MartingaleWithMA - sprawdzenie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Trend na interwale jaki widać. Co do okreslenia trendu to ustalam na podstawie sekwencji szczyt, dołek. I okreslenie trendu jest dla mnie najwazniejszym wskaźnikem z całej AT. Cała reszta to detale. Zawsze warto grać w kierunku mocnego trendu. Bez względu na strategie. A wejście w korekcie to najlepsze miejsce.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
08 lis 2021, 14:08
Cblondyn pisze:
07 lis 2021, 16:46
Najlepiej w kierunku mocnego trendu gdy cena robi korekte. Pierwsza pozycja w oparciu o AT a wszystkie pozostałe w równych odstepach od siebie. Odstępy do własnej oceny i wielkości pozycji do depo.
O odstęp w takim razie nie dopytuję, bo to sprawa indywidualna i każdy musi sam ustalić ile ten odstęp wynosi.
Ciekawi mnie wejście "w kierunku mocnego trendu, gdy cena robi korektę". Po pierwsze na jakim interwale ten trend i korekta.
Po drugie jak ustalać ten trend. Na wykresie, który wkleiłeś widać średnią i MACD.
Popraw mnie jeśli się mylę, ale zwolennicy gridu i martyngału raczej wystrzegają się AT. Więc jak ustalić ten trend bez AT ?
Trzeba znaleźć swój rynek, swoje pipsy, i grać trendy zgodne z tym kontekstem.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
08 lis 2021, 16:17
Zawsze warto grać w kierunku mocnego trendu. Bez względu na strategie.
Tu się na pewno zgodzę. Tylko po co uśredniać stratne pozycje ? Jeśli się weszło dobrze, a takie jest przecież założenie, to lepiej spokojnie przeczekać jakieś ruchy chaotyczne.
Uśrednianie jest przyznaniem się do tego, że źle się weszło.
Moim zdaniem zamiast kombinować z gridowaniem, lepiej popracować nad dobrym wejściem.
I taka jest właśnie moja strategia. Podstawa to dobre wejście, a reszta (czyli kasa) się sama robi. :wink:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
08 lis 2021, 18:47
Cblondyn pisze:
08 lis 2021, 16:17
Zawsze warto grać w kierunku mocnego trendu. Bez względu na strategie.
Tu się na pewno zgodzę. Tylko po co uśredniać stratne pozycje ? Jeśli się weszło dobrze, a takie jest przecież założenie, to lepiej spokojnie przeczekać jakieś ruchy chaotyczne.
Uśrednianie jest przyznaniem się do tego, że źle się weszło.
Moim zdaniem zamiast kombinować z gridowaniem, lepiej popracować nad dobrym wejściem.
I taka jest właśnie moja strategia. Podstawa to dobre wejście, a reszta (czyli kasa) się sama robi. :wink:
Z tym się zgadzam, że podstawa to dobre wejście, tylko skąd ty wiesz kiedy jest dobre wejście, skoro nie wiesz jaka jest tania/droga cena?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
08 lis 2021, 18:47
Cblondyn pisze:
08 lis 2021, 16:17
Zawsze warto grać w kierunku mocnego trendu. Bez względu na strategie.

Moim zdaniem zamiast kombinować z gridowaniem, lepiej popracować nad dobrym wejściem.
I taka jest właśnie moja strategia. Podstawa to dobre wejście, a reszta (czyli kasa) się sama robi. :wink:
Nawet najcudowniejszy setup ma ograniczona skuteczność. Ja uważam, że nie przekracza 60%. A uśrednianie pozwala na znaczne podniesienie skuteczności. Nawet wtedy gdy korekta juz korekta nie jest a zaczyna sie nowy trend. Już nie wpsomne, że grid może sie przerodzić w piękna piramide gdy pozwolimy zyskom rosnąć. Ale każdy robi jak uważa. To miała być alternatywa dla martyngału i uważam, że jest.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
08 lis 2021, 18:51
Z tym się zgadzam, że podstawa to dobre wejście, tylko skąd ty wiesz kiedy jest dobre wejście, skoro nie wiesz jaka jest tania/droga cena?
20 lat temu czytałem książkę Eldera. Zapamiętałem z niej jedną koncepcję. Elder uważał, że należy stosować trzystopniowy filtr.
Ponieważ handlował na akcjach, więc w jego przypadku DT odpadał.
Jego założenie było w miarę proste.
Jeśli na wykresie miesięcznym jest wzrost i na tygodniowym też jest wzrost (w sensie trend wzrostowy), to na wykresie dziennym szukamy sygnału do kupna. Nie pamiętam szczegółów tego co opisywał, bo dawno już to czytałem, ale stosuję coś podobnego na DT.
Jeśli na wykresie dziennym Stoch doszedł do ponad 90 i zaczyna spadać, na H1 również zaczyna ten Stoch spadać, to na interwałach od M15 w dół szukam sygnałów do szorta. Staram się jak najbardziej wykorzystać trend i z nim płynąć.
Stąd właśnie wiem kiedy jest dobre wejście. O dobrych cenach nic nie wiem i w ogóle nie zwracam uwagi na kurs, bo to jest dla mnie bez znaczenia. Nie jestem w stanie powiedzieć po jakiej cenie chodzi jakikolwiek instrument, bo od dawna przestałem na to zwracać uwagę. Gram krótkoterminowo z trendem i są to pozycje DT.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
08 lis 2021, 20:16
ninjaproject pisze:
08 lis 2021, 18:51
Z tym się zgadzam, że podstawa to dobre wejście, tylko skąd ty wiesz kiedy jest dobre wejście, skoro nie wiesz jaka jest tania/droga cena?
20 lat temu czytałem książkę Eldera. Zapamiętałem z niej jedną koncepcję. Elder uważał, że należy stosować trzystopniowy filtr.
Ponieważ handlował na akcjach, więc w jego przypadku DT odpadał.
Jego założenie było w miarę proste.
Jeśli na wykresie miesięcznym jest wzrost i na tygodniowym też jest wzrost (w sensie trend wzrostowy), to na wykresie dziennym szukamy sygnału do kupna. Nie pamiętam szczegółów tego co opisywał, bo dawno już to czytałem, ale stosuję coś podobnego na DT.
Jeśli na wykresie dziennym Stoch doszedł do ponad 90 i zaczyna spadać, na H1 również zaczyna ten Stoch spadać, to na interwałach od M15 w dół szukam sygnałów do szorta. Staram się jak najbardziej wykorzystać trend i z nim płynąć.
Stąd właśnie wiem kiedy jest dobre wejście. O dobrych cenach nic nie wiem i
w ogóle nie zwracam uwagi na kurs,
bo to jest dla mnie bez znaczenia. Nie jestem w stanie powiedzieć po jakiej cenie chodzi jakikolwiek instrument, bo od dawna przestałem na to zwracać uwagę. Gram krótkoterminowo z trendem i są to pozycje DT.
Ja też nie zwracam uwagi na faktyczną cenę.
Co nie zmienia faktu, że możemy spekulować (no bo nigdy nie będziemy wiedzieć na pewno), gdzie jest dobra cena na wykresie!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Szukając materiałów natknąłem sie na ciekawy art. myśle że autorowi tego wątku o martyngale też sie spodoba
https://www.mql5.com/en/articles/8390
Aby zrozumieć popularność tych dwóch strategii, powinniśmy przyjrzeć się temu, czego chcą wszyscy początkujący inwestorzy na rynku Forex. Większość początkujących traderów to matematycy i marzyciele, którzy myślą, że ich intelekt może pomóc im szybko i łatwo się wzbogacić. Ja też kiedyś byłem takim marzycielem. Obie te strategie dają pozory zyskownego handlu w postaci stale rosnących wykresów w testerze strategii
Polecam wszystkim niezależnie czy sa początkujący czy też starymi traderami co wszystko wiedzą najlepiej

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Tomasz196407 pisze:
08 lis 2021, 23:59
Szukając materiałów natknąłem sie na ciekawy art. myśle że autorowi tego wątku o martyngale też sie spodoba
https://www.mql5.com/en/articles/8390
Aby zrozumieć popularność tych dwóch strategii, powinniśmy przyjrzeć się temu, czego chcą wszyscy początkujący inwestorzy na rynku Forex. Większość początkujących traderów to matematycy i marzyciele, którzy myślą, że ich intelekt może pomóc im szybko i łatwo się wzbogacić. Ja też kiedyś byłem takim marzycielem. Obie te strategie dają pozory zyskownego handlu w postaci stale rosnących wykresów w testerze strategii
Polecam wszystkim niezależnie czy sa początkujący czy też starymi traderami co wszystko wiedzą najlepiej
Ciekawe. Ogólnie ciekawe publikacje od tego usera. Ale tak z grubsza, to też chyba szuka idealnego systemu w tym, czyli takiego który będzie wykręcał kosmiczne wyniki, a z tego co widac na wykresach niżej ma tam 3 taki szybki wzrost kapitału i potem zwała https://c.mql5.com/2/40/fx2j1m_t7s1qahbirv.png. I to wystarczy. Przecież strategia nie będzie zarabiała w każdych warunkach, wszędzie, na każdym instrumencie, itd. tylko na jednym może wypadać lepiej na innym gorzej, a robi to samo i tak dalej. Ale fajnie to przedstawił. I tak jak piszę, dla mnie wystarczy że strategia ma taki przyrost kapitału, pytanie tylko jak mocno potrafi wylewelować konto jeśli rynek sprzyja strategii. Kiedy strategia daje przewagę i ma okres zarabiania. Tak teraz na to patrzę. Więc to co przedstawił jest ciekawe.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: MartingaleWithMA - sprawdzenie

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Cblondyn pisze:
07 lis 2021, 16:46
MarioDM pisze:
07 lis 2021, 15:07
Cblondyn pisze:
07 lis 2021, 09:21
Porównam martyngał z gridem. W przypadku gridu dokładane pozycje w równych odstępach cenowych od siebie. Pozycja zyskowna dociera do wcześniej otwartej stratnej. Odrabia strate +1

martyngał:
1, 2, 4, 8, 16, 32, 64, 128, 256, 512, 1024
grid:
1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89
No OK, ale może więcej konkretów ?
Kiedy otwiera się pierwszą pozycję i w jakich odstępach kolejne ? Bo nie ukrywajmy, ale miejsce otwierania pozycji jest tu najbardziej chyba kluczowe.
Najlepiej w kierunku mocnego trendu gdy cena robi korekte. Pierwsza pozycja w oparciu o AT a wszystkie pozostałe w równych odstepach od siebie. Odstępy do własnej oceny i wielkości pozycji do depo. Tu już działa matematyka i statystyka struktury falowej rynku. Cena po dotarciu do wcześniej otwartej odrabia całą strate + 1.
Przykład:
https://charts.mql5.com/30/569/eurgbp-h ... ll-ltd.png
Od razu pokazuje jak to mogło by wyglądać. Otwracie na poziomie 1. Gdyby ustawić SL na poziomie niższej 1 i 2 jak widać zaliczylibyśmy strate. Na tę chwilę można by już zamknąć pozycje z poziomu 2 bo już odrobiona strata + zysk. SL na poziome 3 wymusza ustawiewienie sensownego TP na wcześniejszych szczytach (pionowa kreska). Wykres czysto poglądowy ;)
https://charts.mql5.com/30/590/eurgbp-h ... ll-ltd.png

ODPOWIEDZ