Mity o Forexie

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Moje propozycje na mity

- procent składany
- zarabianie przy pomocy sygnałów
- zarabiające roboty (nie mówię o własnych strategiach EA)
- gra na foreksie to zajęcie tylko dla facetów (taka mała prowokacja ;) )
- trzeba patrzeć na wykresy 24h/5

Pozdrawiam
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

daromanchester pisze:trzeba patrzeć na wykresy 24h/5
Skoro świat tak działa i funkcjonuje to niestety czy tego chcemy czy nie musimy się dostosować lub przynajmniej mieć to na uwadze.Nie oznacza to że musimy pracować 24/h oznacza to że trzeba sobie tylko tak pracę zorganizować.

Pozdrawiam.

Dodano po 10 minutach:

Ps. pamiętam sytuację z przed paru lat gdy BC Korei o 4 rano poinformował o b. ważnej informacji jeżeli się szybko zareagowało do 2-3 minut to można było zamknąć pozycję na minus 20-40 pipsów.Rano już była masakra znam ludzi co wyczyściło im konta do zara.Jest nad czym się zastanawiać......
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

danko
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 10 wrz 2008, 02:22

Nieprzeczytany post autor: danko »

Moze nie za bardzo w temacie, ale czy macie wrazenie ze rok czy 2 lata temu trejdowalo sie latwiej? :)

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Nie, było rzeczywiście inaczej. Inaczej nie znaczy łatwiej czy trudniej.
Jak ja zaczynałem to gra pod dane była ciekawa i często dyskutowana, teraz rzadko się o tym słyszy. {Potem przyszedł kryzys, większa zmienność, wyraźniejsze trendy i w zasadzie trzymało się jedną stronę rynku. A teraz konsola daje się we znaki. Kiedyś bym się z tego cieszył, teraz nie.

Także różnica jest, ale jest niewymierna.
Trade what you see, NOT what you hear or think

danko
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 10 wrz 2008, 02:22

Nieprzeczytany post autor: danko »

Nievinny a czy uwazasz ze strategia ktora przynosila w tamtym okresie dobry profit teraz moze nie znajdowac zastosowania?

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Zależy od strategii. Są takie, które sobie teraz też radzą i są takie, które totalnie się wykładają. Trudno mi coś powiedzieć, moje strategie na razie dają radę. Choć znacząco ewoluowały razem z rynkiem.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Nievinny pisze:Nie, było rzeczywiście inaczej. Inaczej nie znaczy łatwiej czy trudniej.
Chyba możemy dodać kolejny mit "Kiedyś było lepiej na Forexie" ;)

Trzeba dostosować się do rynku, a nie czekać aż rynek się dostosuje do nas.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

baltimore
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2010, 17:05

Nieprzeczytany post autor: baltimore »

Ja nie jestem zwolennikiem częstych ruchów, platformy na tym zarabiają a w większości przypadków jest to nie potrzebne i sytuacja wraca do punktu wyjścia. Mitem wg. mnie jest patrzenie na wykresy 24h/5. Jestem fanem danych makro i gram jedynie na sporych w miarę stabilnie wzrastających indeksach

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

baltimore pisze:Mitem wg. mnie jest patrzenie na wykresy 24h/5
Mi wystarczy kilka minut aby się zorientować w ogólnej sytuacji wg mojego systemu, więc można się nastawić na np. sesję europejską, azjatycką lub amerykańską, więc nie ma potrzeby patrzeć na wykresy 24h/5.


8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
gart
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 21 kwie 2007, 15:19

Nieprzeczytany post autor: gart »

"Forex ma olbrzymi potencjał na olbrzymie zyski w krótkim czasie..." jak spojrzymy na wykresy wstecz :)
Zarówno na demo, backtest, jak i na rachunkach rzeczywistych - co by było gdyby... "Obraz jest wart więcej niż 1000 słów" :)
To chyba największy mit, który przyciąga tak wielu przegranych (95%?! )

Należy zawsze pamiętać, że ścigamy się (jeśli już) to tylko z samym sobą.
Nie z brokerem MM (choć stosują różne tech sztuczki) etc., etc. - to kolejny mit, który pojawia się bardzo często.

Ale jest też paradoks - prawdziwą efektywność zdobędzie się tylko na realu (przez wiele lat), bo ta z demo jest bardzo szybko zweryfikowana :)
Stąd sugestie mistrzów, że najważniejszym celem w realu jest się utrzymać na rynku, a nie zysk... kolejny paradoks... ;)

Najważniejsze jest znalezienie czegoś, co potrafi się na forexie robić dobrze, i robienie tego konsekwentnie dzień po dniu, tydzień po tygodniu, rok po roku... - czy to mit?
"I trade what I see not what I think"

ODPOWIEDZ