Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers]

Informacje na temat wszelkiego rodzaju konkursów Forex'owych.
Awatar użytkownika
TMS Brokers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:20

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: TMS Brokers »

Tak jak napisałem można tutaj rozmawiać o różnych rozwiązaniach pośrednich. Jeżeli wygrasz i będziesz miał jakąś propozycję racjonalizatorską, to myślę, że nie będzie problemu, żeby się dogadać :-)

Jeżeli będziesz chciał zakończyć zarządzanie po miesiącu, bo stwierdzisz, że zysk jest dla Ciebie wystarczający - też nie widzę problemu. Możemy za porozumieniem stron rozwiązać umowę o zarządzanie i rozliczyć się wcześniej.
juszjuszmilion pisze: Z jednej strony to bez sensu, bo jeśli w miesiąc zarobie 20% i dostanę jakąś część zysku, a w następny miesiąc zrobię DD dyskwalifikujący dalsze zarządzanie :)
Ale z drugiej strony bawienie się przez rok, czekanie przez rok na kasę, która jest bardzo nie pewna, to mnie osobiście dyskwalifikuje od odebrania takiej nagrody.

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

TMS Brokers pisze:OCT powinno byc juz w paczce z platformą TMS Connect (MT4)
Poza tym możesz używać swoich skryptów
nieudacznik pisze:Czy TMS oferuje jakiś skrypt typu One Click Trading?

Właśnie chodzi mi o to, czy na TMS Connect jest OCT, bo niektórzy brokerzy tego nie mają.

Awatar użytkownika
TMS Brokers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:20

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: TMS Brokers »

Tak Trading Jednym Kliknięciem (One Click Trading) instaluje się razem z platformą
Żeby go uruchomić na danym wykresie kliknij prawym klawiszem i wybierz "Trading Jednym Kliknięciem" lub nacisnij alt+T

Przy okazji tutaj masz link do pobrania TMS Connect: https://download.mql5.com/cdn/web/dom.m ... 4setup.exe
nieudacznik pisze: Właśnie chodzi mi o to, czy na TMS Connect jest OCT, bo niektórzy brokerzy tego nie mają.

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

TMS Brokers pisze:Tak jak napisałem można tutaj rozmawiać o różnych rozwiązaniach pośrednich. Jeżeli wygrasz i będziesz miał jakąś propozycję racjonalizatorską, to myślę, że nie będzie problemu, żeby się dogadać :-)

Jeżeli będziesz chciał zakończyć zarządzanie po miesiącu, bo stwierdzisz, że zysk jest dla Ciebie wystarczający - też nie widzę problemu. Możemy za porozumieniem stron rozwiązać umowę o zarządzanie i rozliczyć się wcześniej.
To faaajnie :)
A jeszcze mam pytanie, rachunek STP, TMS przerzuca dalej zlecenia dostawcy płynności, tak? A czy jest tajemnicą kto lub kim są dostawcy płynności, jeśli naprawdę są ? Pytanie dotyczy też rachunku będącego nagrodą, czy pieniądze z tego rachunku będą na prawdziwym rachunku STP czy innym. Żeby nie było, że pieniądze TMSu grają przeciwko TMSowi.

Wiem, że na 99,9% ten problem mnie nie spotka, bo nie wygram turnieju, ale jednak temat nagrody jest ważny dla grających, nawet jak mają małe szanse.
Obrazek
Obrazek

Kuglarz76
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2017, 16:59

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: Kuglarz76 »

Witam
Mam dwa pytania.
1. W regulaminie konkursu w paragrafie 2 ustęp 10 jest mowa o sprawdzaniu minimalnego salda rachunku raz na dobę na koniec dnia. Jak należy rozumieć tę kwestię? Czy nie można zejść poniżej 2000 złotych nawet na początku konkursu?
2. W ebooku z poprzedniej edycji napisane jest że zwycięzca spekulując wygranym milionem używał dźwigni 1:10. Jaką maksymalną dźwignię dopuszcza TMS do spekulacji wygranym milionem jak i pozostałymi dwiema nagrodami? I podobne pytanie odnośnie wielkości pozycji. Ile maksymalnie lotów na transakcje i lotów na rachunku w danym momencie dopuszcza TMS dla zwycięzców konkursu?

Awatar użytkownika
TMS Brokers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:20

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: TMS Brokers »

TMS Connect jest STP
Kwotują nas: Saxo Bank, ANZ, BARCLAYS, BNP, CITADEL ,CITIBANK, COMMERZBANK, CS_SER, GOLDMAN, GSA, JPMORGAN, MS, RBS, SAXO, SC,STATESTREET, UBS ,VIRTU, LMAX, IG MARKETS, XTB
Nie bedziesz grał przeciwko TMSowi.
juszjuszmilion pisze:
TMS Brokers pisze:Tak jak napisałem można tutaj rozmawiać o różnych rozwiązaniach pośrednich. Jeżeli wygrasz i będziesz miał jakąś propozycję racjonalizatorską, to myślę, że nie będzie problemu, żeby się dogadać :-)

Jeżeli będziesz chciał zakończyć zarządzanie po miesiącu, bo stwierdzisz, że zysk jest dla Ciebie wystarczający - też nie widzę problemu. Możemy za porozumieniem stron rozwiązać umowę o zarządzanie i rozliczyć się wcześniej.
To faaajnie :)
A jeszcze mam pytanie, rachunek STP, TMS przerzuca dalej zlecenia dostawcy płynności, tak? A czy jest tajemnicą kto lub kim są dostawcy płynności, jeśli naprawdę są ? Pytanie dotyczy też rachunku będącego nagrodą, czy pieniądze z tego rachunku będą na prawdziwym rachunku STP czy innym. Żeby nie było, że pieniądze TMSu grają przeciwko TMSowi.

Wiem, że na 99,9% ten problem mnie nie spotka, bo nie wygram turnieju, ale jednak temat nagrody jest ważny dla grających, nawet jak mają małe szanse.
-- Dodano: pn 06-02-2017, 9:53 --

Sprawdzanie minimalnego salda dotyczy wyłącznie kwalifikacji do konkursu. Jeżeli się już zakwalifikujesz to samym zejsciem ponizej 2000zł nie wypadniesz z konkursu (no chyba ze zaliczysz DD powyżej 30%)
Zwyciezca poprzedniej edycji sam zaproponował takie ograniczenie. Co do zasady dzwignie masz dostępną taką jak w specyfikacji. Z góry maksymalnej wielkości transakcji nie określamy, jednak zależy nam na tym, żeby zwycięzca inwestował rozsądnie, a nie np. "all-in".
Kuglarz76 pisze:Witam
Mam dwa pytania.
1. W regulaminie konkursu w paragrafie 2 ustęp 10 jest mowa o sprawdzaniu minimalnego salda rachunku raz na dobę na koniec dnia. Jak należy rozumieć tę kwestię? Czy nie można zejść poniżej 2000 złotych nawet na początku konkursu?
2. W ebooku z poprzedniej edycji napisane jest że zwycięzca spekulując wygranym milionem używał dźwigni 1:10. Jaką maksymalną dźwignię dopuszcza TMS do spekulacji wygranym milionem jak i pozostałymi dwiema nagrodami? I podobne pytanie odnośnie wielkości pozycji. Ile maksymalnie lotów na transakcje i lotów na rachunku w danym momencie dopuszcza TMS dla zwycięzców konkursu?

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

TMS Brokers pisze:TMS Connect jest STP
Kwotują nas: Saxo Bank, ANZ, BARCLAYS, BNP, CITADEL ,CITIBANK, COMMERZBANK, CS_SER, GOLDMAN, GSA, JPMORGAN, MS, RBS, SAXO, SC,STATESTREET, UBS ,VIRTU, LMAX, IG MARKETS, XTB
Nie bedziesz grał przeciwko TMSowi.

Ponieważ konkurs chciałbym potraktować trochę jako okazję do przyjrzenia się bliżej brokerowi, jedna rzecz budzi mój lekki niepokój:
raposo pisze:Być może kluczowe informacje dla osób grających większym lotem.
Szanowni Państwo,
Dom Maklerski TMS Brokers S.A. niniejszym zawiadamia, że z dniem 17 listopada 2016 roku dla systemu transakcyjnego TMS Connect obowiązywać zacznie nowa Specyfikacja Instrumentów Finansowych. W objaśnieniach dodano punkt 14 i 15 o następującej treści:
Transakcje o wartości powyżej jednego miliona w walucie bazowej mogą być weryfikowane pod kątem płynności i poprawności cen, co może wpłynąć na czas egzekucji zleceń.
Po podpisaniu stosownego aneksu do Umowy Ramowej TMS Brokers może zaproponować Klientom inne wysokości depozytów zabezpieczających - Oferta TMS Connect +. Poniżej zestawienie wysokości depozytów zabezpieczających dla Oferty TMS Connect +
Jak to należy czytać? Czy nie grozi taka sytuacja, że do pewnego momentu będzie super, a potem się przejdzie na sterowanie ręczne? Jak to wygląda w praktyce?

Awatar użytkownika
TMS Brokers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:20

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: TMS Brokers »

Platforma TMS Connect działa w trybie market (a nie instant) i tutaj priorytetem jest wykonanie transakcji. Jedyne zjawisko z jakim możesz mieć do czynienia to poślizg cenowy (zarówno pozytywny jak i negatywny) ze względu na to, że np. akurat w tym momencie jest duża zmienność na rynku (np poprzez wypuszczenie jakichś danych rynkowych) lub wykonujesz na tyle duże zlecenie, że z najlepszej oferty nie da się go zaspokoić i trzeba uśrednić kilka ofert. Wszystko dzieje się automatycznie w trybie NDD.
Na TMS Connect nie spotkasz się z rekwotami.
nieudacznik pisze:
Jak to należy czytać? Czy nie grozi taka sytuacja, że do pewnego momentu będzie super, a potem się przejdzie na sterowanie ręczne? Jak to wygląda w praktyce?

Philips

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: Philips »

Start konkursu 13 lutego 2017. Moje pytanie brzmi do kiedy można przystąpić do konkursu? Czy do konkursu można przystąpić np. tydzień później tj. 20 lutego?

Awatar użytkownika
TMS Brokers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:20

Re: Milion złotych w zarządzanie [Konkurs REAL - TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: TMS Brokers »

Można przystąpić nawet na dzień przed końcem konkursu.
Philips pisze:Start konkursu 13 lutego 2017. Moje pytanie brzmi do kiedy można przystąpić do konkursu? Czy do konkursu można przystąpić np. tydzień później tj. 20 lutego?

ODPOWIEDZ