mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
2
9%
Poza paroma minusami są ok
8
36%
Przeciętny
6
27%
Mają wiele wad
3
14%
Stanowczo odradzam
3
14%
 
Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: psV »

arkoni pisze:Co prawda nie używam tego typu zleceń (Limit) ale czy przy zleceniu Buy Limit cena kupna nie powinna być albo taka sama jak cena aktywacji albo niższa?
Tylko na prawdziwym rynku albo lepszej symulacji. Są brokerzy MT4 którzy realizują zlecenia limit zgodnie z definicją tego zlecenia.

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Chodzi mi raczej o coś innego.
Załóżmy że cena aktywacji zostaje osiągnięta ale broker nie miał możliwości realizacji zlecenia po tej cenie po czym cena (Ask) już nie osiąga tego lub niższego poziomu. Co powinien w takiej sytuacji zrobić broker. Nie zrealizować tego zlecenia w ogóle (co wydaje się logiczne) czy (kierując się tzw. interesem klienta) zrealizować je po wyższej cenie (cenach) niż cena aktywacji? Myślę, że w umowie mForex zapewne określił zasady postępowania w takich sytuacjach tyle, że pko24 się z nimi nie zapoznał... I oczywiście zdaję sobie sprawę, że często teoria mówi jedno, a praktyka jest inna...

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

z FAQ ze strony mForex:

Jakie są dostępne rodzaje zleceń?
Platforma mForex Trader umożliwia składanie zleceń po cenie rynkowej (egzekucja natychmiastowa) oraz zleceń oczekujących: Buy Limit, Buy Stop, Sell Limit i Sell Stop.

W godzinach handlu danego instrumentu można dokonać anulacji zlecenia, zanim się aktywuje i zostanie zrealizowane.

Buy Limit — zlecenie otwarcia pozycji długiej aktywowane i kierowane na Rynek OTC, gdy aktualna oferta rynkowa (ASK) osiągnie poziom określony w zleceniu. Cena podawana w zleceniu musi być niższa od bieżącej ceny rynkowej. Zlecenie składane, gdy oczekiwany jest wzrost ceny instrumentu, po wcześniejszej korekcie.

Buy Stop — zlecenie otwarcia pozycji długiej aktywowane i kierowane na Rynek OTC, gdy aktualna oferta rynkowa (ASK) osiągnie poziom określony w zleceniu. Cena podawana w zleceniu musi być wyższa niż bieżąca cena rynkowa. Zlecenie składane, gdy oczekiwana jest kontynuacja wzrostu ceny instrumentu, po przekroczeniu danego poziomu cenowego w trendzie wzrostowym.

Sell Limit — zlecenie otwarcia pozycji krótkiej aktywowane i kierowane na Rynek OTC, gdy aktualna oferta rynkowa (BID) osiągnie poziom określony w zleceniu. Cena podawana w zleceniu musi być wyższa niż bieżąca cena rynkowa. Zlecenie składane, gdy oczekiwany jest spadek ceny instrumentu, po wcześniejszym wzroście ceny do określonego poziomu.

Sell Stop — zlecenie otwarcia pozycji krótkiej aktywowane i kierowane na Rynek OTC, gdy aktualna oferta rynkowa (BID) osiągnie poziom określony w zleceniu. Cena podawana w zleceniu musi być niższa niż bieżąca cena rynkowa. Zlecenie składane, gdy oczekiwana jest kontynuacja spadku ceny instrumentu, po przekroczeniu danego poziomu cenowego w trendzie spadkowym.

Zlecenia przekazane na Rynek OTC realizowane są po cenach rynkowych, które ze względu na zmienność Rynku mogą różnić się od cen, przy których zlecenia zostały aktywowane. Spółka nie odpowiada za realizację celu inwestycyjnego Klienta składającego zlecenia.

---
definicja chyba nie pozostawia watpliwosci.

pytanie tylko czy zlecenie "buy limit" i "sell limit" powinny sie tak dalej nazywac...
bo dla uczestnika rynkow regulowanych i ksiazkowej ich definicji moga mylic.

pozdro.

pko24
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 11 gru 2011, 19:33

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: pko24 »

Jako ciekawostka ceny na telefonie w MT4 nie są ideantyczne jak w aplikacji webowej. Czasem cena na tel podąża za aplikacją webową, ale nie zawsze. Czyli np. webowa przeskakuje o 1 pips, a w tel nie (czasem wcale, czasem z opóźnieniem) i można czasem zawrzeć transakcję po tej bardzie "atrakcyjnej" cenie.

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

mayburn napisał:
Buy Limit — zlecenie otwarcia pozycji długiej aktywowane i kierowane na Rynek OTC, gdy aktualna oferta rynkowa (ASK) osiągnie poziom określony w zleceniu. Cena podawana w zleceniu musi być niższa od bieżącej ceny rynkowej. Zlecenie składane, gdy oczekiwany jest wzrost ceny instrumentu, po wcześniejszej korekcie.

definicja chyba nie pozostawia watpliwosci.
Cena podawana w zleceniu musi być niższa od bieżącej ceny rynkowej. Tzn., że w momencie składania zlecenia cena aktywacji (określana w arkuszu zlecenia) musi być niższa niż aktualna w tym momencie cena rynkowa. I tyle. Przytoczona przez Ciebie definicja nie określa w ogóle sposobu realizacji zlecenia gdy już dojdzie do jego aktywacji, a właśnie o to tutaj chodzi. W idealnej sytuacji cena aktywacji dla Buy Limit powinna być ceną kupna ale idealne sytuacje zdarzają się rzadko (o ile w ogóle). Przy małej płynności, występujących poślizgach itp. cena realizacji może znacząco się różnić od ceny aktywacji, a sposób realizacji zlecenia w takich sytuacjach powinien być określony w umowie.
pko24 napisał:
Jako ciekawostka ceny na telefonie w MT4 nie są ideantyczne jak w aplikacji webowej. Czasem cena na tel podąża za aplikacją webową, ale nie zawsze. Czyli np. webowa przeskakuje o 1 pips, a w tel nie (czasem wcale, czasem z opóźnieniem) i można czasem zawrzeć transakcję po tej bardzie "atrakcyjnej" cenie.
Mam rachunek w LMAXie na MT4 i zapewniam Cię, że kwotowania na platformie webowej różnią się od tych na MT4. Nie wiem jak długo próbujesz spekulować ale taka sytuacja nie jest niczym nadzwyczajnym.

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

arkoni pisze: Cena podawana w zleceniu musi być niższa od bieżącej ceny rynkowej. Tzn., że w momencie składania zlecenia cena aktywacji (określana w arkuszu zlecenia) musi być niższa niż aktualna w tym momencie cena rynkowa. I tyle. Przytoczona przez Ciebie definicja nie określa w ogóle sposobu realizacji zlecenia gdy już dojdzie do jego aktywacji, a właśnie o to tutaj chodzi. W idealnej sytuacji cena aktywacji dla Buy Limit powinna być ceną kupna ale idealne sytuacje zdarzają się rzadko (o ile w ogóle). Przy małej płynności, występujących poślizgach itp. cena realizacji może znacząco się różnić od ceny aktywacji, a sposób realizacji zlecenia w takich sytuacjach powinien być określony w umowie.
---
Hej zadalem sobie trudu by to sprawdzic i oto co znalazlem.

Wg Regulminu
Paragraf §34
Punkt 2.
Zlecenia przekazane na Rynek OTC realizowane są po cenach rynkowych, które ze względu na zmienność Rynku mogą różnić się od cen, przy których zlecenia zostały aktywowane. Realizacja zlecenia może nastąpić po kursie mniej korzystnym od określonego kursu aktywacji zlecenia Limit, Stop, Stop Loss i Take Profit.
DM nie odpowiada za realizację celu inwestycyjnego Klienta składającego zlecenia. Dokładny opis realizacji zlecenia po cenie rynkowej dostępny jest w pakiecie MIFID.
---
i dalej z MFID

XVIII. Dodatkowe informacje dotyczące świadczenia usług maklerskich na rynkach nieregulowanych (OTC)
Punkt 7.
Zlecenia na Instrumenty Finansowe oparte na indeksy, towary i pojedyncze akcje kierowane są bezpośrednio do Banków
Oferujących Płynność na danym Instrumencie Finansowym. Po otrzymaniu potwierdzenia wykonania zlecenia od Banku Oferującego Płynność mDM potwierdza zlecenie Klientowi. W przypadku braku możliwości realizacji zlecenia w danej chwili
przez Bank Oferujący Płynność (np. w przypadku zawieszenia lub wstrzymania kwotowań instrumentu) Klient otrzyma informację o odrzuceniu zlecenia (tzw. Reject)
---

Wg mnie kluczem jest sformulowanie "realizowane sa po cenach rynkowych",co w praktyce oznacza zlecenie po aktywacji staje sie zleceniem PKC (Po Kazdej Cenie) z wszytskimi tego konsekwencjami.

pozdro.

pko24
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 11 gru 2011, 19:33

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: pko24 »

dziękuję wszystkim za zaangażowanie w moje WTI w mforex
https://www.tradingview.com/chart/USOIL ... 4-Bat-WTI/

żeby tak nie narzekać to dostałem maila od mforex o rollowaniu WTI, miało być 17pkt do krótkiej pozycji, finalnie skorygowali do 16pkt, i dopisali do każdego lota 593,20pln

rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: rem »

mayburn pisze: Wg Regulminu
Paragraf §34
Punkt 2.
Zlecenia przekazane na Rynek OTC realizowane są po cenach rynkowych, które ze względu na zmienność Rynku mogą różnić się od cen, przy których zlecenia zostały aktywowane. Realizacja zlecenia może nastąpić po kursie mniej korzystnym od określonego kursu aktywacji zlecenia Limit, Stop, Stop Loss i Take Profit.
DM nie odpowiada za realizację celu inwestycyjnego Klienta składającego zlecenia. Dokładny opis realizacji zlecenia po cenie rynkowej dostępny jest w pakiecie MIFID.
---
i dalej z MFID

XVIII. Dodatkowe informacje dotyczące świadczenia usług maklerskich na rynkach nieregulowanych (OTC)
Punkt 7.
Zlecenia na Instrumenty Finansowe oparte na indeksy, towary i pojedyncze akcje kierowane są bezpośrednio do Banków
Oferujących Płynność na danym Instrumencie Finansowym. Po otrzymaniu potwierdzenia wykonania zlecenia od Banku Oferującego Płynność mDM potwierdza zlecenie Klientowi. W przypadku braku możliwości realizacji zlecenia w danej chwili
przez Bank Oferujący Płynność (np. w przypadku zawieszenia lub wstrzymania kwotowań instrumentu) Klient otrzyma informację o odrzuceniu zlecenia (tzw. Reject)
---

Wg mnie kluczem jest sformulowanie "realizowane sa po cenach rynkowych",co w praktyce oznacza zlecenie po aktywacji staje sie zleceniem PKC (Po Kazdej Cenie) z wszytskimi tego konsekwencjami.
To co piszesz ma na pewno sens w przypadku zlecenie STOP lub zlecenia otwarcia pozycji po cenie rynkowej.

Jednak nie trzyma się logiki, aby zlecenie typu LIMIT było realizowane po dowolnej cenie. Powinno być ono realizowana po aktualnej cenie BID / ASK - jak rozumiem zapis w Regulaminie - obowiązującej w chwili dotarcia zlecenia do Dostawcy Płynności. Jeżeli byłoby inaczej, to kwalifikowałoby się do KNF i prokuratury.

pko24
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 11 gru 2011, 19:33

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: pko24 »

moja kolejna reklamacja w BRE na WTI:
czy na Androidzie na MT4 mogę złożyć TP wew. spreadu? Wczoraj wieczorem o 20 otworzyłem, dziś mi zamknęło ok. 8:00 i byłem zaskoczony bo wydawało mi się, że TP nie było, ale nawet gdyby czy system miał prawo takie zlecenie przyjąć?

"złożył Pan zlecenie, w którym był zdefiniowany Take Profit na poziomie 49.41.
Ze względu na to, jeżeli poziom take profit jest usytuowany pomiędzy bid-ask spreadem (w przypadku Pana transakcji spread wynosił 49.38/49.44), to może się zdarzyć, że poziom TP zostanie zdefiniowany niżej niż cena otwarcia pozycji."

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

pko24 pisze:moja kolejna reklamacja w BRE na WTI:
czy na Androidzie na MT4 mogę złożyć TP wew. spreadu? Wczoraj wieczorem o 20 otworzyłem, dziś mi zamknęło ok. 8:00 i byłem zaskoczony bo wydawało mi się, że TP nie było, ale nawet gdyby czy system miał prawo takie zlecenie przyjąć?

"złożył Pan zlecenie, w którym był zdefiniowany Take Profit na poziomie 49.41.
Ze względu na to, jeżeli poziom take profit jest usytuowany pomiędzy bid-ask spreadem (w przypadku Pana transakcji spread wynosił 49.38/49.44), to może się zdarzyć, że poziom TP zostanie zdefiniowany niżej niż cena otwarcia pozycji."
Miałem to kilka razy. Dlatego przy zleceniach oczekujących na początku nie ustawiam TP tylko TS. Potem jak idzie w dobrym kierunku to zamieniam TS na TP.
Obrazek

ODPOWIEDZ