Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Zaba pisze:Twoj dziennik tolmona i dj deszczu to jest cos pieknego. Duzo informacji i ciekawych watkow. Pozdrawiam.
:)
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Dziś u mnie specyficzny dzień. Przegapiłem dobre sygnały, chyba przez ten deszcz.
a'propos psychiki, po przegapieniu fajnych sygnałów trochę walczę z chęcią otwarcia pozycji za wszelką cenę. W takich momentach łatwo wejść nie zgodnie z systemem...
I w tym momencie z pomocą przychodzi właśnie taki dziennik, gdzie człowiek chce się popisać czymś mądrym i pisze. I napisanie o takiej właśnie słabości dobrze robi na orzeźwienie mózgu :) i pogonienie głupoty z głowy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

A taką okazją był mój faworyt ostatnio czyli GBP/JPY
Obrazek

I teraz czekam dojadą do 143.94 i wejść na longa
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

I dojechali. Jednak zadziałał wcześniej poziom 144.01. I taka specyficzna sytuacja, że cena dochodzi do poziomu o 15:30. Wówczas przy skalpowaniu trzeba wykazać się wyjątkową ostrożnością :), która w tym wypadku się przydała ...
Obrazek

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

gannfan "grasz to co widzisz" ale jakbys to okreslil? bardziej z trendem czy bardziej na odbicia? bo ja tak grajac zauwaylem tendencje do szukania gry na odbicia.. czy myslales moze zeby odrabiac straty zwiekszajac lot?

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Chwilowo musze pograć na innym rachunku, takie pogotowie ratunkowe :wink:
Więc mój rachunek chwilowo odpoczywa.
oswarek pisze:gannfan "grasz to co widzisz" ale jakbys to okreslil? bardziej z trendem czy bardziej na odbicia? bo ja tak grajac zauwaylem tendencje do szukania gry na odbicia.. czy myslales moze zeby odrabiac straty zwiekszajac lot?
Na parze na której gram trend nie ma znaczenia jeśli chodzi o kierunki otwierania pozycji. W skalpowaniu, jak biore 1-6 pipsów trend nie ma znaczenia. Ale do wybrania pary na której gram w ogóle patrze na trend w sensie czy takowy jest czy nie. Moje poziomy sprawdzają się najbardziej w trendach ale bocznych.
Tak, poziomy są jakby miejscami odbić, zatrzymań, itp.

Nad zwiększaniem lotów zastanawiam się do dziś. Wydaje mi się, że przy systemach o dużej skuteczności jednak to ma sens. Jeśli widzę, że moje poziomy przy moich założeniach trzymają i dają 90% skutecznosci i od roku nie widziałem serii dłuższej niż 2 z rzędu "nietrzymania poziomu", to jednak to zwiększanie może mieć sens.
Może nawet wkrótce wydzielę trochę GBP na osobny rachunek na takie pogranie i zobaczę jak to będzie w realu. Bo patrzenie na historię i testy historyczne to dla mnie shit. Trzeba to sprawdzić organoleptycznie.
Obrazek

Nendo

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Im więcej czasu spędzam nad wykresami z twoimi zagraniami tym większy i większy podziw i w tym więszy zachwyt wpadam. Patrzę na nie z perspektywy M5, M1 i wykresu tickowego i wygląda to pięknie...
Jednocześnie zdaję sobie sprawę że nie potafiłbym tak grać a żałuję bardzo bo taka właśnie gra najbardziej mi sie podoba, najbardziej sensowna i moim zdaniem najbardziej efektywna. Kurna zazdroszczę ci tego skill'u
Polałbym Ci jakby było bliżej .... a tak upiję się sam, trochę z rozpaczy
przypomina mi trochę technikę poziomów Tradera Dante ale na M1... zajebista gra ... ciągle nie wiem co z tym W.D.Gann'em?

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

od ganna to mój nick pochodzi, nic więcej.
Dzięki na miłe słowo.
Ciekawy jestem czy przy innych poziomach też dało by radę tak poskalpować.
Jakbyś chciał (lub ktokolwiek inny) to mogę dać wskaźnik, który rysuje poziomy, przy których skalpuje.

Skalpowanie jest specyficzne, nie da się przekazać np 10 zasad i każdy będzie skalpował z identycznym wynikiem.

Chociaż :), może jutro odpalę automat, który będzie grał, ale bez mojego wyczucia wyjścia z rynku, tylko na stałe TP i SL. Ciekawy jestem wyników.
Obrazek

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

jeśli mozna to poproszę ten wskaznik tu lub w PW.
tez mam swoj "system" ktory teoretycznie da sie zaatomatyzowac i nawet taki automat mam ale uzywam go do testow, testuje i sprawdzam jak sobie radzi, oczywiscie ze sie wysypuje bo grallem nie jest ale daje mi podglad czego unikac, recznie poprostu nieykorzystuje wszystkich okazji nie gram cały czas...

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: meylo »

oswarek pisze:.. czy myslales moze zeby odrabiac straty zwiekszajac lot?
Ciekawą opcją jest też dodawać stratę do tp w kolejnej transakcji i ewentualnie zwiększanie wielkości pozycji o np. 10%. Podwajanie może się skończyć wiadomo jak. Niestety czasem zdarzają się "cuda" na rynku, np. : konsola przez kilka dni, tygodni, która wykańcza handlujących z trendem lub bardzo silny trend bez korekt wycinający skutecznie kontrtrendowców.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ODPOWIEDZ