lepszy stały spread czy zmienny ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
HunterPL
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 437
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:33

Nieprzeczytany post autor: HunterPL »

uwazam ze dla poczatkujuacych przez pare miechow dobrze jest pograc ze stalym spreadem na demo ale zbytnio się nie przyzwyczajać bo potem moze
to przyniesc niezle straty.

Mimo wszystko an poczatku najlepiej nie przeciazac mozgu wg mnie i tak dosc informacji pochodzacych od ceny trza sie nauczyc przetwarzazac i interpretowac.
Jesli na poczatku dowalisz sobie jeszcze martwienie sie o spread lub/i interpretacje jego wpływu na przyszla cene wg mnie mozna zwariowac:P
Pieniądze są krwią tego świata...

aaaallll
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2011, 12:21

ruchomy spread xtb / floating spread xtb

Nieprzeczytany post autor: aaaallll »

miałem zapał, żeby to rozwikłać.

regulamin regulaminem, tabela minimalnych spreadów swoje, a to co nas interesuje pod gwiazdką
oto cytaty z wybranych maili:

"Szanowny Panie,

Niestety tak jak informowałem Pana podczas rozmowy telefonicznej nie mamy możliwości udostępnienia spreadu dla historycznych operacji. System Meta Trader nie zapisuje poprostu nigdzie takich informacji."


sam sobie policzyłem (fotka na dole)

na co odpowiedź:

"Szanowny Panie,

W kalendarium na samym dole strony jest informacja, iż podczas publikacji ważnych danych makroekonomicznych spread na głównych parach walutowych zwiększany jesy do 10 pipsów. Natomiast przy publikacji najważniejszych danych ekonomicznych oraz decyzji banków centralnych w sprawie stóp procentowych spread zwiększany jest do 15 pipsów. Spread wraca do standardowego poziomu zazwyczaj po 2 minutach po publikacji.

Z poważaniem, "



da się odpowiedzieć? po co to owijanie?

A.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

aaaallll pisze:da się odpowiedzieć? po co to owijanie?
Dla kasy :wink:

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Oczywiście, że lepszy jest zmienny. Co to za powiedzenie w ogóle, że raz jest 1 raz 10. Przedział 1-2 będzie przez 99% sesji koniec Japonii, Londyn, USA. Praktycznie przed 6:00 i po 22:00 naszego czasu nie opłaca się grać a wtedy spread może być wyższy. A to 10, o którym mówicie to może być w czasie danych i to przez minutę. Swoją drogą fixed spread 2pips na edku no ciekawe czy utrzymają w czasie danych jak zacznie bardzo szarpać. Jeśli tak - to trzymać się z daleka bo to fizycznie niemożliwe.

Widzę tutaj jakieś kosmosy ze zwiększaniem spreadu do 15pipsów podczas najważniejszych danych.

LUDZIE - ogarnijcie się i przestańcie wreszcie się pakować na takie miny. Macie brokerów, którzy trzymają spready po 1-2pipsy na edku, podczas danych zwiększa się rynkowo - tzn jak jest duża szpila wiadomo, że spread się musi zwiększać bo arkusz jest niejako pusty - chociaż nie do końca bo zlecenia oczekujące stoją i może skakać nagle o 2-3pipsy, ale do 15 - chore. A tutaj ktoś kto czyta forum, opinie wie w miarę co i jak siedzi w XTB. Po prostu mi ręce opadają.

ODPOWIEDZ