Matematyczny System PipsKonga

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PipsKong pisze:
04 lip 2019, 12:30
Cblondyn pisze:
04 lip 2019, 12:28


Jesli ktos będzie stawiał SL to i owszem. Ale jesli tylko TP to nie ma takiej opcji. Jesli wartośc pozycji nie przekracza wartośc depozytu to aby wyzerowac konto cena WTI musiałaby spaść do wartości 0,0000. Ciekawe jaka jest szansa na taką cene ;)
pamiętaj o Swapie, i o tym w jakiej walucie musi być konto
ale gdyby nie swap to masz rację :564:
A Ty masz jakiś swap na WTI? Ja nie mam żadnego. Tak jak i na większości CFD ;)

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Cblondyn pisze:
04 lip 2019, 12:32


A Ty masz jakiś swap na WTI? Ja nie mam żadnego. Tak jak i na większości CFD ;)
-30 PLN dla shorta i - 40 PLN dla longa per day przy 100 kontraktach
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Zmieniliście temat. Też na ropie nie mam swapów, ale jest rolowanie z automatycznym zamknięciem pozycji. Może być tak, że na początku masz 100k, a po rolowaniach zastaje ci na jeden kontrakt i to też traci i zostaje ci coś za co nie kupisz 1 kontraktu. Lewar do straty nie jest wymagany. Upraszczając można wyzerować konto bez lewara i SL. Broker wrzuca SL przy rolowaniu.
Kongu wracaj do GBPTRY!
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

krab29 pisze:
04 lip 2019, 12:58
Zmieniliście temat. Też na ropie nie mam swapów, ale jest rolowanie z automatycznym zamknięciem pozycji. Może być tak, że na początku masz 100k, a po rolowaniach zastaje ci na jeden kontrakt i to też traci i zostaje ci coś za co nie kupisz 1 kontraktu. Lewar do straty nie jest wymagany. Upraszczając można wyzerować konto bez lewara i SL. Broker wrzuca SL przy rolowaniu.
Kongu wracaj do GBPTRY!
Rolowanie to nic innego jak rekompensata zmian ceny. Jeśli na swapie tracimy to zyskujemy na ruchu cenowym. Troche musisz jeszcze doczytać :)
I odwrotnie również. Jeśli cena po rolowaniu jest dla nas niekorzystna to mamy swap na + ;)
O tym, że broker MM pozycji nie zamyka to juz chyba wielu wie ;)

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

krab29 pisze:
04 lip 2019, 12:58
Zmieniliście temat. Też na ropie nie mam swapów, ale jest rolowanie z automatycznym zamknięciem pozycji. Może być tak, że na początku masz 100k, a po rolowaniach zastaje ci na jeden kontrakt i to też traci i zostaje ci coś za co nie kupisz 1 kontraktu. Lewar do straty nie jest wymagany. Upraszczając można wyzerować konto bez lewara i SL. Broker wrzuca SL przy rolowaniu.
Kongu wracaj do GBPTRY!
tak tak , zostaję na tym torze tak jak zakładałem na początku ;]
tylko teraz mniej a częściej :564:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

krab29 pisze:
04 lip 2019, 12:58
Może być tak, że na początku masz 100k, a po rolowaniach zastaje ci na jeden kontrakt i to też traci i zostaje ci coś za co nie kupisz 1 kontraktu.
Widze, że nie za bardzo wiesz o czym napisałem wcześniej. Chodzi o wielkośc pozycji bez lewarowania DEPOZYTU :d

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Cblondyn mam aliora i poruszyłem temat straty depo bez lewara i SL. Otwieram dzisiaj pozycję, na wti po cenie 57,00 na L. Za miesiąc cena spada do 54. Alior zamyka mi pozycję i już nie otworzę pozycji bo brakuje depo. (Nie ma lewara, nie ma swapu) - twoje założenie. Mam milion, otwieram ileś kontraktów. Automat mi zamyka stratne na rolowaniu, otwieram znowu itd i na końcu brakuje mi na jeden. Dla mnie to zerowanie konta, bez lewara i swapu. W tej kwestii Kong miał racje. Hipotetycznie taka szansa istnieje.
Tematu nie będę kontynuował. Żurnal Konga i jak chce niech zapodaje gbptry. Ja mu kibicuje.
Kongu zwróć uwagę jak Tomasz dobrze pojechał na lirze.
Ostatni statement strona 13. W pół roku 7% zysku. Nie wygląda to źle. :568:
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

krab29 pisze:
04 lip 2019, 16:53
Cblondyn mam aliora i poruszyłem temat straty depo bez lewara i SL. Otwieram dzisiaj pozycję, na wti po cenie 57,00 na L. Za miesiąc cena spada do 54. Alior zamyka mi pozycję i już nie otworzę pozycji bo brakuje depo. (Nie ma lewara, nie ma swapu) - twoje założenie. Mam milion, otwieram ileś kontraktów. Automat mi zamyka stratne na rolowaniu, otwieram znowu itd i na końcu brakuje mi na jeden. Dla mnie to zerowanie konta, bez lewara i swapu. W tej kwestii Kong miał racje. Hipotetycznie taka szansa istnieje.
Tematu nie będę kontynuował. Żurnal Konga i jak chce niech zapodaje gbptry. Ja mu kibicuje.
Kongu zwróć uwagę jak Tomasz dobrze pojechał na lirze.
Ostatni statement strona 13. W pół roku 7% zysku. Nie wygląda to źle. :568:
To zróbmy tak. Otwórz konto demo typu MM u brokera. Może byc chociazby nasz XTB lub TMS. Jak otworzysz to daj znać. Coś ci wtedy pokaże :)
Bo broker ECN na long term dla instrumentów CFD nie nadaje się w ogóle. Z racji swapów i braku rolowania ;)
Ja w 2016 grając na CFD (testowałem brokera HFT) silver i cadchf zrobiłem w rok ok. 25%. Metodą opisaną jw. ;)
Co do założenia to podkreślam jeszcze raz. Nie lewaruje depo a więc nawet jak mi broker zamknie pozycje to nie ma opcji żeby nie mógł ponownie otwoorzyc pozycje.
Chyba nie wiesz co to znaczy "nie lewaruje depo" ;)

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

krab29 pisze:
04 lip 2019, 16:53

Kongu zwróć uwagę jak Tomasz dobrze pojechał na lirze.
Ostatni statement strona 13. W pół roku 7% zysku. Nie wygląda to źle. :568:
trochę mało, ale to dlatego że za duże pozycje poszły na starcie ;/
teraz zobaczymy jak to trochę zmniejszyłem czy będzie większy ruch

co do Tomasza to aż zobaczę :P tylko gdzie ja to znajdę ?? :d
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Matematyczny System PipsKonga

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Tomasz to publikował na Day Trading, tylko nie pamiętam którego dnia. Zapodał wykres(y) chyba w zeszłym tygodniu. Ja bym teraz nie wszedł w lirę, ale trzeba go podziwiać bo wykres dał down. Poszukaj i podejrzyj, no i podpytaj na DT.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

ODPOWIEDZ