mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
2
9%
Poza paroma minusami są ok
8
36%
Przeciętny
6
27%
Mają wiele wad
3
14%
Stanowczo odradzam
3
14%
 
Liczba głosów: 22

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Re: BRE Forex ECN

Nieprzeczytany post autor: zz »

Cytuję BRE ECN
//Model ECN na rynku forex

ECN (ang. Electronic Communication Network) to sieć elektroniczna skupiająca z jednej strony największe światowe banki, które dostarczają rynkowi płynność, a z drugiej strony brokerów poszukujących najlepszych cen dla swoich Klientów,
Dzięki takiemu rozwiązaniu Klient jest w stanie otrzymać najkorzystniejszą cenę BID oraz ASK, co w niektórych sytuacjach może powodować spread nawet na poziomie 0 punktów,
BRE ForexECN nie ingeruje w parametry Twojego zlecenia - zlecenie trafia bezpośrednio na rynek tworzony przez największe światowe banki, dlatego w modelu ECN nie istnieje konflikt interesów pomiędzy inwestorem, a biurem maklerskim,
Twoje zlecenia są realizowane szybciej, zapewniamy ciągłość handlu w momencie publikacji danych makroekonomicznych.///

Chodzi mi o to czy to jest slogan,czy to jest naprawdę?.
Jedyny sposób aby to sprawdzić to testowanie banku w silnym trendzie na realu....
Pozdrawiam.

PS.Sprawdzony i wiarygodny partner

Dom Inwestycyjny BRE Banku S.A. jest jednym z najdłużej działających biur maklerskich w Polsce, funkcjonuje nieprzerwanie od ponad 20 lat,
Oferujemy pełną gamę usług maklerskich,
Zdobyliśmy kompetencje i doświadczenie niezbędne do zapewnienia Klientom najwyższego poziomu świadczonych usług,
Jesteśmy częścią grupy kapitałowej BRE Banku - Klienci posiadający rachunek w mBanku, MultiBanku lub BRE Banku mogą cieszyć się darmowymi i szybkimi przelewami pomiędzy rachunkami bankowymi i rachunkami w DI BRE
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Shinobi
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2011, 14:10

Re: BRE Forex ECN

Nieprzeczytany post autor: Shinobi »

Prowizja wynosi 0,005 % ale jest to całkowita prowizja pobierana jednorazowo przy otwarciu, tak więc pod tym względem jest to najlepszy polski broker typu STP/ECN. Zobaczymy jak z resztą, proponuje podpiąć wątek do głównych..
pain is temporary, pride is forever

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: BRE Forex ECN

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

andy11 pisze:ja chetnie posluchal bym kogos kto ma realny rach u nich...
Po co? Ludzie rozumiem rzucają się na nowości, ale jeśli chcesz się dowiedzieć czy będą lepsi od wiodących ECNów z obrotem 1000 czy 10000 razy większym niż BRE to ja Ci od razu powiem. Nie nie będą, bo nie ma takiej możliwości.
Natomiast oferta poboczna robi wrażenie, wszystko jest ładnie przygotowane i może być to konkurencja dla BZWBK czy Aliora - natomiast dla wiodących ECNów na chwilę obecną nie ma fizycznej możliwości.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Re: BRE Forex ECN

Nieprzeczytany post autor: zz »

Mam bardzo ważne pytanie do przedstawiciela DI BRE ECN
Jeżeli w listopadzie/grudniu GPW udostępni handel wysokiej częstotliwości (HFT) czyli inwestorzy światowi będą mogli poprzez NYSE Eurex w ułamkach sekund handlować między USA,UE,Azją,Australią i np. GPW ,czy jest szansa że Wasza instytucja udostępni na zasadach równouprawnienia Polskim inwestorom poprzez NYSE Eurex taki sam dostęp do światowych rynków?.
A jeżeli nie ,czy planujecie w przyszłości umożliwić Polskim inwestorom na zasadach wzajemności równoprawny dostęp do tych rynków?.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Re: BRE Forex ECN

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

Akhh pisze:
andy11 pisze:ja chetnie posluchal bym kogos kto ma realny rach u nich...
Po co?
z prozaicznego powodu...
mam u nich rach maklerski i interesuje mnie jak chodzi to w realu... jak jest szybki przeplyw miedzy kontami maklerski/forexowy
"...wyniki z przeszlosci wcale nie daja gwarancji zyskow w przyszlosci"...

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: BRE Forex ECN

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

andy11 pisze:
Akhh pisze:
andy11 pisze:ja chetnie posluchal bym kogos kto ma realny rach u nich...
Po co?
z prozaicznego powodu...
mam u nich rach maklerski i interesuje mnie jak chodzi to w realu... jak jest szybki przeplyw miedzy kontami maklerski/forexowy

To zmienia postać rzeczy ;)

Sam mam jednak np. w BZWBK również rachunek maklerski a na konto ECN zanim okrzepną osobiście bym się nie pchał. Chociaż to żaden argument.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Re: BRE Forex ECN

Nieprzeczytany post autor: zz »

Akhh,jeżeli ta płynność jest prawdziwa cytuję//Podgląd głębokości rynku – pokazuje po 5 najlepszych ofert kupna i sprzedaży wraz z wielkością oferty dla wybranych przez Ciebie instrumentów,///
A,w MT-4 nie ma żadnych opóżniaczy czy innych ulepszaczy ...,to wierz mi jest potężny argument za BRE.
Pozdrawiam.
PS. jako Bank regulowany czy DI regulowany,co chwilę mają wewnętrzną kontrolę.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: BRE Forex ECN

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

zz pisze:Akhh,jeżeli ta płynność jest prawdziwa cytuję//Podgląd głębokości rynku – pokazuje po 5 najlepszych ofert kupna i sprzedaży wraz z wielkością oferty dla wybranych przez Ciebie instrumentów,///
A,w MT-4 nie ma żadnych opóżniaczy czy innych ulepszaczy ...,to wierz mi jest potężny argument za BRE.
Pozdrawiam.
PS. jako Bank regulowany czy DI regulowany,co chwilę mają wewnętrzną kontrolę.
Jakie ma znaczenie podgląd skoro i tak w ECN masz Twoje zlecenie wysyłane przez brokera na zewnątrz dopiero kiedy osiągnie zakładaną cenę. I tak serwery największych będą się znajdować jak najbliżej jakiegoś dużego/dużych LP, a małemu brokerowi nie będzie się opłacać inwestowanie w taką infrastrukturę. Przecież to tylko strata kilkudziesięciu mili sekund. Tyle, że klienci tych brokerów będą mieć zrealizowane zlecenia po lepszych cenach.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Re: BRE Forex ECN

Nieprzeczytany post autor: zz »

Rozumiem Ciebie,jeżeli chodzi o mili sekundy to masz całkowitą rację.
Mnie chodzi jednak o coś innego,jeżeli widzę prawdziwą głębokość rynku i normalny rynek// bez danych czy ekstremalnych sytuacji//.a zlecenie wejdzie do pół sekundy czy nawet do sekundy,to z tego punktu patrząc /// jeżeli płynność jest prawdziwa i MT-4 bez ulepszaczy../// uważam że to szansa na dobrą ofertę dla zwykłego inwestora.
Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: BRE Forex ECN

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

zz pisze:Rozumiem Ciebie,jeżeli chodzi o mili sekundy to masz całkowitą rację.
Mnie chodzi jednak o coś innego,jeżeli widzę prawdziwą głębokość rynku i normalny rynek// bez danych czy ekstremalnych sytuacji//.a zlecenie wejdzie do pół sekundy czy nawet do sekundy,to z tego punktu patrząc /// jeżeli płynność jest prawdziwa i MT-4 bez ulepszaczy../// uważam że to szansa na dobrą ofertę dla zwykłego inwestora.
Pozdrawiam.

Tyle,że to nie jest normalny rynek, a głębokość rynku nie jest prawdziwą głębokością rynku. I tutaj jest problem.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

ODPOWIEDZ