Modernizacja forum

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
maciuch
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2010, 00:22

Nieprzeczytany post autor: maciuch »

matka pisze:
klonmarcin pisze:Jak takie metody miałyby wyglądać ??
Obawiam się, że nikt nie ma pomysłu. Sam się zastanawiam. Tak jak jest teraz to jest przynajmniej jakieś w miarę działające rozwiązanie. Może zwiększyć ilość reklam i wziąć dobrą kancelarię? Może zmigrować serwis za granicę? (...)
Pierz Andrzej pisze:pierwszym glownym kryterium jakie by musialo byc spelnione ( z mojego punktu widzenia) to jawnosc danych firmy ktora oferuje szkolenia , bez tego dla mnie jest to SCAM
Dobry pomysł. Jak ktoś faktycznie ma coś sensownego do powiedzenia, to założenie firmy nie powinno być dla niego dużą przeszkodą. Ja bym dołożył weryfikowanie tego co w reklamie z tym co w rzeczywistości. (...)
Pierwszy mój publiczny post na tym forum ale ciężko się powstrzymać, czytając te (IMVHO) bezsensowne wywody. Dotychczas się nie udzielałem gdyż na wszystkie moje pytania odpowiedzi już są, a do udzielania rad brakuje mi kompetencji.

Odnośnie reklam, scamów, prób przekrętów itp. itd. - jest jedna prosta odpowiedź: SELEKCJA NATURALNA. Jeśli ktoś jest idiotą i wydaje 5-15k zł na szkolenie nie sprawdzając komu płaci, nie biorąc rachunku/faktury, nie żądając referencji, nie sprawdzając firmy to JEGO SPRAWA, JEGO PIENIĄDZE. Jakie kuźwa kancelarie? Jakie migracje? Toż to forum internetowe a nie reklama na III okładce WSJ.

"Zapłać mi 25 000 zł za 20 godzinne szkolenie a będziesz zarabiał 15000$ miesięcznie" - jeśli jesteś w stanie w to uwierzyć i zapłacić to jesteś idiotą, proste. Są ludzie potrzebujący pomocy dużo bardziej niż idioci.

Proponuję więc odpuśćmy sobie - my (userzy) i modzi jesteśmy wystarczającym "wentylem bezpieczeństwa", żaden ewidentny scam się nie przemknie, a jeśli ktoś mimo negatywnych opinii czy ostrzeżeń zdecyduje się na szkolenie/sygnały etc. to jest idiotą i naprawdę nie warto tracić czasu na niego.

Piszę to tylko z jednego powodu - forum to jest dla mnie skarbnicą wiedzy, bardzo cenię wielu użytkowników poświęcających swój czas aby podzielić się wiedzą. Niestety coraz trudniej jest przebrnąć przez wątki wypełnione pyskówkami, pieprzeniem o głupotach, koncepcjami ulepszeń, sugestiami o oddaniu władzy userom, chamstwie i stronniczości moderatorów itp.

Dajmy sobie spokój z tym gównem, skupmy się na grze. Pomagajmy sobie, szukajmy sposobu jak wyrwać kasę z rynku, uczmy się od siebie. Po co tracić energię na głupoty.

Aha, gdyby ktoś miał wątpliwości - nie udzielam szkoleń, nie sprzedaję sygnałów, nie jestem spokrewniony z żadnym moderatorem, gram na koncie real, jestem graczem przegrywającym ale nie mam o to pretensji do admina :)

pozdrawiam
maciuch

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

maciuch pisze:SELEKCJA NATURALNA.
maciuch widzisz tylko, że dla mnie to pokrętna logika... idąc Twoim tokiem myślenia to zlikwidujmy policję itp bo przecież najwyżej jakiś typ pod blokiem z nożem zrobi Ci selekcję naturalną ;) albo kupisz kradziony samochód itp itd przykładów można dużo dać... no cóż wtedy dla osoby która jest expertem motoryzacyjnym będziesz IDIOTĄ a dla wojownika MMA ciotą bo jakiś śmieszny gość potraktował Ciebie motylem.... rozumiesz? nie wszyscy się znają tak jak Green7, Matka i wielu innych. Ci userzy poświęcili MASĘ czasu aby dojść do tego poziomu i przeciętny i użytkownik NIE JEST w stanie ogarnąć tej wiedzy a jak pewnie się domyślasz nie sposób domyślić się przekrętu(np z IB) nie znając dogłębnie rynku.
maciuch pisze:Jeśli ktoś jest idiotą i wydaje 5-15k zł na szkolenie nie sprawdzając komu płaci, nie biorąc rachunku/faktury, nie żądając referencji, nie sprawdzając firmy
racja z małym ale o który tutaj WIELU walczy - teraz jak zapytasz o firmę, wyniki itp to słyszysz, że albo chcesz ukraść system albo jesteś idiotą albo..... i bądź tu mądry a przecież coś "trzeba" wybrać.... więc jak będzie jawność to rzeczywiście jeśli ktoś z katalogu OPISANYCH PROFESJONALISTÓW wybierze jakiegoś osła to jego problem na to już nic nie poradzimy, ale teraz to jest wszystko tajne przez poufne a KAŻDY pytający jest śmieszny ;) a wątki krętaczy giną gdzieś w tłumie nowych tematów...dlatego proponuję osobny dział.

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
mikolaj2
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:37

Nieprzeczytany post autor: mikolaj2 »

Ciekawy pisze:
maciuch pisze:SELEKCJA NATURALNA.
maciuch widzisz tylko, że dla mnie to pokrętna logika... idąc Twoim tokiem myślenia to zlikwidujmy policję itp bo przecież najwyżej jakiś typ pod blokiem z nożem zrobi Ci selekcję naturalną ;)
Myślę, że zastosowałeś złe porównanie - idąc tym tokiem myślenia - zabrońmy sprzedaży bezpośredniej tzn. pościeli, odkurzaczy, ścierek za kilka tysięcy :-)
Ciekawy pisze:teraz jak zapytasz o firmę, wyniki itp to słyszysz, że albo chcesz ukraść system albo jesteś idiotą
Jeśli ktoś po otrzymaniu takiej odpowiedzi nadal się zastanawia nad zakupem danego produktu, to w żaden sposób nie jesteśmy mu w stanie pomóc :-)
Ciekawy pisze:dlatego proponuję osobny dział
Chcesz FxLamera wrzucić do jednego "worka" z np. speedtraderem?

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

mikolaj2 pisze:Chcesz FxLamera wrzucić do jednego "worka" z np. speedtraderem?
przeczytaj powoli ;) jeszcze raz poprzednie strony znaczy 1,2 ;)
mikolaj2 pisze:Myślę, że zastosowałeś złe porównanie - idąc tym tokiem myślenia - zabrońmy sprzedaży bezpośredniej tzn. pościeli, odkurzaczy, ścierek za kilka tysięcy
co ma piernik do wiatraka? przeczytaj to co napisałeś i zastanów się jak to się ma do tematu....

maciuch
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2010, 00:22

Nieprzeczytany post autor: maciuch »

Ciekawy pisze:
maciuch pisze:SELEKCJA NATURALNA.
maciuch widzisz tylko, że dla mnie to pokrętna logika... idąc Twoim tokiem myślenia to zlikwidujmy policję itp bo przecież najwyżej jakiś typ pod blokiem z nożem zrobi Ci selekcję naturalną ;) albo kupisz kradziony samochód itp itd przykładów można dużo dać... no cóż wtedy dla osoby która jest expertem motoryzacyjnym będziesz IDIOTĄ a dla wojownika MMA ciotą bo jakiś śmieszny gość potraktował Ciebie motylem.... rozumiesz?
Rozumiem, ale nie widzę związku. Chcesz stworzyć "policję forumową"? Chcesz łapać, sądzić i karać? Na jakiej podstawie?

Czy namawiasz znajomych by chodzili np. po bazarach i przeganiali handlarzy nie oferujących gwarancji, nie wystawiających paragonów itp? Dla mnie Twoje oczekiwania sprowadzają się właśnie do tego.

To jest forum dyskusyjne i powtarzam - jeśli ktoś mimo negatywnych opinii decyduje się na zakup, nie korzysta z przysługujących mu praw (faktura, dane firmy, gwarancja itp.) to jest sam sobie winien. A od ścigania przestępstw są odpowiednie organy i wystarczy, nie ma potrzeby ich wyręczać. Masz podejrzenie popełnienia przestępstwa to poinformuj odpowiednie służby, a nie oczekuj że zastąpi je na forum.

Wspomniana przeze mnie selekcja naturalna polega na eliminowaniu jednostek zbyt głupich by korzystać ze swoich praw i z tego co już mają podane na forum jak na tacy. Naprawdę warto tracić na to czas i energię?

Ciekawy pisze:
maciuch pisze:Jeśli ktoś jest idiotą i wydaje 5-15k zł na szkolenie nie sprawdzając komu płaci, nie biorąc rachunku/faktury, nie żądając referencji, nie sprawdzając firmy
racja z małym ale o który tutaj WIELU walczy - teraz jak zapytasz o firmę, wyniki itp to słyszysz, że albo chcesz ukraść system albo jesteś idiotą albo..... i bądź tu mądry a przecież coś "trzeba" wybrać.... więc jak będzie jawność to rzeczywiście jeśli ktoś z katalogu OPISANYCH PROFESJONALISTÓW wybierze jakiegoś osła to jego problem na to już nic nie poradzimy, ale teraz to jest wszystko tajne przez poufne a KAŻDY pytający jest śmieszny ;) a wątki krętaczy giną gdzieś w tłumie nowych tematów...dlatego proponuję osobny dział.

Pozdrawiam ;)
Jeśli ktoś na pytanie o dane firmy, referencje czy cokolwiek innego interesującego Ciebie jako potencjalnego klienta nazwie Cię idiotą a Ty mimo to dalej jesteś zainteresowany tą ofertą to wybacz ale jesteś idiotą (oczywiście nie bierz tego do siebie).

Podtrzymuję więc to co napisałem wcześniej, nie traćmy czasu na idiotów :-)

Pozdrawiam
maciuch

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

maciuch pisze:Chcesz stworzyć "policję forumową"? Chcesz łapać, sądzić i karać? Na jakiej podstawie?
heh po pierwsze policja nie sądzi ;) po drugie nie chcę stworzyć "policji forumowej" a jedynie zainicjować zmiany mające na celu UPORZĄDKOWANIE tego chłamu.
maciuch pisze:Czy namawiasz znajomych by chodzili np. po bazarach i przeganiali handlarzy
a czy namawiam Ciebie żebyś zastąpił no nie wiem np Matkę,mnie czy innych w walce z naciągaczami? nie taki jest tu cel.
maciuch pisze:zbyt głupich by korzystać ze swoich praw i z tego co już mają podane na forum jak na tacy.
hmm rozumiem, że pretendujesz do grupy mądrych więc pamiętasz podany na tacy wątek zicmara i każdą stronę (włącznie z tymi wyciętymi a istotnymi)? nie zdziwię się, jakbyś nie pamiętał bo znaleźć coś na tym forum to... ekhmm
maciuch pisze:Naprawdę warto tracić na to czas i energię?
teoretycznie nie warto... Green7, Matka, ŁowcaG, Tig3r, Esco i wielu wielu innych też mają zapytać siebie czy warto tracić swój czas na forumowiczów bez wiedzy? nie wszystko w życiu jest tak łatwo przeliczalne...
maciuch pisze:Podtrzymuję więc to co napisałem wcześniej, nie traćmy czasu na idiotów
a ja podtrzymuję to co jest przesłaniem: tak niewiele potrzeba aby choć trochę uporządkować to forum...

Pozdrawiam ;)

maciuch
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2010, 00:22

Nieprzeczytany post autor: maciuch »

Ciekawy pisze:heh po pierwsze policja nie sądzi ;)
A gdzie ja napisałem, że sądzi? :)
Ciekawy pisze:po drugie nie chcę stworzyć "policji forumowej" a jedynie zainicjować zmiany mające na celu UPORZĄDKOWANIE tego chłamu.
Ok, więc w czym problem? Masz wszystkie potrzebne narzędzia - spamerów zgłaszaj adminom, podejrzenie przestępstwa zgłaszaj policji, nielegalne działalności gospodarcze urzędowi skarbowemu. Czy potrzebujesz czegoś więcej?
Ciekawy pisze:a czy namawiam Ciebie żebyś zastąpił no nie wiem np Matkę,mnie czy innych w walce z naciągaczami? nie taki jest tu cel.
Nie mam zamiaru nikogo powstrzymywać w walce z naciągaczami, wręcz przeciwnie, bardzo mocno ją popieram. Ale popieram walkę a nie bicie piany! Powtórzę się - moim zdaniem masz wszystkie potrzebne Ci narzędzia do walki z naciągaczami.
Ciekawy pisze:hmm rozumiem, że pretendujesz do grupy mądrych (...)
Żadna moja wypowiedź nie miała na celu sugerować coś takiego. Nie mi to oceniać, też niejednokrotnie dawałem się naciągnąć i zdecydowanie mogłem tego uniknąć przy odrobinie wysiłku. Więc nie wiem czy jestem mądry czy głupi, ale w tamtych momentach zachowałem się jak idiota i mogę mieć pretensje tylko do siebie.
Ciekawy pisze: (...) więc pamiętasz podany na tacy wątek zicmara i każdą stronę (włącznie z tymi wyciętymi a istotnymi)? nie zdziwię się, jakbyś nie pamiętał bo znaleźć coś na tym forum to... ekhmm
Pamiętam ten wątek a właściwie kilka dotyczących systemu Zicmara. W 90% bezsensowne bicie piany i kopanie się z koniem. Nigdzie nie widziałem danych firmy szkolącej czy wiarygodnych referencji więc nawet przez 5 sekund nie brałbym na poważnie takiej oferty. I w wyrobieniu tej opinii pomogły mi posty innych użytkowników, nie potrzebowałem do tego niczego więcej.

Ciekawy pisze: Green7, Matka, ŁowcaG, Tig3r, Esco i wielu wielu innych też mają zapytać siebie czy warto tracić swój czas na forumowiczów bez wiedzy? nie wszystko w życiu jest tak łatwo przeliczalne...
Tutaj bym odróżnił dwie rzeczy - poświęcanie czasu idiotom, którzy oczekują, że ktoś odrobi za nich pracę domową a poświęcanie czasu użytkownikom którzy chcą też dać coś od siebie, zaangażować się, chcą zdobywać wiedzę.
Ciekawy pisze: a ja podtrzymuję to co jest przesłaniem: tak niewiele potrzeba aby choć trochę uporządkować to forum...
Oczywiście, bardzo niewiele - odrobina ciężkiej pracy. Mniej słów, więcej czynów :) A narzędzia potrzebne do tego są dostępne dla wszystkich.

Nie chcę tu wyjść na oszołoma, nawracać nikogo na siłę czy stać na drodze do postępu. Szanuję Twoje zdanie i nie jest moim celem przekonanie Cię do mojego za wszelką cenę. Myślę, że temat w dużej mierze wyczerpaliśmy, bliżej porozumienia nie będziemy :) Aby ograniczyć wspomniane już przeze mnie "bicie piany" uznaję tą wypowiedź za podsumowanie mojej opinii w tym temacie i raczej nie będę dodawał nic więcej.

pozdrawiam
maciuch

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

maciuch ma dużo racji, to tak jakby moderatorzy KAZALI wszystkim użytkownikom forum stawiać SLa pod karą dożywotniego bana. Bo przecież to głupota nie stawiać SL i strata kasy. Dlaczego musimy chronić czyjąś kasę? Dla mnie wystarczy jakiś warning na stronie głównej odnośnie możliwości zostania ofiarą oszustwa i że właściciel forum i jego administracja nie ponoszą za to odpowiedzialności. A że Green7 i inni odwalają dobrą robotę to inna sprawa. Brawa dla tych Panów! :clap: :clap: :clap: Ktoś wnikliwy może się przy tym dużo nauczyć odnośnie możliwych oszustw lub choćby samych możliwości w korzystaniu z internetu - bardzo mi to zaimponowało - Green, możesz sprawdzić w którym roku wycięli mi migdałki? :wink:
Chodzi o to, że na przykład mamy kolejnego gościa: ksywa "Anioł" , jak go zaklasyfikować? Nic nie obiecuje, nic nie pokazuje,PODOBNO zrobił ileś tam procent w pięć sekund. Naruszył regulamin? Nie! Można go o coś oskarżyć? Nie... A czy śmierdzi ściemą?...Czyli oficjalnie nic nie można właściwie zrobić. Więc będzie trzeba nie tylko modernizować dział "Ciekawe linki i reklamy" po przez wspomniane wymagania odnośnie działalności gospodarczej itp, ale również wprowadzić zasady prowadzenia dziennika (obowiązkowe wykresy, staty MFBX itpd.), jakiś wzór żeby nie było możliwości ściemy i kryptoreklamy ( w sumie i tak nie głupi pomysł). Ale wtedy Oni przeniosą się do następnego działu, który znowu będzie trzeba uregulować. W ten sposób powstaną regulaminy dla każdego działu osobno. A dla wielu ludzi to Forum jest nie tylko kopalnią informacji ale także relaksem po czy w trakcie tradingu. Nie oszukujmy się - to grupa wsparcia anonimowych traderów ( żeby nie powiedzieć hazardzistów) ludzie potrzebują różnych rzeczy z tego forum, nie tylko fachowej wiedzy i systemów, także wiary w to, że warto się męczyć. Jak forum przestanie im to dawać to odejdą albo w ogóle nie będą się udzielać. Chcecie pisać sami do siebie? to może być cena wybitnie fachowego forum gdzie każde pierdnięcie będzie odpowiednio traktowane przez administrację. Po prostu nie wierzę, że zrobi się tu nagle jakieś Forex Factory, i nie widzę sensu w napinaniu się żeby podnosić nagle poziom. No ale miało być o oszustach. Kiedyś przyjdzie taki co i tak przechytrzy wszystkich, Geniusz Zła który rozkmini nas zgodnie z najostrzejszym regulaminem i zniknie w sinej dali. I co wtedy? Administracja odda ludziom pieniądze bo nie upilnowali? Reasumując:
1) Warto dać ostrzeżenie na stronie głównej forum odnośnie możliwości oszustwa.
2) Można przykleić temat o tym jak powinny wyglądać budzące zaufanie oferty szkoleń, zarządzanych kont i co tam jeszcze przyjdzie do głowy oraz metoda - jak potwierdzić owe dane. Każdy użytkownik forum musi wiedzieć że wszystko co robi robi na własną odpowiedzialność i ryzyko.
3) Kupić Green'owi psa wilczura :wink:
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

maciuch pisze:Powtórzę się - moim zdaniem masz wszystkie potrzebne Ci narzędzia do walki z naciągaczami.
hmm tylko w zasadzie po co teraz walczyć skoro po x dniach wątek gdzieś ginie... stworzenie działu gdzie ten chłam będzie się przenosiło rozwiąże i jednoznacznie da przekaz: SCAM. Nawiązując do narzędzi, to nie nie mam wszystkiego :) nie mogę nikogo zbanować :D i niech tak pozostanie bo by się posypało.... ;)
maciuch pisze:Mniej słów, więcej czynów Smile A narzędzia potrzebne do tego są dostępne dla wszystkich.
przepraszam ale chyba jestem niedoinformowany... pokaż mi jak mam stworzyć DZIAŁ SCAM... (nie jakiś przyklejony temat)
maciuch pisze:Tutaj bym odróżnił dwie rzeczy - poświęcanie czasu idiotom, którzy oczekują, że ktoś odrobi za nich pracę domową a poświęcanie czasu użytkownikom którzy chcą też dać coś od siebie, zaangażować się, chcą zdobywać wiedzę.
bycie idiotą to pojęcie względne ;) każdy może uważać każdego za idiotę ale to nie oznacza, że ktoś nim jest... wiesz nie wszystko w życiu jest czarne albo białe. Idę o zakład, że gro użytkowników to albo ludzie młodzi albo zdesperowani szukający na siłę swojego miejsca w życiu. Stąd biorą się pomysły na firemki-niewypały wszelkiej maści lub właśnie inwestycje jako metoda dojścia do kasy. Oszuści doskonale sobie z tego zdają sprawę i to wykorzystują. Oczywiście możemy nazywać takich ludzi idiotami i stwierdzać, że działa selekcja naturalna jednak ja osobiście uważam, że stworzenie choćby działu który ostrzeże jedną naiwną osobę przed startą kasy jest tego warte.
T-REX pisze:Administracja odda ludziom pieniądze bo nie upilnowali?
nie popadaj w paranoję... ;) zadaj sobie pytanie dlaczego mieli by pilnować? czy nie wystarczy ułatwić dostęp do informacji? no chyba, że strworzenie działu SCAM to robota na lata i setki tys na inwestycje ;)

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Ciekawy pisze:pokaż mi jak mam stworzyć DZIAŁ SCAM...
Niestety stworzenie działu SCAM będzie sugerowało ludziom że wszystko poza nim nie jest scamem.
Weźmiesz na siebie taką odpowiedzialność? Bo ja nie.
Moim zdanie nic nie powinniśmy narzucać i nie robić utrudnień.
Bo nas scamerzy będą omijać szerokim łukiem i ich nigdy nie zdemaskujemy.
A pierwszym postem w nowo pojawiającej się ofercie powinno być pytanie o nazwę firmy, nazwisko i adres.
I nie ma prawa odmówić jeśli to robi legalnie. W ten sposób wykosimy tu 90% scamu.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

ODPOWIEDZ