Moje 5 głupich FX lat.

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
rajp1972
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 20 gru 2012, 07:41

Re: Moje 5 głupich FX lat.

Nieprzeczytany post autor: rajp1972 »

A propo skalpingu to szkoda czasu na wiele transakcji - na GBPUSD na M1 szukaj 1 a dobrego setupu
który zawsze działa i nie graj wiele transakcji tylko 1 setup a dobry - to najlepsza metoda na udane transakcje skalpingowe
szukanie tego schematu daje zarobić i wcale nie musi być wiele transakcji działa odwrócenie w trendzie spadkowym i wzrostowym
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Moje 5 głupich FX lat.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Skender900 pisze:
21 cze 2020, 15:23


Od 27 kwietnia do 27 maja tego roku zarobiłem 290 % stanu początkowego konta co warto dodać kilkanaście pozycji i ani jednej na minusie . Do 300 % nie doszłem. A czemu? przez pracę. Puściłem pozycje w pośpiechu a następnego dnia zrobiłem ten sam błąd.

Na początku miesiąca w czerwcu poszedłem na urlop. Spokojna gra, wchodziłem dokładnie gdy chciałem (bez spóźnień ani nie za wcześnie, bo miałem wolne) dała mi odrobienie strat i wynik 320 %. Odrobiłem głupie straty i podkreślam że były to głupie straty. w tej chwili mój sposób gry się posypał. 3 SL z rzędu. i dwa kolejne juz na mnie czekały ale powiedziałem STOP - to nie działa w tej chwili. Jednak tutaj nie mam do siebie żadnych pretensji gra według założeń i straty jak to straty przyjść musiały.

Jesli liczysz na to, że takie przyrosty kapitału bedziesz osiagac regularnie to jestes w błedzie. Pokaz mi jakiegokolwiek tradera co osiaga takie zyski regularnie w dodatku w długim okresie czasu. By osiągnąć zysk rzedu 300%/m-c to nie tylko system musi mieć duża skuteczność ale i z duzym RR. W dodatku przy dużym ryzyku. Zapewniam Cię, że nie da się zarabiac duzo ryzykując mało. Chcesz zarabiac dużo to musisz tez dużo ryzykować. A jak statystyki dowodzą każdy system czeka wcześniej czy później seria strat. Lub pewnego rodzaju "czarny łabędź". Przy duzym ryzyku strategia tej serii nie przetrwa. Radze zrewidować swoje oczekiwania co do zysków bo w dłuższym okresie czasu i tak na koniec stracisz wszystko. Jest masa przykłądów traderów na to. Chociażby RZ.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Moje 5 głupich FX lat.

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Już ograniczenie dźwigni przez esma ogranicza osiągnięcie takich zysków czyniąc je często nietypową anomalią wynikającą ze zbiegu szczęśliwych okoliczności. Co do ryzyka, taki przykład: Jak ktoś ryzykuje 20-50% stanu rachunku na jednej transakcji, slk50 czy jak to nazwać, jeden z głupszych pomysłów odnośnie mm o jakim zresztą słyszałem, musi zrobić nawet 100% żeby odrobić straty tym bardziej że niższa dźwignia wymusza ograniczenie wielkości pozycji po tak dużej stracie bo szybciej brakuje depozytu przy większych obsunięciach kapitału. Z drugiej strony gdy ktoś ryzykuje 5% i zakłada zmniejszenie o połowę wielkości pozycji po stracie 10R co równa się 50% stanu konta jest w zdecydowanie lepszej pozycji bo trudniej jest stracić 10 razy 5% niż raz 50% przy strategii powiedzmy o skuteczności 50% nawet uwzględniając korelacje rynkowe. Tyle że taki mm wymaga systemowego podejścia do rynku, większa ilość instrumentów oraz setupów i tym samym 10 pozycji zamiast jednej a nie kreowanie scenariuszy i pakowanie się za połowę depozytu w jednej transakcji na jednym instrumencie.
3 sl z rzędu to żadne posypanie systemu, to raczej mm do niczego.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Moje 5 głupich FX lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Ja pierd....!
To wy tu hazard uprawiacie?
Ryzyko powinno wynosić w okolicy 1%, i najlepiej wyliczone przez kryterium Kellego, stosując tzw. Kelly-half, czyli połówkę.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Moje 5 głupich FX lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rajp1972 pisze:
30 sie 2020, 06:14
A propo skalpingu to szkoda czasu na wiele transakcji - na GBPUSD na M1 szukaj 1 a dobrego setupu
który zawsze działa i nie graj wiele transakcji tylko 1 setup a dobry - to najlepsza metoda na udane transakcje skalpingowe
szukanie tego schematu daje zarobić i wcale nie musi być wiele transakcji działa odwrócenie w trendzie spadkowym i wzrostowym
To, co napisałeś w tym obrazku jest totalną nieprawdą!
Schemat, czy setup jest, owszem, klasyczny, znany od dziesiątków lat, a może ze 100 lat już.
Nie oznacza to, że jest on 100% skuteczny...
Oraz, totalną bzdurą jest twierdzenie, że cena zawsze się odbija i wraca do dołka!
Piszesz jak totalny nowicjusz, który jeszcze niczego nie widział i wykresów prawdziwych też nie studiował!
Tak jest tylko wtedy, kiedy faktycznie występuje trend, którego nie widzimy jeszcze.
Ergo, w tym setupie ani nie wiesz czy cena się odbije od zakładanego poziomu, ani nie wiesz czy cena dojdzie do TP.
Wiesz to dopiero po fakcie, a po fakcie nie możesz zawrzeć tej transakcji.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Moje 5 głupich FX lat.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

rajp1972 pisze:
30 sie 2020, 06:14
szukaj 1 a dobrego setupu który zawsze działa
Takie setupy nie istnieją niestety. Jaki by nie był :)
Bo o cenie decyduje w głównej mierze czynnik fundamentalny który jest nieprzewidywalny.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Moje 5 głupich FX lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

PS. Taki setup jest już opisany w teorii Dowa, a potem w kilku innych podobnych teoriach.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Moje 5 głupich FX lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
30 sie 2020, 11:57
rajp1972 pisze:
30 sie 2020, 06:14
szukaj 1 a dobrego setupu który zawsze działa
Takie setupy nie istnieją niestety. Jaki by nie był :)
Bo o cenie decyduje w głównej mierze czynnik fundamentalny który jest nieprzewidywalny.
Dobre setupy istnieją, co nie oznacza, że mają one jakąś rewelacyjną skuteczność statystyczną!
Liczy się metoda rozgrywania setupu wraz z MM, i to taka metoda decyduje o tym, czy trader zarabia więcej niż traci.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Moje 5 głupich FX lat.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jakby kogoś interesowało, to wskaźnik i pdfy strategii 1-2-3 sa tutaj:
https://www.forexfactory.com/thread/pos ... ost9814905
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Moje 5 głupich FX lat.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Jak najbardziej formacja 1-2-3 godna polecenia. W dodatku może być początkiem rodzącego sie lokalnego trendu. Podobnie jak RGR gdzie 1-2-3 wystepuje zawsze.
Dodam, że formacja występuje od zawsze i występować będzie ;)

https://trading-academy.pl/formacja-1-2-3/
https://tradersarea.pl/strategia-day-tr ... cje-1-2-3/

ODPOWIEDZ