LYNX Broker

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Re: LYNX Broker

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

Nie czytałem całości, przejrzałem kilka punktów natomiast jak zobaczyłem temat pierwszego rozdziału "Jesteś pewien, że chcesz inwestować?" to zainteresowanie wzroslo. Bardzo fajne podejscie i dopisalem sobie do swoich notatek "nie stwarzaj rzeczy trudniejszymi niż są naprawdę". Z ebooka własnie :)

Tomek_tfal
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2017, 17:26

Re: LYNX Broker

Nieprzeczytany post autor: Tomek_tfal »

Cześć, ja mam konto od kilku tygodni, przetestowałem i przemaglowałem od A do Z, no i wszystko działa bezproblemowo, świetny support po polsku, potężna platforma desktopowa rodem z Interactive Brokers i druga (lżejsza ich własna) dostępna przez www.

Broker jest zarejestrowany w Czechach i z nim się podpisuje umowę, ale pieniądze wpłaca się bezpośrednio na konta amerykańskiego Interactive Brokers, więc obowiązują amerykańskie gwarancje SIPC na kwotę 500 000 USD. Dostęp do giełd z 26 różnych krajów też robi wrażenie. U nich zresztą są w ofercie dokładnie te same rynki i te same instrumenty, co u Interactive Brokers, bo Lynx działa tylko jako pośrednik przy otwieraniu konta.

Nie wiem czy to będzie reklama czy nie (jak tak, to niech ktoś usunie link), ale pisałem właśnie krótką recenzję tego Lynxa u siebie na blogu: https://www.tradingforaliving.pl/lynx-broker-opinie/

Jedyny kłopot na dzisiaj z nimi jest taki, że nie oferują dostępu do ETF-ów, przez te regulacje unijne Mifid 2. No ale ten problem mają wszyscy brokerzy, którzy działają w Polsce. Od lutego sprawa ma zostać podobno wyjaśniona i rozwiązana, ale jak będzie zobaczymy :)

regismelnik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 paź 2011, 09:46

Re: LYNX Broker

Nieprzeczytany post autor: regismelnik »

Witam
Jestem świeżo po założeniu konta. Rzeczywiście inaczej się to wszystko je niż u polskich brokerów. Wie ktoś może czy lynx ma futures na mini daxa, bo nie mogę znaleźć?

Grzegorzfxbiz
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 27 paź 2017, 21:57

Re: LYNX Broker

Nieprzeczytany post autor: Grzegorzfxbiz »

Zalozylem konto w lynx i musze przyznac ze spora roznica. Dostep do kontraktow futures tez maja i mini daxa, jest w czym wybierac. Czasami handluje na opcjach wiec dostep tez jest spory no i rynek akcji amerykanskich, kanadyjskich etc. Platforma po polsku i latwa w obslusze a support robi indywidualne szkolenia z zaawansowenej platformy. Jednym slowekm polecam.

ventor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 04 mar 2005, 16:08

Re: LYNX Broker

Nieprzeczytany post autor: ventor »

Czy mają już dostęp do ETF z rynku amerykańskiego ?

regismelnik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 paź 2011, 09:46

Re: LYNX Broker

Nieprzeczytany post autor: regismelnik »

Grzegorzfxbiz pisze:Zalozylem konto w lynx i musze przyznac ze spora roznica. Dostep do kontraktow futures tez maja i mini daxa, jest w czym wybierac. Czasami handluje na opcjach wiec dostep tez jest spory no i rynek akcji amerykanskich, kanadyjskich etc. Platforma po polsku i latwa w obslusze a support robi indywidualne szkolenia z zaawansowenej platformy. Jednym slowekm polecam.
A jaki symbol ma mini dax? Bo szukałem po kodzie ISIN, innych skrótach publikowanych przez IB i nic.

graham67
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2015, 16:42

Re: LYNX Broker

Nieprzeczytany post autor: graham67 »

Czy ktoś na obecną chwillę u nich handluje? Warto wejść? Nie oszukuja jak inni?

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Re: LYNX Broker

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

"Nie oszukuja jak inni?"
o ktorych "innych" piszesz? :)
Lynx ma ofertę IB a to jest duża zaleta. Mają też konto w PL i polski support, swoją drogą na naprawdę dobrym poziomie. mozesz sobie pobrac ich e-book: https://webmagazyn.pl/darmowy-e-book-o- ... nwestorow/

regismelnik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 paź 2011, 09:46

Re: LYNX Broker

Nieprzeczytany post autor: regismelnik »

graham67 pisze:
18 lis 2019, 23:54
Czy ktoś na obecną chwillę u nich handluje? Warto wejść? Nie oszukuja jak inni?
Lynx to pośrednik na giełdy zagraniczne, tak jak polskie biura maklerskie na GPW. Tu nie ma mowy o jakiś oszustwach.

graham67
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2015, 16:42

Re: LYNX Broker

Nieprzeczytany post autor: graham67 »


ODPOWIEDZ