Matematyczny System PipsKonga

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Cblondyn pisze: Udowodnione na realnym koncie pare lat temu. Lepszych dowodów chyba juz sie nie znajdzie :)
ja mówię o tym co jest obecnie u mnie na koncie :D
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6606
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Jak tam konto? Już ponad 3 tygodnie nic nie piszesz ;)

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Kibel / przestój / oczekiwanie na lepsze jutro ;)
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Mam trzy pytania.
1 Wchodzisz na pałkę. Szanuję to i nie krytykuję, tylko dlaczego nazywasz to metodą matematyczną ? Taki żart branżowy ?
2 Z czego wynika założenie, że tylko max 1 lot na 100 k funciaków ?
3 Jakie depo masz na demo za 0,1 Gbp/Try ? Bo ja na real mam depo 2490 PLN . To 0,1 to w CMC 10 000 jest. Pytam bo nie wiem czy dali Ci realny poziom lewara czy ten jaki był przed tą ustawą unijną.
BTW to martyngał trochę inaczej wygląda.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

unruhe
Gaduła
Gaduła
Posty: 279
Rejestracja: 12 lip 2017, 16:47

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: unruhe »

PipsKong pisze:
09 maja 2019, 12:47
Kibel / przestój / oczekiwanie na lepsze jutro ;)
Kibel nie kibel ale screena mógłbys zapodać jak to w liczbach wyglada.
Zwłaszcza własnie teraz jak lira się osłabia.
Z góry dzieki :).

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6606
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

unruhe pisze:
10 maja 2019, 15:37
PipsKong pisze:
09 maja 2019, 12:47
Kibel / przestój / oczekiwanie na lepsze jutro ;)
Kibel nie kibel ale screena mógłbys zapodać jak to w liczbach wyglada.
Zwłaszcza własnie teraz jak lira się osłabia.
Z góry dzieki :).
Lira sie osłabia od lat. Wystarczy spojrzeć na wykres. Jeśli ktos liczy na to, że swapy to zrekompensują (a nawet wypracuja zysk) to sie przeliczy ;)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6606
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
10 maja 2019, 12:02
tylko dlaczego nazywasz to metodą matematyczną ? Taki żart branżowy ?
Pipsiakowi sie pomyliły kierunki. Otóż konto jest bezpieczne przed wyzerowaniem w przypadku otwierania długich (L). Gdy pozycja nie przekracza wartość depo. Nigdy S...;)

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

MarioDM pisze:
10 maja 2019, 12:02
dlaczego nazywasz to metodą matematyczną ? Taki żart branżowy ?
już tłumaczę na przykładzie USD/PLN - będzie łatwiej
mamy konto w USD
na koncie mamy 100.000 USD powiedzmy że kurs w momencie kupowania tych USD ( robienia depozytu ) był 3.00
czyli potrzebujemy na to 300 000 PLN

no i teraz na tym koncie otwieramy 1 lota w shorcie na USD/PLN
prosta matematyka
jak kurs pójdzie na poziom 4.00 to mamy - 100 000 PLN ALE wyrażone w USD bo w tej walucie jest konto - czyli 100 000 : 4.00 = -25.000 USD

jak kurs będzie - strzelam - 10.0 to masz na konie - 700 000 PLN ale w USD czyli -700 000 PLN : 10.0 = - 70 000 USD , a co za tym idzie możesz sobie zamknąć tą pozycję i zostaje Ci na koncie 30 000 USD po kursie 10.0 = 300 000 PLN czyli zabierasz to co zainwestowałeś ;]

zrozumiałe ???
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Rafal154
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 467
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:00

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: Rafal154 »

PipsKong pisze:
12 maja 2019, 12:25
MarioDM pisze:
10 maja 2019, 12:02
dlaczego nazywasz to metodą matematyczną ? Taki żart branżowy ?
już tłumaczę na przykładzie USD/PLN - będzie łatwiej
mamy konto w USD
na koncie mamy 100.000 USD powiedzmy że kurs w momencie kupowania tych USD ( robienia depozytu ) był 3.00
czyli potrzebujemy na to 300 000 PLN

no i teraz na tym koncie otwieramy 1 lota w shorcie na USD/PLN
prosta matematyka
jak kurs pójdzie na poziom 4.00 to mamy - 100 000 PLN ALE wyrażone w USD bo w tej walucie jest konto - czyli 100 000 : 4.00 = -25.000 USD

jak kurs będzie - strzelam - 10.0 to masz na konie - 700 000 PLN ale w USD czyli -700 000 PLN : 10.0 = - 70 000 USD , a co za tym idzie możesz sobie zamknąć tą pozycję i zostaje Ci na koncie 30 000 USD po kursie 10.0 = 300 000 PLN czyli zabierasz to co zainwestowałeś ;]

zrozumiałe ???
Twoje wyliczenie jest zrozumiałe ale zagłębiając się w szczegóły to już nie bo to bardzo ogólne co napisałeś . Wszystko pięknie i ładnie bo według tego wyliczenia zawsze balansujesz na granicy zera jeżeli chodzi o kwotę zainwestowaną a dodatni swap jest twoim zarobkiem ... ALE żeby to się udało to broker musi cię rozliczać po kursie rynkowej a ja nie znam takiego brokera który by tak zrobił więc przy wpłacie już jesteś w plecy a póżniej przy wypłacie , pytanie czy dodatni swap jest wstanie to pokryć ... wątpię ale jak się mylę to mnie popraw .. Druga sprawa , jak przy PLN jest sytuacja w miarę klarowna tak rozliczenie liry tureckiej już zupełnie nie .. trzeba było by zastosować arbitraż ale nie przy takim swapie i różnicy kursowej ...

:( :roll:

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Rafal154 pisze:
12 maja 2019, 14:13


Twoje wyliczenie jest zrozumiałe ale zagłębiając się w szczegóły to już nie bo to bardzo ogólne co napisałeś . Wszystko pięknie i ładnie bo według tego wyliczenia zawsze balansujesz na granicy zera jeżeli chodzi o kwotę zainwestowaną a dodatni swap jest twoim zarobkiem ... ALE żeby to się udało to broker musi cię rozliczać po kursie rynkowej a ja nie znam takiego brokera który by tak zrobił więc przy wpłacie już jesteś w plecy a póżniej przy wypłacie , pytanie czy dodatni swap jest wstanie to pokryć ... wątpię ale jak się mylę to mnie popraw .. Druga sprawa , jak przy PLN jest sytuacja w miarę klarowna tak rozliczenie liry tureckiej już zupełnie nie .. trzeba było by zastosować arbitraż ale nie przy takim swapie i różnicy kursowej ...

:( :roll:
tutaj jest bardziej zagranie na zasadzie Jestem Turkiem zarabiam w lirze i utworzyłem konto w GBP

jeżeli miałbym konto w USD to wolałbym sam te USD kupić przez jakiś internetowy kantor, wtedy spready są bardzo niskie więc nie ma takiej starty …
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

ODPOWIEDZ