Losowość na rynkach fin. - FX [statystyka,rach.PP itp]

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Forex jest dla mnie rynkiem losowym:

tak
27
19%
nie
99
70%
nie wiem
15
11%
 
Liczba głosów: 141

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

Asia pisze:czyli sprawdzam jak to będzie działało przy nieszczęsliwym zbiegu okoliczności tak to nazwijmy
sądzę, że całe życie możesz sprawdzać i nowych rzeczy będziesz się dowiadywać...

Awatar użytkownika
Asia
Gaduła
Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 09 gru 2009, 02:00

Nieprzeczytany post autor: Asia »

sgornCiekawy

chłopaki moje zdanie jest takie
człowiek z maszyna/sytemem nie wygra
kiedys odpadnie, zgubi go pewnosc, chciwosc, zmeczenie itd
a robot "głupi jest" ani pewny siebie ani chciwy i ciagle rzeski itd
mój robot mnie bije :cry:

sorka ide spać pa pa pa
Ostatnio zmieniony 24 lip 2010, 01:04 przez Asia, łącznie zmieniany 1 raz.
Czytaj p o w o l i
Dzień dobry, nazywam się ... jestem anonimowym hazardzistą/ką, gram na Forexie
Obrazek

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

Ciekawy pisze: z ręką na sercu - o k....a przecież ja serca nie mam Wink - nie ma możliwości brać cały czas R 2 czy 3. Wtedy po prostu bierzemy BE lub stratę. Jednak inne transakcje pokrywają wpadki...
to a jestem zwolennikiem brania 80 % BE jak tak patrzec ;) zgodnie z zasada Pareto, 20 % traksakcji przynosi 80 % zysku ;)
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

sgorn pisze:to a jestem zwolennikiem brania 80 % BE jak tak patrzec zgodnie z zasada Pareto, 20 % traksakcji przynosi 80 % zysku
jeśli tylko działa... to problemu nie widzę ;) możliwości jest wiele...

ps. jakby to robił EA to przeżyłbym ale ręcznie to za duży stres.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

Asia pisze:człowiek z maszyna/systemem nie wygra
kiedys odpadnie, zgubi go pewnosc, chciwosc, zmeczenie itd
a robot "głupi jest" ani pewny siebie ani chciwy i ciagle rzeski itd
dlatego trzeba sobie odpowiedziec na pytanie, jak podolac temu? mam plan dxialania, spisany na kartce...wiem co i jak..rozumiem to doskonale...okreslam cel....decyduje sie ze gram jakas kwota...taka sama kwota jaka mam na waciki(jak jestem kobieta) by w razie straty bylo lzej..zreszta mam swiadomosc ze nie zbankrutuje... podbudowuje sie...nie odpuszazam..wierze w siebie...plan..ide do przodu..CEL. to jest najwazniejsze
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Ehhh słabo mi się robi jak czytam co niektóre wypowiedzi.
Po 1: Po co chcecie robić losowy sztuczny rynek ? Co Wam to da ? A no da gówno. Bo czy wyjdzie Wam wykres podobny czy też nie to i tak przez tą informację nie zaczniecie zarabiać
Po 2: Nie trzeba mieć przewagi nad rynkiem - tak jak wielu mądrych ludzi pisało, na FX wygrywa się poprzez MM. Nikt nie każe Wam odgadywać 100% ruchów.
Zróbcie dobry MM do Waszego sposobu gry i się go trzymajcie. ZAWSZE. Mówię to bo przeszedłem już dawno etap kombinowania z wielkością pozycji nieadekwatną do depozytu. Nawet jak pozornie szło dobrze to suma sumarum kończyło się wpadką.
Po3 : Ustalcie sobie porządne RR uwzględniając w tym skuteczność. Masz skuteczność 80 % ? RR 1 Ci styknie. Masz skuteczność 50%? No to niestety ale musisz mieć więcej jak 2. Są ludzie którzy nie schodzą poniżej 10 więc czemu Tobie ma się nie udać ???
Po4: RR nie zawsze musi być sztywne. Jeżeli chcesz trzymać 3:1 to bardzo dobrze, ale skoro wchodzisz na jakiejś podstawie i nagle okazuje się że teraz jest sygnał na pozycję przeciwną to zamknij trejd. Lepsze +5 pips niż SL. Czy tam daj BE.

I przestańcie już z tą losowością. Losowo to można rzucać monetą - tu decyduje człowiek. Myślicie że jak ktoś ma do wrzucenia kilka milionów na rynek to klika ot tak sobie losowo ? Bo ma w dupie czy wyjdzie czy nie ? No bez żartów. Oczywiście grają też automaty. Tyle że one mają za zadanie dołączyć do już powstałego trendu. A nie generować nowy... Lub też działają na zasadzie przewagi informacji ( gdzieś było na to konkretne określenie ) , ale wtedy ich trejd trwa sekundy. Można to uznać jako szum głównego trendu ( patrząc na wyższe TF - nie na M1 )

Albo jak uznać losowość w załączonym screenie gdzie niebieska linia poprowadzona jest przez dwa pierwsze szczyty i sprawdza się kolejny raz niemal z chirurgiczną precyzją ?
A jak wytłumaczyć odbicia od SR ?
NIE MA LOSOWOŚĆI
Ale jak ktoś jest KONIEM to i tak tego nie zrozumie...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Thor89
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 25 wrz 2008, 12:46

Nieprzeczytany post autor: Thor89 »

Co do losowości to musimy pamiętać, że entropia we wszechświecie rośnie, tym samym potencjalnie wszystko staje się coraz bardziej przypadkowe :)

.... i na poważnie...

Jak dobrze pomyśleć to nic nie jest losowe bo wszystko jest przez coś zdeterminowane. Problem leży w liczbie zmiennych wpływających na wynik i tym samym trudność odgadnięcia rezultatu.

Rzucamy pieniążkiem, tak?

Nie da się dwa razy rzucić tak samo monetą. Wynik będzie zdeterminowany przez mnóstwo zmiennych (wysokość rzutu, wiatr, kąt itd.) więc odgadnięcie czy wypadnie orzeł czy reszka będzie niezwykle trudne, ale nie niemożliwe. W zależności od tego jak rzucimy, taki wynik dostaniemy.

Jeśli ktoś stworzy algorytm losujący to wyniki losowani również będą zdeterminowane.

Zmiennych determinujących zachowanie rynku jest z pewnością o wiele mniej niż rzucie monetą, są w większości przypadków mierzalne (np. zjawiska ekonomiczne) i powtarzalne. Działania ludzi są przecież też przewidywalne (nauka postuluje, że jesteśmy tylko maszynami których decyzje i zachowania są możliwe do przewidzenia )

Żyjemy w "środowisku przyczynowo-skutkowym powtarzalnym". Rynkiem nie kieruje najdoskonalsza z aktualnie skonstruowanych maszyn losujących a ludzie, którzy kierują się w swoim postępowaniu takimi a nie innymi przesłankami.

Totolotek nie jest losowy. Po prostu jest wysoce trudne do przewidzenia jak zachowają się kule w takim a nie innym czasie, miejscu i warunkach.

Przypomniał mi się fajny cytat, "Naukowcy coraz częściej "niemożliwe" zastępują słowem "niewykonalne". Nie ma niczego czego nie można było zrobić, przewidzieć, czy odgadnąć. Pojęcie przypadkowości jest mocno filozoficznym terminem (o odcieniu matematyczno-fizycznym) więc dobrze było by zapytać jakiegoś filozofa czy uważa, Forex za losowy :D
Ostatnio zmieniony 24 lip 2010, 11:55 przez Thor89, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

marcinx64 pisze:Dobra, to opiszę założenia testu:
- 8 wykresów (w tym 2 losowe, 6 dowolnie wybranych z dowolnej pary, najlepiej którejś z majorsów)
- wykres świeczkowy
- po 250 świeczek na każdym wykresie

teraz trzeba chętnego żeby napisał skrypt generujących losowe ruchy i zapisujące to wszystko do postaci świeczek Mr. Green
A co z zależnościami? W rynkowych warunkach uznajesz że ich nie ma ?
Np EURUSD GBPUSD jak chcesz wyceniać USD z losowych koncepcji EUR i GBP ?
Cyb pisze:Ehhh słabo mi się robi jak czytam co niektóre wypowiedzi.
Mi też :lol: ale z czegoś się trzeba uczyć jeśli samemu się nie chce szukać argumentów.

Dodano po 3 minutach:
Cyb pisze:Bo czy wyjdzie Wam wykres podobny czy też nie to i tak przez tą informację nie zaczniecie zarabiać
A co jeśli na tej losowści tez wystąpią trendy ? :o
Jak ktoś chce niech sprawdzi, może o ten test będzie mądrzejszy w doświadczeniu. Ja tam zachęcam do testu, żeby tylko wykazywał jakąś sensowność.
Cyb pisze:I przestańcie już z tą losowością. Losowo to można rzucać monetą - tu decyduje człowiek.
Hm.. a kto zadecydował na Twoim sreenie, że o to będzie taki trend.
Cyb pisze:Myślicie że jak ktoś ma do wrzucenia kilka milionów na rynek to klika ot tak sobie losowo ?
Nie ma gwarancji że efekt działań dużego gracza przyniesie oczekiwany efekt.
Model się może mylić, lub być nie do końca dobrze oszacowany.
http://www.parkiet.com/artykul/7,950928.html
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 852#196852
Cyb pisze:I przestańcie już z tą losowością. Losowo to można rzucać monetą - tu decyduje człowiek. Myślicie że jak ktoś ma do wrzucenia kilka milionów na rynek to klika ot tak sobie losowo ? Bo ma w dupie czy wyjdzie czy nie ? No bez żartów. Oczywiście grają też automaty. Tyle że one mają za zadanie dołączyć do już powstałego trendu. A nie generować nowy... Lub też działają na zasadzie przewagi informacji ( gdzieś było na to konkretne określenie ) , ale wtedy ich trejd trwa sekundy. Można to uznać jako szum głównego trendu ( patrząc na wyższe TF - nie na M1 )
Automat automatowi nie równy. Nie musi automat podejmować decyzji, może podawać propozycje na okazje lub sposób rozwiązań. Czyli analizy dokonuje maszyna na podstawie najróżniejszych danych.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2010, 11:41 przez reptile, łącznie zmieniany 2 razy.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

marcinx64
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:51

Nieprzeczytany post autor: marcinx64 »

Cyb

Właśnie po to chciałem zrobić wykres losowy, bo jestem pewien że doświadczony gracz od razu rozpozna który wykres jest losowy. Na 100% taki wykres nie podda się analizie, choćby nawet przez głupią linię trendu którą przedstawiłeś, A skoro linie trendu działają, to jak można uznać że rynek jest losowy? Ktoś wcześniej napisał że rynek jest losowy bo nie mamy możliwości sprawdzić jak grają inni gracze, ale przecież od tego jest wykres: linie trendu, poziomy S/R itp, możemy właśnie przewidzieć gdzie "najwięksi" będą zagrywać, i zagrywać tak jak oni.
Sukces jest owocem dobrych decyzji, dobre decyzje są owocem doświadczenia, doświadczenie jest owocem złych decyzji.

Awatar użytkownika
Kenia
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 29 cze 2010, 18:12

Nieprzeczytany post autor: Kenia »

Zobaczcie jaki wspaniały porządek znalazłem!!! około 2026 roku nastąpi koniec notowań tej pary bo po odbiciu się od wszystkich linii znajdzie się w ... konim (sorki) kozim rogu...

Dodano po 3 minutach:

a linia z 1983 roku wyznaczyła SR dla 2002 roku
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ