Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers]

Informacje na temat wszelkiego rodzaju konkursów Forex'owych.
malyforex
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 22 paź 2015, 18:06

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: malyforex »

- Do której godziny przyjmujecie dzisiaj wpłaty? Dobrze pamiętam, że jeśli dzisiaj nie zdążę przelać pieniędzy to zaczynam dopiero we wtorek?
- Czy kolejne rachunki moge założyć z konsultantem żeby zaoszczędzić czas czy musze każdorazowo wpisywać się na stronie konkursowej?

Awatar użytkownika
TMS Brokers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:20

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: TMS Brokers »

Dla kont innych niż mBank ostatnia sesja przychodząca jest u nas w godzinach 17:00 – 17:30
Dla kont mBank'owych płatności przychodzą praktycznie w czasie rzeczywistym

Jeżeli chcesz załozyć więcej niż jeden rachunek - zdecydowanie łatwiej będzie zadzwonić do naszego Departamentu Obsługi Klienta i im to zlecić. Zadzwoń pod ten numer: +48 22 27 66 282
malyforex pisze:- Do której godziny przyjmujecie dzisiaj wpłaty? Dobrze pamiętam, że jeśli dzisiaj nie zdążę przelać pieniędzy to zaczynam dopiero we wtorek?
- Czy kolejne rachunki moge założyć z konsultantem żeby zaoszczędzić czas czy musze każdorazowo wpisywać się na stronie konkursowej?

pko24
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 11 gru 2011, 19:33

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: pko24 »

Rozmumiem, że nie ma problemu aby transakcji dokonywać na różnych urządzeniach (różne smarfony, laptop) w różnych sieciach (wolno się przemieszczać i wi-fi korzystać). Czyli nie ma wymogu, że na jednym urządzeniu w jednej sieci. A i czy na androidzie można konto dodać do uniwersalnych aplikacji MT4 czy musi być od TMS ?
TMS Live jest w alikacji MT4 jest w dwóch opcjach: czerwone logo z literką S i niebieski z listerką S i dopiskiem MT4
który wybrać?

Awatar użytkownika
TMS Brokers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:20

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: TMS Brokers »

Można korzystać z wielu urządzeń, ale żadne z tych urządzeń nie może być wykorzystywane przez innego uczestnika. Tym bardziej można uczestniczyć w wielu sieciach. Usunęliśmy zapisy o zakazie posiadania tego samego IP.

Korzystać możesz z uniwersalnej aplikacji MT4 MetaQuotes: https://play.google.com/store/apps/deta ... etatrader4
Co do wyboru w aplikacji na podstawie tego opisu mogę tylko zgadywać, że powinieneś kliknąć w niebieską ikonkę, jednak dla pewności proszę skontaktuj się z Departamentem Obsługi Klienta i podeślij screen albo bardziej dokładny opis
Tutaj masz namiary:
tel: +48 22 27 66 282
mail: dok@tms.pl
pko24 pisze:Rozmumiem, że nie ma problemu aby transakcji dokonywać na różnych urządzeniach (różne smarfony, laptop) w różnych sieciach (wolno się przemieszczać i wi-fi korzystać). Czyli nie ma wymogu, że na jednym urządzeniu w jednej sieci. A i czy na androidzie można konto dodać do uniwersalnych aplikacji MT4 czy musi być od TMS ?
TMS Live jest w alikacji MT4 jest w dwóch opcjach: czerwone logo z literką S i niebieski z listerką S i dopiskiem MT4
który wybrać?

makuu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 14 sty 2016, 03:59

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: makuu »

Dźwignia na złocie to jakieś nieporozumienie. Z DAX'owcami nie ma szans...

Awatar użytkownika
TMS Brokers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:20

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: TMS Brokers »

Przekazałem Twoją uwagę do członka zarządu odpowiedzialnego za ustalanie warunków transakcyjnych.
Co do szans wygrania z osobami inwestującymi na DAX'ie to nie byłbym taki pewny. Pamiętaj że jest zasada max drawdown.
makuu pisze:Dźwignia na złocie to jakieś nieporozumienie. Z DAX'owcami nie ma szans...

makuu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 14 sty 2016, 03:59

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: makuu »

Nie ważne, wystarczy że wstrzeli się ktoś w trend na choćby USDJPY (gdzie za 2 tysiące można otworzyć 0.5 lota, a na złocie UWAGA - pięciokrotnie mniej, czyli tylko 0.1 PARANOJA!!!) i wykręci wynik, który jest nie do zrobienia na złocie przy jego zmienności. Wtedy ten śmieszny DD nie ma żadnego znaczenia. Zresztą co to ma do jednakowych warunków (nie widziałem jeszcze konkursu gdzie złoto miałoby aż tak obniżoną dźwignie w stosunku do chociażby walut, chore!) dla każdego z uczestników? Założyłem 10 rachunków, ale czas się wycofać z tej nierównej walki.

Awatar użytkownika
TMS Brokers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:20

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: TMS Brokers »

To nie sa warunki specjalnie na konkurs, tylko zgodne ze standardową specyfikacją. Kwotowania są kwotowaniami rynkowymi (na zasadzie STP). Pamiętaj, że my jako Dom Maklerski musimy minimalizować ryzyko zarówno dla siebie jak i dla Klienta. Zarząd negatywnie odniósł się do mojego pytania o wyższą dźwignię na złocie na TMS Connect.

Tak poza konkursem na rachunku TMS Trader na złocie masz dźwignię 1:100 (przy depozycie do 250k). Tutaj jednak transakcje są realizowane w trybie instant, a nie market (jak w TMS Connect).
makuu pisze:Nie ważne, wystarczy że wstrzeli się ktoś w trend na choćby USDJPY (gdzie za 2 tysiące można otworzyć 0.5 lota, a na złocie UWAGA - pięciokrotnie mniej, czyli tylko 0.1 PARANOJA!!!) i wykręci wynik, który jest nie do zrobienia na złocie przy jego zmienności. Wtedy ten śmieszny DD nie ma żadnego znaczenia. Zresztą co to ma do jednakowych warunków (nie widziałem jeszcze konkursu gdzie złoto miałoby aż tak obniżoną dźwignie w stosunku do chociażby walut, chore!) dla każdego z uczestników? Założyłem 10 rachunków, ale czas się wycofać z tej nierównej walki.

makuu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 14 sty 2016, 03:59

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: makuu »

Ja rozumiem minimalizację ryzyka, ale w takim układzie na walutach czy indeksach taka sytuacja też powinna mieć miejsce, a tym czasem to grający na złocie są jedynymi poszkodowanymi. Jeszcze nie spotkałem się z rachunkiem u polskiego brokera, żeby za 0.1 lota XAUUSD/GOLD brać depozyt w wysokości 1500zł, przy 400zł za 0.1 na USDJPY... Logika? Żadna. Chyba, że przy założeniu większej zmienności na złocie, ale zmienność od paru tygodni jest niemalże identyczna jak choćby właśnie na japońcu. Nawet wczorajsze pozycje 0.1 złoto i 0.1 USDJPY dają identyczny zysk. Tylko że japońca, jak już wspomniałem można otworzyć 5 razy więcej...

Awatar użytkownika
TMS Brokers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:20

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: TMS Brokers »

Precyzyjnie to można otworzyć pozycję o 3x większej wartości a nie 5.
To są warunki równe dla wszystkich uczestników i myślę, że osoba, która nawet na chwilę wystrzeli na wyżej zlewarowanym instrumencie równie szybko może spaść i przekroczyć max DD.

Konkurs jest tak skonstruowany, żeby zniechęcać do przelewarowywania się. Moim zdaniem grając spokojniej i na mniejszym lewarze masz większe szanse osiągnąć lepszy wynik końcowy.

Pół żartem pół serio i trochę dla inspiracji: https://www.youtube.com/watch?v=Uh8TM-qGqmY
makuu pisze:Ja rozumiem minimalizację ryzyka, ale w takim układzie na walutach czy indeksach taka sytuacja też powinna mieć miejsce, a tym czasem to grający na złocie są jedynymi poszkodowanymi. Jeszcze nie spotkałem się z rachunkiem u polskiego brokera, żeby za 0.1 lota XAUUSD/GOLD brać depozyt w wysokości 1500zł, przy 400zł za 0.1 na USDJPY... Logika? Żadna. Chyba, że przy założeniu większej zmienności na złocie, ale zmienność od paru tygodni jest niemalże identyczna jak choćby właśnie na japońcu. Nawet wczorajsze pozycje 0.1 złoto i 0.1 USDJPY dają identyczny zysk. Tylko że japońca, jak już wspomniałem można otworzyć 5 razy więcej...

ODPOWIEDZ