Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

freakout pisze:
24 maja 2019, 15:44
Cblondyn pisze:
24 maja 2019, 14:23
Co do PA to chyba nie ma prostszej i niezbyt skomlikowanej strategii w której każdy setup jest jasny i oczywisty. Jak wygląda pinbar, engulf, harami czy doji to nie trudno się dowiedzieć :)
Pozostaje kwestia znajdywania wsparcia/oporu i sprawa załatwiona.
no właśnie nie jest to takie proste - próbowałem przez ostatnie 2 lata tak trejdować i dupa :) może M15 na której grałem to zbyt niski TF, ale jakoś nie kumam gry z szerokim SL i czekaniem na zysk całymi dniami... a na takiej M15 to SR'ów Ci nie brak - aż trudno rozszyfrować od którego cena się odbije i który setup to ten właściwy :)
Chyba M15 to zbyt wysoki Tf do tego, co ty robiłeś, freakout.
Zbyt wysoki do DT w szczególności dla walut.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: freakout »

fx-technik pisze:
24 maja 2019, 16:38
freakout pisze:
24 maja 2019, 15:44
Cblondyn pisze:
24 maja 2019, 14:23
Co do PA to chyba nie ma prostszej i niezbyt skomlikowanej strategii w której każdy setup jest jasny i oczywisty. Jak wygląda pinbar, engulf, harami czy doji to nie trudno się dowiedzieć :)
Pozostaje kwestia znajdywania wsparcia/oporu i sprawa załatwiona.
no właśnie nie jest to takie proste - próbowałem przez ostatnie 2 lata tak trejdować i dupa :) może M15 na której grałem to zbyt niski TF, ale jakoś nie kumam gry z szerokim SL i czekaniem na zysk całymi dniami... a na takiej M15 to SR'ów Ci nie brak - aż trudno rozszyfrować od którego cena się odbije i który setup to ten właściwy :)
Chyba M15 to zbyt wysoki Tf do tego, co ty robiłeś, freakout.
Zbyt wysoki do DT w szczególności dla walut.
to w takim razie na M5 jest jeszcze trudniej, bo tam SR to co kilka świec się trafia, a cena odbija prawie na każdym ;) i weź tu zarób w takim chaosie

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

freakout pisze:
24 maja 2019, 17:20
fx-technik pisze:
24 maja 2019, 16:38
freakout pisze:
24 maja 2019, 15:44


no właśnie nie jest to takie proste - próbowałem przez ostatnie 2 lata tak trejdować i dupa :) może M15 na której grałem to zbyt niski TF, ale jakoś nie kumam gry z szerokim SL i czekaniem na zysk całymi dniami... a na takiej M15 to SR'ów Ci nie brak - aż trudno rozszyfrować od którego cena się odbije i który setup to ten właściwy :)
Chyba M15 to zbyt wysoki Tf do tego, co ty robiłeś, freakout.
Zbyt wysoki do DT w szczególności dla walut.
to w takim razie na M5 jest jeszcze trudniej, bo tam SR to co kilka świec się trafia, a cena odbija prawie na każdym ;) i weź tu zarób w takim chaosie
No nie, jeżeli popatrzysz na temat z innego punktu widzenia, czyli zmiana procentowa.
Poza tym, to podstawowym błędem w tradingu intraday i skalpingu jest patrzenie od lewej do prawej!!!
Historyczne SR mają znaczenie tylko wtedy, jeżeli umiesz znaleźć te istotne dla rynku teraz.
Ponieważ nie umiemy tego przewidzieć, to liczą się te SR, które cena tworzy na bieżąco.
Dopiero wtórnie możemy popatrzeć w lewo, czy nie był to jakiś istotny poziom historyczny.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Jeśli w tydzień! z 2000 zrobiłeś 10% na kilkunastu pozycjach to wystarczy, że przez pozostałe 51 tygodnie roku zrobisz kolejne 10%i osiągniesz super wynik 20% rocznie. Inaczej z takim progresem tygodniowym za 2-3 lata mógłbyś wykupić długi Polski, a po 10 latach dług całego świata. Za 15-20 lat zostałbyś Bogiem i na każdej ulicy w każdym mieście postawiłbyś sobie pomnik. Ludzie składali by kwiaty pod nimi i dostawali jedzenie za darmo-manna leciała by z nieba.
Tak poważnie każdy, kto osiąga wynik kilkudziesięciu procent rocznie jest mistrzem - jeśli "miszczowie" się ze mną nie zgadzają to można to pokazać on line. Na początku roku pokazał na żywca swoje osiągi "Nieśmiertelny trader" i można to było sprawdzać - szacun i nie dyskutuję dalej z tobą. Ja poluję na 10-20%, ale rocznie! Różnie mi to wychodzi z tym 20%. Ty zrobiłeś to w tydzień i dalej nic robić nie musisz do końca roku. Teraz z takim trafem to dalej otwieraj 1 pozycje na miesiąc i ci starczy - nawet jak ci nie wyjdzie to możesz czekać i czekać aż cena zawróci, nawet pół roku. Jeśli inni uważają inaczej to niech ci pokażą swoje osiągi. Czekamy na kolejny statement.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

krab29 pisze:
24 maja 2019, 19:20
Jeśli w tydzień! z 2000 zrobiłeś 10% na kilkunastu pozycjach to wystarczy, że przez pozostałe 51 tygodnie roku zrobisz kolejne 10%i osiągniesz super wynik 20% rocznie.
Tylko po co robić kilkanaście pozycji w tydzień? Wystarczy kilka na rok :564:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Anomalia pisze:
24 maja 2019, 20:50
krab29 pisze:
24 maja 2019, 19:20
Jeśli w tydzień! z 2000 zrobiłeś 10% na kilkunastu pozycjach to wystarczy, że przez pozostałe 51 tygodnie roku zrobisz kolejne 10%i osiągniesz super wynik 20% rocznie.
Tylko po co robić kilkanaście pozycji w tydzień? Wystarczy kilka na rok :564:
Dokładnie, ale Mario zrobił to w tydzień i narzeka, że jest lichy. Tak przynajmniej ja to widzę czytając co napisał. To prawdziwy Mistrz i narzeka. Takie czasy.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

krab29 pisze:
24 maja 2019, 21:11
Anomalia pisze:
24 maja 2019, 20:50
krab29 pisze:
24 maja 2019, 19:20
Jeśli w tydzień! z 2000 zrobiłeś 10% na kilkunastu pozycjach to wystarczy, że przez pozostałe 51 tygodnie roku zrobisz kolejne 10%i osiągniesz super wynik 20% rocznie.
Tylko po co robić kilkanaście pozycji w tydzień? Wystarczy kilka na rok :564:
Dokładnie, ale Mario zrobił to w tydzień i narzeka, że jest lichy. Tak przynajmniej ja to widzę czytając co napisał. To prawdziwy Mistrz i narzeka. Takie czasy.
Kilka pozycji, nie procent :idea:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Online
Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Ciekaw jestem komu/czemu ma służyć wpis autora tematu.

Średnie. Jeśli są ustawione na "close" to oczywiste jest, że do zakończenia cyklu mogą pokazywać różne układy. Tak jak świeca spadkowa może zamienić się we wzrostową na zamknięciu.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Nieśmiertelny Trader pisze:
24 maja 2019, 13:32
Szkoda, że w MT4 nie da się ustawić (na stałe) konkretnej wielkosci lota do danego instrumentu, mozna tylko jedną wartość lota do wszystkich. Czy jestem w błędzie?
Ja otwieram pozycje przy pomocy EA i na każdym instrumencie mogę mieć inną wartość lota.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Mordęga czyli pchanie kamienia pod górę.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

freakout pisze:
24 maja 2019, 17:20
fx-technik pisze:
24 maja 2019, 16:38
freakout pisze:
24 maja 2019, 15:44


no właśnie nie jest to takie proste - próbowałem przez ostatnie 2 lata tak trejdować i dupa :) może M15 na której grałem to zbyt niski TF, ale jakoś nie kumam gry z szerokim SL i czekaniem na zysk całymi dniami... a na takiej M15 to SR'ów Ci nie brak - aż trudno rozszyfrować od którego cena się odbije i który setup to ten właściwy :)
Chyba M15 to zbyt wysoki Tf do tego, co ty robiłeś, freakout.
Zbyt wysoki do DT w szczególności dla walut.
to w takim razie na M5 jest jeszcze trudniej, bo tam SR to co kilka świec się trafia, a cena odbija prawie na każdym ;) i weź tu zarób w takim chaosie
O wsparciu/oporze mozna by długo jeszcze pisać. Proponuje wybierac te na które już cena wcześniej reagowała. Będzie to juz jakis filtr. No i mozna załozyć, że dla rynku ten poziom cenowy nie jest obojetny :)
Oczywiście wczesniej czy później wsparcie/opór jest przełamany ale to dotyczy każdego bez wyjątku poziomu. Wskazanego przez fibo, LT czy formacje cenowe.
https://charts.mql5.com/21/312/us-30-h1 ... rokers.png
https://charts.mql5.com/21/312/us-500-d ... kers-2.png

ODPOWIEDZ