MartingaleWithMA - sprawdzenie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
09 lis 2021, 14:49
Od razu pokazuje jak to mogło by wyglądać. Otwracie na poziomie 1. Gdyby ustawić SL na poziomie niższej 1 i 2 jak widać zaliczylibyśmy strate. Na tę chwilę można by już zamknąć pozycje z poziomu 2 bo już odrobiona strata + zysk. SL na poziome 3 wymusza ustawiewienie sensownego TP na wcześniejszych szczytach (pionowa kreska). Wykres czysto poglądowy ;)
https://charts.mql5.com/30/590/eurgbp-h ... ll-ltd.png
Strasznie zamąciłeś. Wyjaśnij jeszcze raz. To jest pozycja długa czy krótka ? W którym miejscu otwierasz pierwszą pozycję ?
Z kontekstu wnoszę, że mowa o longu i otwierasz go na poziomie linii najwyższej jedynki ? Przy cofce gridujesz kolejną pozycją o takiej samej wielkości w miejscu tej drugiej jedynki ? I na lokalnym dołku na linii dwa otwierasz pozycje dwukrotnie wyższą od pierwotnie otworzonej ?
Dobrze to zrozumiałem ?
Jeśli tak, to mam od razu pytanie. Pisałeś wcześniej, że należy trejdować zgodnie z trendem i wchodzić na korektach. Więc to wejście na longa na poziomie najwyższej linii z numerem 1, nie jest z tym zgodne. Gdybyś chciał wejść na korekcie to pierwszy long powinien być orientacyjnie na poziomie linii 13. Chyba, że źle to zrozumiałem.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
09 lis 2021, 15:29
Cblondyn pisze:
09 lis 2021, 14:49
Od razu pokazuje jak to mogło by wyglądać. Otwracie na poziomie 1. Gdyby ustawić SL na poziomie niższej 1 i 2 jak widać zaliczylibyśmy strate. Na tę chwilę można by już zamknąć pozycje z poziomu 2 bo już odrobiona strata + zysk. SL na poziome 3 wymusza ustawiewienie sensownego TP na wcześniejszych szczytach (pionowa kreska). Wykres czysto poglądowy ;)
https://charts.mql5.com/30/590/eurgbp-h ... ll-ltd.png
Strasznie zamąciłeś. Wyjaśnij jeszcze raz. To jest pozycja długa czy krótka ? W którym miejscu otwierasz pierwszą pozycję ?
Z kontekstu wnoszę, że mowa o longu i otwierasz go na poziomie linii najwyższej jedynki ? Przy cofce gridujesz kolejną pozycją o takiej samej wielkości w miejscu tej drugiej jedynki ? I na lokalnym dołku na linii dwa otwierasz pozycje dwukrotnie wyższą od pierwotnie otworzonej ?
Dobrze to zrozumiałem ?
Dobrze. Co do pierwszego wejscia to jest na poziomie pierwszej 1 jako na wsparciu. Poziom 3-5 byłby równie dobry jako pierwsze wejście

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
09 lis 2021, 15:36
Dobrze. Co do pierwszego wejscia to jest na poziomie pierwszej 1 jako na wsparciu. Poziom 3-5 byłby równie dobry.
Na wsparciu ? Czyli to wejście jest dopiero po tej długiej świecy, kolejnym lokalnym szczycie i dopiero po cofce ?
Jeśli możesz to dołóż do wykresu pionowe kreski aby pokazać czasowo wejścia, bo nie jest to w pełni jasne.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
09 lis 2021, 15:40
Cblondyn pisze:
09 lis 2021, 15:36
Dobrze. Co do pierwszego wejscia to jest na poziomie pierwszej 1 jako na wsparciu. Poziom 3-5 byłby równie dobry.
Na wsparciu ? Czyli to wejście jest dopiero po tej długiej świecy, kolejnym lokalnym szczycie i dopiero po cofce ?
Jeśli możesz to dołóż do wykresu pionowe kreski aby pokazać czasowo wejścia, bo nie jest to w pełni jasne.
Wejście zaznaczone kółkiem. Przeciez gdyby wejście było wcześniej byłoby zamkniete z zyskiem. Niepotrzebny byłby grid.
https://charts.mql5.com/30/590/eurgbp-h ... -ltd-2.png

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
09 lis 2021, 15:47
Wejście zaznaczone kółkiem. Przeciez gdyby wejście było wcześniej byłoby zamkniete z zyskiem. Niepotrzebny byłby grid.
https://charts.mql5.com/30/590/eurgbp-h ... -ltd-2.png
Ok, ale to wejście jest tylko tak teoretycznie z grubsza aby pokazać o co chodzi czy w pełnie słuszne ? No bo nie wiem dlaczego akurat w tym miejscu. Nie lepiej byłoby otworzyć tuż nad dołkiem po pierwszej zielonej (tu akurat białej) świecy ?
Po drugie jaki TP ? To interwał H1 i ja bym nie próbował ustawić TP więcej niż 30 pipsów, bardziej nawet 20 pipsów.
I kolejna sprawa co z SL ? Nie ma go wcale ?
Załóżmy, że wykres spada dalej i na poziomie około 0,8480 masz już pozycje 33 razy większą niż na początku, a spadek wynosi 110 pipsów od szczytu i zachodzi w związku z tym podejrzenie odwrócenia trendu.
No i jaka wielkość pozycji na samym początku ? Podaj wielkość pozycji na 1000 zł kapitału.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
09 lis 2021, 15:55
Cblondyn pisze:
09 lis 2021, 15:47
Wejście zaznaczone kółkiem. Przeciez gdyby wejście było wcześniej byłoby zamkniete z zyskiem. Niepotrzebny byłby grid.
https://charts.mql5.com/30/590/eurgbp-h ... -ltd-2.png
Ok, ale to wejście jest tylko tak teoretycznie z grubsza aby pokazać o co chodzi czy w pełnie słuszne ? No bo nie wiem dlaczego akurat w tym miejscu. Nie lepiej byłoby otworzyć tuż nad dołkiem po pierwszej zielonej (tu akurat białej) świecy ?
Po drugie jaki TP ? To interwał H1 i ja bym nie próbował ustawić TP więcej niż 30 pipsów, bardziej nawet 20 pipsów.
I kolejna sprawa co z SL ? Nie ma go wcale ?
Załóżmy, że wykres spada dalej i na poziomie około 0,8480 masz już pozycje 33 razy większą niż na początku, a spadek wynosi 110 pipsów od szczytu i zachodzi w związku z tym podejrzenie odwrócenia trendu.
No i jaka wielkość pozycji na samym początku ? Podaj wielkość pozycji na 1000 zł kapitału.
Przykład wzięty z rynku na szybko by pokazac samą ideę. Co do wielkości pozycji to kazdy niech sobie sam dobierze. Tak jak i odległośc pomiedzy pozycjami. Co do SL dla całego grida (tez taki powinien być) tez jest uzalezniony od tego jak duże pozycje w stosunku do depo.
Przykład typowo ideowy.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
09 lis 2021, 16:00
Przykład wzięty z rynku na szybko by pokazac samą ideę. Co do wielkości pozycji to kazdy niech sobie sam dobierze. Tak jak i odległośc pomiedzy pozycjami. Co do SL dla całego grida (tez taki powinien być) tez jest uzalezniony od tego jak duże pozycje w stosunku do depo.
Przykład typowo ideowy.
Spoko, rozumiem. Przykładowy przykład.
Tak sobie tylko myślę, że jeszcze pierwsze lub drugie uśrednienie to jeszcze jakoś przejdzie, ale te kolejne pozycje razy 5, razy 8 i razy 13 to trochę śliska idea. Tu łatwo dojechać do MC. Poza tym może się okazać, że nie starczy depozytu aby otworzyć te wszystkie pozycje. Lewar 1:100 może nie wystarczyć. Wszystko zależy od jakiej wielkości się zaczyna.
Osobną kwestią jest odległość pomiędzy kolejnymi pozycjami.
Ogólnie ta idea mnie nie przekonuje.
Zdarza mi się czasem coś uśredniać. Zwykle muszę uśredniać pozycje otwierane manualnie i nieco nie trafione. Pilnuję się jednak aby nie uśredniać zbyt blisko. Na pewno nie mniej niż 50 pipsów i ewentualnie dopiero po sygnale na jakimś wyższym interwale typu H4.
I nie dokładam już później ani razu. Zbyt duża pozycja to moim zdaniem niemal pewny MC.
Znasz kogoś kto stosuje ten grid z powodzeniem ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
09 lis 2021, 16:13
Cblondyn pisze:
09 lis 2021, 16:00
Przykład wzięty z rynku na szybko by pokazac samą ideę. Co do wielkości pozycji to kazdy niech sobie sam dobierze. Tak jak i odległośc pomiedzy pozycjami. Co do SL dla całego grida (tez taki powinien być) tez jest uzalezniony od tego jak duże pozycje w stosunku do depo.
Przykład typowo ideowy.

Znasz kogoś kto stosuje ten grid z powodzeniem ?
Uśrednianie ceny nie jest mi obce od kiedy zacząłem inwestować na GPW lata temu. Co do gridu sam sie do niego przymierzam i testuje na demo. Jak wysoka jest jego skuteczność. Wartość straty (pomiędzy 1 a 1) pomiedzy pozycjami nie powinna przekraczać 1% depo. Czyli dokładam drugą "1" jako element gridu gdy strata wynosi ok. 1%. Takie warunki przyjąłem.
I przykład tego gridu jak juz zaznaczyłem wcześniej miał byc alternatywa dla martyngału. Jako mniej kosztowny

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
09 lis 2021, 16:27
Co do gridu sam sie do niego przymierzam i testuje na demo. Jak wysoka jest jego skuteczność.
W takim razie daj znać za jakiś czas jak to się sprawdza.
1% straty pomiędzy kolejnymi pozycjami ? Hmm ... Pomyślę o tym rozwiązaniu, choć od razu mogę napisać, że 1% to dla mnie nierealne rozwiązanie. Przy kapitale 10k, strata 1% to 100 zł. Dzisiaj jedna pozycja z interwału M30 nieco mi się cofnęła i zaliczyła maksymalną stratę 0,7% (orientacyjnie, bo nie patrzyłem cały czas), a było to raptem 10 pipsów.
Rozumiem więc, że preferujesz niski lewar. Przy większym takie wyliczenie się nie sprawdzi.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
09 lis 2021, 16:00
MarioDM pisze:
09 lis 2021, 15:55
Cblondyn pisze:
09 lis 2021, 15:47
Wejście zaznaczone kółkiem. Przeciez gdyby wejście było wcześniej byłoby zamkniete z zyskiem. Niepotrzebny byłby grid.
https://charts.mql5.com/30/590/eurgbp-h ... -ltd-2.png
Ok, ale to wejście jest tylko tak teoretycznie z grubsza aby pokazać o co chodzi czy w pełnie słuszne ? No bo nie wiem dlaczego akurat w tym miejscu. Nie lepiej byłoby otworzyć tuż nad dołkiem po pierwszej zielonej (tu akurat białej) świecy ?
Po drugie jaki TP ? To interwał H1 i ja bym nie próbował ustawić TP więcej niż 30 pipsów, bardziej nawet 20 pipsów.
I kolejna sprawa co z SL ? Nie ma go wcale ?
Załóżmy, że wykres spada dalej i na poziomie około 0,8480 masz już pozycje 33 razy większą niż na początku, a spadek wynosi 110 pipsów od szczytu i zachodzi w związku z tym podejrzenie odwrócenia trendu.
No i jaka wielkość pozycji na samym początku ? Podaj wielkość pozycji na 1000 zł kapitału.
Przykład wzięty z rynku na szybko by pokazac samą ideę. Co do wielkości pozycji to kazdy niech sobie sam dobierze. Tak jak i odległośc pomiedzy pozycjami. Co do SL dla całego grida (tez taki powinien być) tez jest uzalezniony od tego jak duże pozycje w stosunku do depo.
Przykład typowo ideowy.
I tu jest tzw. dooopa blada!
Jeżeli ktoś nie wie jak zarządzać SL-em i TP-em, to jest już przegrany.
Będzie w tym wypadku brać małe zyski, a SL-y zjedzą więcej niż zarobił.
A w wypadku grida, to SL może być jedynie na kapitale.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ