mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
2
9%
Poza paroma minusami są ok
8
36%
Przeciętny
6
27%
Mają wiele wad
3
14%
Stanowczo odradzam
3
14%
 
Liczba głosów: 22

JaronA
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2017, 21:42

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: JaronA »

Witam,
Od dawna wątek o mforex jest nie aktywny czy to oznacza, że tak mało osób korzysta z usług tego brokerami wkrótce podobnie do BZWBK opuszczą rynek czy po prostu wszystko hula i nie ma o czym pisać?
Jak wyglądają opłaty, tj spread markup? - trudno doczytać w regulaminach od czego zależy jego wysokość.

pko24
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 11 gru 2011, 19:33

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: pko24 »

nie wiem czy to std ale pozamykam i znikam od nich,
transakcje nie mają poślizgu ani rekwotowań,
za to realizują je po dowolnej cenie w MT4 na androidzie jest napisane "różnica w cenie może być znacząca!"
i idą po bandzie, bo chyba nie jestem taki duży aby światowym rynkiem ruszać.
Przed chwilą WTI 9,99lota, 45,25-45,32 klikam kupię cena wizulanie na chwilę się przesuwa na 45,34 a w realizacji jest 45,38. Czyli drugi spread mi dowalili i tak mam non stop. Klikasz że zamykasz na zysku a w rozliczeniu jest strata.
Może na pseudo ECN to standard?
Jak składałem jakiś czas temu reklamację:
Odpowiedź była
"zlecenia realizowane są po najlepszej dostępnej na rynku cenie, przy uwzględnieniu obecnej głębokości rynku i końcowa cena jest średnią ważoną cen transakcji, na które zostało rozłożone zlecenie."
odpisywałem
"Moje reklamacja dotyczy realizacji niezgodnej z ceną wyświetlaną cały czas (przed, w trakcie i po zawarciu transakcji).
Pana odpowiedź dotyczy faktu, że każda transakcja wpływa na cenę rynkową. Co jest oczywiste i akceptowane jeśli jest komunikowane klientowi w kwotowaniu.
W Państwa przypadku tak nie jest."
ale może nie mam racji i się czepiam...
wpadłem tu aby sprawdzić ....

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

ja bylem na mforex prawie rok i sobie chwale.
tak jak piszesz zlecenia realizowane bez pozlizgow i rekwotowan.
generalnie bez problemow

odszedlem bo nie oferowali potrzebnych mi instrumentow i nie odpowiadaly mi parametry niektorych z nich.

mysle ze u ciebie problemem jest wielkosc zlecenia 9,99 lota.

jak pamietam u nich 0,05 lot WTI warte bylo ok PLN 200 / 1 USD

wiec twoje zlecenie 9,99 lot WTI to 200 x 20 x 9,99 = PLN 40.000 / 1USD

przy takiej ilosci moze nie byc plynnosci na cenie ktora widzisz w okienku.
broker daje ci srednia po jakiej zebral oferty z rynku by wypelnic twoje zlecenie.

pozdro

pko24
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 11 gru 2011, 19:33

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: pko24 »

a przed chwilą ustawiłem zlecenia oczekujące buy limit po 45 na wti i jak weszło to mam realizację jedno (po 45,01) a drugie po 45,02 to też normalne i zgodne z regulaminem ?

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

pko24 pisze:a przed chwilą ustawiłem zlecenia oczekujące buy limit po 45 na wti i jak weszło to mam realizację jedno (po 45,01) a drugie po 45,02 to też normalne i zgodne z regulaminem ?
Nie wiem po co pytasz o rzeczy oczywiste ? Zmień brokera i to szybko. mForex od kilu lat ma problemy z płynnościa i to na dużo mniejszych pozycjach. Oni są STP z bardzo słabym dostawcą płynności. Było już o tym pisane w tym temacie, tyle, że kilka lat temu.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

pko24
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 11 gru 2011, 19:33

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: pko24 »

Pytam, bo umowy małymi druczkiem nie czytałem i nie wiem czy przypadkiem w ECN/STP to nie std w odróżnieniu od MM którzy z kolei mają długi czas realizacji i rekwotowania. I ciekawi mnie opinia czy teoretycznie możliwe że Mforex ma zapis, że nawet w przypadku zleceń oczekujących moga być one realizowane w zupełnie innych cenach. Bo dla zle3ceń z palca przynajmniej komunikacja jest "uczciwa" z ich stony o "istotnych odchyleniach".

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

wg mnie jest to standard w specyfice tego typu brokerow.

np w xtb zlecenia buy limit tez powinny byc zrealizowane po cenie z jaka zostaly wyslane do arkusza zlecen, a nie sa (przynajmniej na rachunku standard ndd).

z tego co pamietam w hft tez nie byly.

jesli chcesz dostepu do prawdziwego arkusza zlecen to musisz handlowac bezposrednio na gieldzie na rynku regulowanym,i kupowac kontrakty bezposrednio przez brokera ktory to oferuje.

tu kupujesz badz sprzedajesz tylko produkt finansowy zwany cfd, a nie relany kontrakt na gieldzie regulowanej.

pozdro.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

mayburn pisze:np w xtb zlecenia buy limit tez powinny byc zrealizowane po cenie z jaka zostaly wyslane do arkusza zlecen, a nie sa (przynajmniej na rachunku standard ndd).

.
Przy zleceniach limit i stop na platformie wpisujesz cenę aktywacji zlecenia (moment w którym zostanie ono dopiero przekazane do realizacji), a nie po jakiej na pewno zostanie ono otwarte.

Co innego jak wystawiamy swoją własną ofertę do arkusza zleceń, no ale przez MT4 nie ma takiej możliwości ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

raposo napisał:
Przy zleceniach limit i stop na platformie wpisujesz cenę aktywacji zlecenia (moment w którym zostanie ono dopiero przekazane do realizacji), a nie po jakiej na pewno zostanie ono otwarte.
Co prawda nie używam tego typu zleceń (Limit) ale czy przy zleceniu Buy Limit cena kupna nie powinna być albo taka sama jak cena aktywacji albo niższa? Pytanie retoryczne, choć jak widać wszystko jest możliwie, a wniosek taki, że należy czytać także to, co zostało napisane drobnym druczkiem. A nawet przede wszystkim to...

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

arkoni pisze:
raposo napisał:
Przy zleceniach limit i stop na platformie wpisujesz cenę aktywacji zlecenia (moment w którym zostanie ono dopiero przekazane do realizacji), a nie po jakiej na pewno zostanie ono otwarte.
Co prawda nie używam tego typu zleceń (Limit) ale czy przy zleceniu Buy Limit cena kupna nie powinna być albo taka sama jak cena aktywacji albo niższa? Pytanie retoryczne, choć jak widać wszystko jest możliwie, a wniosek taki, że należy czytać także to, co zostało napisane drobnym druczkiem. A nawet przede wszystkim to...
Niekoniecznie musi. Występują tzw. poślizgi pozytywne, jak i negatywne. Wszystko zależy od tego co się stanie z ceną (i płynnością) po przekroczeniu poziomu aktywacji.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ