MM MANCHESTER

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
nowicjusz123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 06 mar 2007, 18:49

Nieprzeczytany post autor: nowicjusz123 »

All pages ?? :D
Małymi łyżeczkami, ale wciąż ...

Awatar użytkownika
MACIEK408
Gaduła
Gaduła
Posty: 355
Rejestracja: 24 gru 2006, 13:00

Nieprzeczytany post autor: MACIEK408 »

cfgio.ucoz.com pisze:Interesting system :) if you can translate it to english it would be much more interesting for me personally :)
ucz sie języków chłopcze 8)
Money Never Sleeps

Awatar użytkownika
Robert B
Gaduła
Gaduła
Posty: 92
Rejestracja: 08 wrz 2007, 05:56

Nieprzeczytany post autor: Robert B »

..

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

lancer pisze:Cześć to mój pierwszy post na tym forum. Pozdrawiam wszystkich.

Przeczytłem cały wątrk o Menchesterze, przenalaizowalem wiele Waszych wykresów i coś mi się nie zgadza. Mianowicie w pierwszym poście Maciek408 podajac zasady systemu, napisał:
"sprawdzam rynek o 8-00. gdzie znajduje się cena (na M30). jeżeli ruszy i przebije poziom MM [ale koniecznie z trendem do którego wyznaczania służą np. ADX i SMA8] otwieram pozycję. "

Nie ma w tych założeniach, że otwieramy pozycje gdy przebje poziomm MM nad lub pod kopertą. A w Waszych wielu ostatnich postach trzymacie się tego. Dopiero gdy kurs przebije kopertę, a potem poziomm MM dopiero otwieracie pozycję. Z analizy wykresów wynika, ze przezto tracicie bardzo wiele pipsów. i moze dlatego przez ostatni okres cienko ten system przędzie, bo czekacie na jedną długą świeczkę i tracicie jeden poziomm MM (otwiercie pozycje na poziomie MM, na którym ja bym ustawił TP1)

Maciek408 na poczadku załaczył sporo wykresów z poczadku swojej gry i tam poziomy wejscia w wielu przypadkach sa na granicy koperty, ale zazwyczaj wtedy, gdy akurat blisko przecina sie tam z poziomem MM. Ale sporo tez jest syganłaów wewnątrz kopert ii sa one jak najbardziej prawidłowe.

System był potem modyfikowany i większośc modyfikacji rozumiem, ale akurat z tym otwierniem pozycji poza koperta to chyba jakaś pomyłka wkradła sie z czasem i chyba robi wiecej szody niz pożytku.

System ogólnie mi się podoba i i zamierzam jutro ostro go potestować na realnych wykresachw czasie handlu.

Życzę jutro udanego dnia. :D
Ja rowniez skonczylem dluuga lekture tego watku i podobnie jak Ty na poczatku wydawalo mi sie to bez sensu- najpierw koperta, potem poziom. Ale oproczczytania caly czas siedzialem nad mt4 i analizowalem i teraz widze w tym gleboki sens. Z gory zaznaczam, ze moja analiza moze sie opierac na blednych zalozeniach bo dzisiejszy dzien byl po prostu zabojczy!!! Siedzac przed monitorem od rana do wieczora mozna bylo zgarnac ponad 400pipsow. Zdaje sobie sprawe jak to brzmi, ale ostatnie dni byly bardzo trendowe i to zasluga tego. Oprocz tego raczej nikt nie siedzi przed kompem 12h non stop...

Do rzeczy- na poczatku bylem bardzo zdziwiony ze mam takie "odstepy" miedzy poziomami, jakie mam, myslalem na poczatku, ze cos nie tak, skoro piszecie o 15, max 30pipsach a ja mam ich prawie 80... Ale to chyba wynika z tej trendowosci o ktorej juz napisalem.
Mam P=64 dla wszystkich par i tu pytanie do nowicjusza przede wszystkim: jak wplywa modyfikacja tego parametru na wyniki, bo z dzisiejszego dnia(na parze gj zauwazylem ze ponizej 24 jest ok 30pip, 24-66: 78pip, pow 66 ok 150pip. Takze zauwazylem ze ten parametr dziala przedzialami i to mnie troche zdziwilo...

Drugie pytanie: dlaczego na parze usd/chf nie mam poziomow mm??? Nie mam pojecia. Moze podpowiem w ten sposob ze stosowalem dzis tez wskaznik FiboPiv i nie rysowal mi poziomow rowniez na jakiejs parze, a w lewym gornym rogu poziomy Yesterday quotations byly na 0.... Juz jest po polnocy i jest ok...

Na razie tyle, jutro sprawdzam jak to zadziala na zywo, a na obrazku zalaczam jak wygladal dzisiejszy dzien

edit: I jeszcze dorzucam dzisiejszy usd/cad. Sorry za wyglad wejsc i wyjsc, ale grafik ze mnie kiepski- niebieskie wejscia, brazowe wyjscia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

Dzisiaj jak na razie 3 transakcje TP, 1 SL, 1 w toku i bedzie ciezko o TP. O dokladna analize postaram sie jak skoncze dzisiejsze testy ok 16-17.
Ale moze podam juz wniosek do jakiego doszedlem - nie grac poza glownym kanalem (1-8), chyba ze w kierunku kanalu oczywiscie.

Sl zlapalem na g/j grajac na przebicie MM 9/8, tp na 10/8, czyli rynek mocno wykupiony. Mimo to bylem juz +68pips i 3pipsy od TP, ale wydaje mi sie ze warto zastosowac filtr zeby nie grac z trendem na wykupionym/wyprzedanym rynku...
[A co do tych 68pipsow to moze warto sie jakos zabezpieczyc przed utrata takich zyskow, np ruchomy stop (w rozsadnej odleglosci) na polowe pozycji, a na druga polowe zostajemy przy pierwotnym.]

Podobnie na u/j tyle ze tu gralem na przebicie 8/8 i kurs otarl sie o sl i teraz jestem prawie na 0 i nie zamykam. Zobaczymy co z tego bedzie.

Postaram sie jeszcze inne pary potestowac

Mam nadzieje ze to spostrzezenie sie komus przyda :wink:

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

Widze ze nikt sie nie odzywa :?
A szkoda bo system wczoraj udowodnil olbrzymi potencjal i powinnismy go dopracowac tak, zeby wyduszac maksymalnie ten potencjal i minimalizowac straty... Dzisiaj rynek wyraznie sie odtrendzil i widac to tez po wynikach. W excelu jest analiza.

Do rzeczy. Zrobilem 2 filtry, o 1. juz napisalem- nie kupowac powyzej 7/8, nie sprzedawac ponizej 1/8. Moze dla was to oczywiste, ale czlowiek sie uczy na bledach.
2 rzecz to sila trendu. Skoro juz mamy ten adx to moze by go wykorzystac sensownie? Np teraz (14.40) u/chf ma silny trend, g/j umiarkowany, a pozostale 4 pary wg mnie za niski zeby wchodzic... Ale adx jest jeszcze do mocnego opracowania, mysle ze dla kazdej pary z osobna...

Takze dzis 10 transakcji: 4TP i 6SL, -112pipsow. Po zastosowaniu filtrow odpadaja 3sl (przy dopracowaniu adx moze 4...) i jestesmy -19.
Wyniki brzydkie, ale to dlatego ze na razie w ogole nie zajmowalem sie sl i mm (co zreszta widac na screenie), na to mysle ze przyjdzie czas...

No i jeszcze obrazki, bo bym zapomnial

Na razie tyle ode mnie, czekam na jakies sugestie czy komentarze, bo pisanie monologu jest raczej bez sensu...

Sorry Maciek, ze sie wymadrzam w Twoim temacie, nie majac wlasciwie zadnego doswiadczenia, ale bardzo mi sie ten system spodobal i warto go udoskonalic (nie wiem czy dam rade ale sprobowac mozna :wink: )

Pozdrawiam i ide sie wyspac wreszcie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
nowicjusz123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 06 mar 2007, 18:49

Nieprzeczytany post autor: nowicjusz123 »

Ja gralem tak ze jedna para walutowa -> jedna transakcja plus do tego trailing stop i czasem wychodzi jedna transakcja dziennie. Najlepiej grało mi sie na parach jenowych. Bardzo zyskowna byla GBP/JPY z uwagi na duze rozpietosci poziomow mm.
Małymi łyżeczkami, ale wciąż ...

ODPOWIEDZ