Moje niedziałające systemy

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Moje niedziałające systemy

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Że komuś się jeszcze chce czytać ten bełkot :)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Moje niedziałające systemy

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
04 lis 2021, 14:57
Że komuś się jeszcze chce czytać ten bełkot :)
Masz rację, skoro nie rozumiesz i nie chcesz się uczyć, to jest dla ciebie bełkot.
To tylko o tobie świadczy, co piszesz!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Moje niedziałające systemy

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Cześć,
Widzę poruszenie sprawił temat, a strategia prosta :D Rozwaliło mnie mnóstwo rzeczy. Brak przygotowania psychologicznego, zarządzanie pozycją, nieznajomość albo krótkowzroczność do rynków. No dobrze, przedstawiam kolejną 😊

Strategia 2: Kwiecień 2009
Handel na opcjach W20
Założenia:
Interwał – D1
Rynek – FW20 – CFD
Opis: Była sobie taka świetna platforma handlowa w XTB i nazywała się Option Trader. Można było wystawiać i kupować opcje waniliowe Call i Put. Przygód z nimi miałem dużo, ale zatrzymałem się na jednym pomyśle. Jak WIG 20 leciał w jakąś stronę, to jak ruch się wyczerpywał, wystawiałem opcję out of the money Put lub Call o ok 80-100 punktów z deltą 20. Tak ze premii opcyjnej zbierałem tak ok 50 zł. Ciekawostką jest to, że uzbierałem tak z 70 zł na tych opcjach w 2 miesiące i opamiętałem się jak już zmienność na WIG20 spadła i XTB, coraz bliżej pozwalało te opcje wystawiać. Doszedłem do wniosku, że 1 opcja może mnie pozamiatać, za psi pieniądz w zamian. Duży stres, bo te opcje wisiały tydzień. Nie straciłem na tym, jedynie się wycofałem. Poza tym Option Tradera już nie ma. Więc to wspomnienie.
Miłego dnia. :564:

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Moje niedziałające systemy

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

ninjaproject pisze:
04 lis 2021, 14:56
MarioDM pisze:
04 lis 2021, 14:54
ninjaproject pisze:
04 lis 2021, 14:50

Już ją masz.
To po czym poznać te dobre ceny ?
Po tym, czy są tanie względem ostatniego dominującego rynku, czy drogie.
Tak samo wiesz, czy cena danego prudktu, który chcesz zakupić, jest droga, czy tania, gdy znasz rynek tego produktu.
Mario, tak jeszcze dodam, że cała idea AT i PA polega na tym, żeby określić ostatni dominujący rynek (Byki, lub Niedźwiedzie),
określić dobrą cenę, gdzie nadal dominować może dana strona, określić poziom SL, gdzie już ta strona przestanie dominować, określić poziom TP, który będzie satysfakcjonował SL, i ocenić prawdopodobieństwo, że cena osiągnie ten poziom TP.
I potem albo zawrzeć transakcję, jeżeli jest realna szansa na TP i dostaniemy naszą preferowaną cenę - albo jej nie zawierać.
Niezależnie od tego co rynek zrobi po zawarciu tej transakcji.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Moje niedziałające systemy

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

ninjaproject pisze:
04 lis 2021, 14:48
MarioDM pisze:
04 lis 2021, 13:22
ninjaproject pisze:
04 lis 2021, 07:49
Gdzieś czytałem, nie pamiętam gdzie, że to nawet jest naukowo udowodnione, że żadne formacje historyczne, żadne AT, nie daje przewagi statystycznej odnośnie przewidywania przyszłych ruchów cen.
Sam dobrze wiesz, że tekstu opatrzonego dopiskiem "Gdzieś czytałem, nie pamiętam gdzie" w życiu byś nie uznał jako argument, więc nie każ nam w niego wierzyć. :wink:
Prawda, ale czytałem (czytaj: słuchałem) w dosyć dobrej książce, i dosyć aktualnej.
Więc nie kwestionuję tej tezy.
PS. Być może nawet to słyszałem w wywiadzie z Jimem Simons'em?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Moje niedziałające systemy

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
04 lis 2021, 14:56
MarioDM pisze:
04 lis 2021, 15:48
To po czym poznać te dobre ceny ?
Po tym, czy są tanie względem ostatniego dominującego rynku, czy drogie.
Tak samo wiesz, czy cena danego prudktu, który chcesz zakupić, jest droga, czy tania, gdy znasz rynek tego produktu.
Przykro mi, ale piszesz bzdury. Instrumenty finansowe to nie marchewka czy drukarka. Marchew ma swoje trendy cenowe w zależności od sezonu, ale jeśli nagle jej cena skoczy na 100 zł za kilogram, a następnie spadnie na okazyjne 50 zł za kilogram, to nikt rozsądny nie uzna tego za dobrą cenę, a w przypadku instrumentów finansowych (idąc tokiem twojego rozumowania) miałoby to miejsce.
Poza tym w tym akurat miejscu zaprzeczasz sam sobie i potwierdzasz mimochodem, że AT, zwłaszcza ta jej część podążająca za trendem ma rację i działa, bo pozwala dostrzec ... ta dam ... dobre ceny.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Moje niedziałające systemy

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Pijak pisze:
04 lis 2021, 15:01
Opis: Była sobie taka świetna platforma handlowa w XTB i nazywała się Option Trader.
Pamiętam to. Przez kilka miesięcy testowałem to na demo. Tylko na demo. Wcześniej przez kilka lat tradowałem na opcjach na W20 na GPW. Przeczytałem wtedy sporo książek o opcjach i miałem temat nieźle ogarnięty. Płynność tych opcji była jednak za słaba, aby można było zastosować jakąkolwiek z popularnych strategii opcyjnych.
Na tej platformie XTB próbowałem coś wymodzić. Szybko się jednak przekonałem, że to nie były opcje prawdziwe, tylko .. hmm jakby syntetyczne. Działały inaczej niż te realne i były w pełni sterowane przez brokera. Odpuściłem temat i nigdy nie założyłem konta real na opcje.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Moje niedziałające systemy

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
04 lis 2021, 15:48
ninjaproject pisze:
04 lis 2021, 14:56
MarioDM pisze:
04 lis 2021, 15:48
To po czym poznać te dobre ceny ?
Po tym, czy są tanie względem ostatniego dominującego rynku, czy drogie.
Tak samo wiesz, czy cena danego prudktu, który chcesz zakupić, jest droga, czy tania, gdy znasz rynek tego produktu.
Przykro mi, ale piszesz bzdury. Instrumenty finansowe to nie marchewka czy drukarka. Marchew ma swoje trendy cenowe w zależności od sezonu, ale jeśli nagle jej cena skoczy na 100 zł za kilogram, a następnie spadnie na okazyjne 50 zł za kilogram, to nikt rozsądny nie uzna tego za dobrą cenę, a w przypadku instrumentów finansowych (idąc tokiem twojego rozumowania) miałoby to miejsce.
Poza tym w tym akurat miejscu zaprzeczasz sam sobie i potwierdzasz mimochodem, że AT, zwłaszcza ta jej część podążająca za trendem ma rację i działa, bo pozwala dostrzec ... ta dam ... dobre ceny.
AT nie działa, ale tak, pomaga dostrzec dobre ceny.
I pomaga w określaniu dominującego rynku.
Przykro czytać, gdy ktoś, kto się podaje za wiedzącego, nie rozumie podstaw i defacto traduje jak ślepiec, albo ktoś, kto nie zna swojego rynku!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Moje niedziałające systemy

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
04 lis 2021, 17:24
Przykro czytać, gdy ktoś, kto się podaje za wiedzącego, nie rozumie podstaw i defacto traduje jak ślepiec, albo ktoś, kto nie zna swojego rynku!
Nie znasz mnie ani mojego systemu, więc ta uwaga jest bez pokrycia. Nigdy też nie napisałem, że jestem wszechwiedzący. :wink:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Moje niedziałające systemy

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

rookie2 pisze:
05 lis 2021, 01:13
Pijak pisze:
04 lis 2021, 15:01
Cześć,
Widzę poruszenie sprawił temat, a strategia prosta :D Rozwaliło mnie mnóstwo rzeczy. Brak przygotowania psychologicznego, zarządzanie pozycją, nieznajomość albo krótkowzroczność do rynków. No dobrze, przedstawiam kolejną 😊

Strategia 2: Kwiecień 2009
Handel na opcjach W20
Założenia:
Interwał – D1
Rynek – FW20 – CFD
Opis: Była sobie taka świetna platforma handlowa w XTB i nazywała się Option Trader. Można było wystawiać i kupować opcje waniliowe Call i Put. Przygód z nimi miałem dużo, ale zatrzymałem się na jednym pomyśle. Jak WIG 20 leciał w jakąś stronę, to jak ruch się wyczerpywał, wystawiałem opcję out of the money Put lub Call o ok 80-100 punktów z deltą 20. Tak ze premii opcyjnej zbierałem tak ok 50 zł. Ciekawostką jest to, że uzbierałem tak z 70 zł na tych opcjach w 2 miesiące i opamiętałem się jak już zmienność na WIG20 spadła i XTB, coraz bliżej pozwalało te opcje wystawiać. Doszedłem do wniosku, że 1 opcja może mnie pozamiatać, za psi pieniądz w zamian. Duży stres, bo te opcje wisiały tydzień. Nie straciłem na tym, jedynie się wycofałem. Poza tym Option Tradera już nie ma. Więc to wspomnienie.
Miłego dnia. :564:
Nie wiem czy istnieje to forum (nie moge znaleźć teraz w google), ale kiedyś czytałem w necie historię o gościu co właśnie grał na opcjach, nie wiem czy XTB funkcjonuje jak np mBank DM, albo Deutsche Bank którego już nie ma, jest Santander... w każdym razie gość stracił 20k PLN ryzykując 500 zł, bo stawiał na spadki, a na opcjach jest "sky no limit", czyli pojawiają się luki które nie mają logicznego końca, i taka pojawiła się na tym instrumecie na którym on otworzył pozycje, bo animator rynku "nie wystawił płynności"... dobra.... nie będę pisał bzdur... ale po prostu nie było płynności, była luka, skoczyło mocno w górę, a gość miał krórką i go wywiozło i mu zrealizowało dużo wyżej, tak że miał debet na 20k. Taka tam historia gdzieś przeczytana w necie na temat opcji i gpw. Szkoda że nie moge znaleźć źródła.

Ciekawa sprawa, tak się składa, ze ten temat pociągnę w kolejnych strategiach.

ODPOWIEDZ