MartingaleWithMA - sprawdzenie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Cblondyn pisze:
09 lis 2021, 16:27
MarioDM pisze:
09 lis 2021, 16:13
Cblondyn pisze:
09 lis 2021, 16:00
Przykład wzięty z rynku na szybko by pokazac samą ideę. Co do wielkości pozycji to kazdy niech sobie sam dobierze. Tak jak i odległośc pomiedzy pozycjami. Co do SL dla całego grida (tez taki powinien być) tez jest uzalezniony od tego jak duże pozycje w stosunku do depo.
Przykład typowo ideowy.

Znasz kogoś kto stosuje ten grid z powodzeniem ?
Uśrednianie ceny nie jest mi obce od kiedy zacząłem inwestować na GPW lata temu. Co do gridu sam sie do niego przymierzam i testuje na demo. Jak wysoka jest jego skuteczność. Wartość straty (pomiędzy 1 a 1) pomiedzy pozycjami nie powinna przekraczać 1% depo. Czyli dokładam drugą "1" jako element gridu gdy strata wynosi ok. 1%. Takie warunki przyjąłem.
I przykład tego gridu jak juz zaznaczyłem wcześniej miał byc alternatywa dla martyngału. Jako mniej kosztowny
Maks strata na pojedynczej transakcji nie wieksza niż 2%?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »


Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Cblondyn pisze:
09 lis 2021, 18:57
Testuje kolejny grid.
https://charts.mql5.com/30/593/us30-m30 ... ll-ltd.png
W czasie rzeczywistym rozumie,
to czemu nie uprościć to na backtestach

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Tomasz196407 pisze:
09 lis 2021, 19:16
Cblondyn pisze:
09 lis 2021, 18:57
Testuje kolejny grid.
https://charts.mql5.com/30/593/us30-m30 ... ll-ltd.png
W czasie rzeczywistym rozumie,
to czemu nie uprościć to na backtestach
Wole na live

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Cblondyn pisze:
09 lis 2021, 19:22
Tomasz196407 pisze:
09 lis 2021, 19:16
Cblondyn pisze:
09 lis 2021, 18:57
Testuje kolejny grid.
https://charts.mql5.com/30/593/us30-m30 ... ll-ltd.png
W czasie rzeczywistym rozumie,
to czemu nie uprościć to na backtestach
Wole na live
Ok,
to samo robi ea bo takich jest dużo, jest możliwośc na zmiane parametrów i ustawienia warunków zoptymalizowania
a że live to jest też trade simulator i wrzucasz na wykres zlecenia i mozesz to tak samo zrobić :wink:
ale każdego świat

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Tomasz196407 pisze:
08 lis 2021, 23:59
Szukając materiałów natknąłem sie na ciekawy art. myśle że autorowi tego wątku o martyngale też sie spodoba
https://www.mql5.com/en/articles/8390
Aby zrozumieć popularność tych dwóch strategii, powinniśmy przyjrzeć się temu, czego chcą wszyscy początkujący inwestorzy na rynku Forex. Większość początkujących traderów to matematycy i marzyciele, którzy myślą, że ich intelekt może pomóc im szybko i łatwo się wzbogacić. Ja też kiedyś byłem takim marzycielem. Obie te strategie dają pozory zyskownego handlu w postaci stale rosnących wykresów w testerze strategii
Polecam wszystkim niezależnie czy sa początkujący czy też starymi traderami co wszystko wiedzą najlepiej
Dzięki Tomasz za ten link - jest b. ciekawy i potwierdza moje spojrzenie na martyngał i grid. Dopuszczam w tradingu piramidowanie zysków, najlepiej z malejącą pozycją, tzn. w miarę wzrostu zysku dokładanie coraz mniejszych pozycji.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

trisidginto pisze:
06 gru 2021, 11:09
Tomasz196407 pisze:
08 lis 2021, 23:59
Szukając materiałów natknąłem sie na ciekawy art. myśle że autorowi tego wątku o martyngale też sie spodoba
https://www.mql5.com/en/articles/8390
Aby zrozumieć popularność tych dwóch strategii, powinniśmy przyjrzeć się temu, czego chcą wszyscy początkujący inwestorzy na rynku Forex. Większość początkujących traderów to matematycy i marzyciele, którzy myślą, że ich intelekt może pomóc im szybko i łatwo się wzbogacić. Ja też kiedyś byłem takim marzycielem. Obie te strategie dają pozory zyskownego handlu w postaci stale rosnących wykresów w testerze strategii
Polecam wszystkim niezależnie czy sa początkujący czy też starymi traderami co wszystko wiedzą najlepiej
Dzięki Tomasz za ten link - jest b. ciekawy i potwierdza moje spojrzenie na martyngał i grid. Dopuszczam w tradingu piramidowanie zysków, najlepiej z malejącą pozycją, tzn. w miarę wzrostu zysku dokładanie coraz mniejszych pozycji.

Pozdrawiam :)
Jakie to ma uzasadnienie?
Matematyki nikt nie oszuka.
Żeby zarabiać, trzeba zarobić więcej niż się wydaje.
I tu musi, powtarzam musi, działać R/R!
Nie da się tu niczego oszukać.
Dokładanie pozycji wymaga śledzenia Stop Lossem w takiej odległości, żeby zawsze zysk był większy od straty.
Te wszystkie sztuczki, to tylko pazerność i hazard.
Ten artykuł też wykazuje, że to zawsze ostatecznie prowadzi do strat.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Ano ma. Teraz nie bardzo mam czas, żeby pisać, postaram się wieczorem.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

trisidginto pisze:
06 gru 2021, 11:09
Tomasz196407 pisze:
08 lis 2021, 23:59
Szukając materiałów natknąłem sie na ciekawy art. myśle że autorowi tego wątku o martyngale też sie spodoba
https://www.mql5.com/en/articles/8390
Aby zrozumieć popularność tych dwóch strategii, powinniśmy przyjrzeć się temu, czego chcą wszyscy początkujący inwestorzy na rynku Forex. Większość początkujących traderów to matematycy i marzyciele, którzy myślą, że ich intelekt może pomóc im szybko i łatwo się wzbogacić. Ja też kiedyś byłem takim marzycielem. Obie te strategie dają pozory zyskownego handlu w postaci stale rosnących wykresów w testerze strategii
Polecam wszystkim niezależnie czy sa początkujący czy też starymi traderami co wszystko wiedzą najlepiej
Dzięki Tomasz za ten link - jest b. ciekawy i potwierdza moje spojrzenie na martyngał i grid. Dopuszczam w tradingu piramidowanie zysków, najlepiej z malejącą pozycją, tzn. w miarę wzrostu zysku dokładanie coraz mniejszych pozycji.

Pozdrawiam :)
NP (nie ma problemu),
w zasadzie to ja też dziękuje :)
temat Martingale pomógł mi w pewnym usprawnieniu tego co wszyscy tu staramy sie robić

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Piramida1.png
Ninjaproject

Obiecałam opisać, ale szybciej/łatwiej chyba będzie wkleić szkic. Jeśli masz pytania lub zastrzeżenia czy wątpliwości - pisz - postaram się odpowiedzieć jak najszybciej w miarę możliwości czasowych.

Pozdrawiam :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ