Marcinmijagi vs Czysty wykres

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Marcinie , jest sporo materiałów w internecie na Dynamic Fibonacci Grid....
Rysunek pochodzi z wątku na ForexFactory http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=558372

Spełniałoby to twoje podejście do rynku tylko jednak pokazywałoby w którą strone zagrać i jak daleko ciągnąć trejd....
miłej lektury...

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

jackub dzieki za ten link.

Aktualizacja rachunku...
stan konta: 189,90PLN
Rachunek troche stopniał, ale nie jest zle. Ustawiałem sl do kazdej otwieranej pozycji, co pokazuje że emocje trzymałem na wodzy. Wynik jaki jest kazdy widzi, ale do konca tygodnia jest jeszcze czas, więc jest szansa na poprawienie wyniku.
Pozdr. M
Cytaty, pipsów nie dają.

Nieśmiertelny Trader

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

marcinmijagi pisze:jackub dzieki za ten link.

Aktualizacja rachunku...
stan konta: 189,90PLN
Rachunek troche stopniał, ale nie jest zle. Ustawiałem sl do kazdej otwieranej pozycji, co pokazuje że emocje trzymałem na wodzy. Wynik jaki jest kazdy widzi, ale do konca tygodnia jest jeszcze czas, więc jest szansa na poprawienie wyniku.
Pozdr. M
Spoko, Ja uznałem że nigdy więcej nie będę się niszczył na forex małym kapitałem oczekując niemożliwego. Po 7 latach na realu powrót do demko. 20k, 0,80 lota na pozycje i cel 200% w rok. Jak pyknie to powrót na real.

Powodzenia :)

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cytaty, pipsów nie dają.

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

Stan konta: 38,65PLN
W pierwszych 3 dniach tygodnia wszystko było ok, otwierałem pozycje wielkości 0,01 lota i kazda pozycja miała ustawiony sl. Od czwartku skusiło mnie, by zwiększać stawke. Ustawiałem stop loss, ale pozycje otwierałem za duże. Koniec tygodnia to już samowolka umysłowa, obojętność i gra w złoty strzał. Strzał okazał sie jednak czarny, czarny jak ropa WTI.
W przyszłym tygodniu uzupełnie konto do kwoty ok 100PLN, strategia pozostaje ta sama, jednak wyznaczam sobie takie cele:
-zawsze ustawiać sl(przed otwarciem pozycji)
-otwierać pozycje nie większe niż 0,01 lota
-grać tylko na walutach.
Celem głównym nie jest zysk, ale ochrona kapitału i bezbłędne realizowanie załozeń strategii. Jeśli nie poprawie sie od strony psychicznej, to na zyski nie ma co liczyć. Zycze sobie powodzenia :D
Pozdr. M
Cytaty, pipsów nie dają.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

przykro to czytac, tez tak wielokrotnie konczylem, najpierw zaczynalo mi isc, zaliczalem kilka razy TP, stwierdzalem, ze wreszcie czas dorobic sie i zwiekszalem wolumen ale cena przestawala trendowac i zaczynala konsolidowac. I wtedy pojawiala sie seria strat az do zarzniecia konta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Można zrobić sobie wyzwanie zmniejszając dźwignie na 1:10. Zrobienie 100% przy dźwigni 1:10 wymaga czasu i narzuca limit na wielkość pozycji więc nie spalisz od razu konta i nie zaliczysz KO jak to bywało do tej pory. Kapitał będzie dłużej na koncie a ty będziesz miał czas na poprawianie błędów. Zrobisz 100% przy dźwigni 1:10, wtedy zaczynasz od nowa na 1:25, potem 1:50 i na końcu 1:100. Ja zamierzam zrobić tak kiedy będę przechodził na realne konto w XM ( konto micro ze 100 PLN jak u Ciebie ). W Dukascopy myśle nawet o zredukowaniu na 1:1. Najgorszy jest początek, bo bardzo chcesz zarabiać a nie masz doświadczenia. Możliwe że ważniejsze w tym momencie to przetrwać.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: meylo »

-rookie- pisze:... Możliwe że ważniejsze w tym momencie to przetrwać.
:) To właśnie najważniejsza podstawa. Jak w życiu. Jeśli nie przeżyjesz ( Twoje konto umrze ), to nic więcej nie zrobisz.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Kiedy ustalałem te zasady chciałem trenować na realnych środkach, ale wróciłem na demo jak widać. To było wymyślone prawie miesiąc temu kiedy założyłem konto live w XM. Miało mi to dać czas na poprawianie błędów. Dostałem taką radę i uważam to za ciekawe rozwiązanie dla początkującego. Trzeba znaleźć jakiś balans bo to konto na 100 PLN, ale można w ten sposób utrzymać je dłużej i ograniczyć sobie możliwość przelewarowania przez głupie zagrania. Możliwe że tym "tricku" chodzi m.in. o oswojenie się z zyskami i stratami. Jak zredukujesz dźwignie to potem nie zrobisz od razu głupoty bo najpierw trzeba będzie przestawić dźwignie i jest dylemat. Ja to rozumiem właśnie przez danie sobie czasu na oswojenie się z zyskami, żeby za bardzo nie odbijało kiedy już zarabiasz. Albo kiedy tracisz.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2017, 11:03 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Marcinmijagi vs Czysty wykres

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

Rookie sam musisz ustalic wlasny system a nie brac z jakies encyklopedii czy z czegos tam musisz miec wiare i zaufanie do swojej metody ale zeby to miec musi byc twoje od poczatku do konca wtedy bedziesz rznal pipsy jak dziki kojot na westernie :d
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

ODPOWIEDZ