Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

No i w końcu wszystko gotowe. Konto bedzie grało od teraz. Chwilowa reorganizacja i zmiana konta ze względu na podłączenie do IB. Bedzie mały zwrot prowizji, zawsze coś.
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Rachunek w końcu ruszył. Jakoś idzie. Przesiadka z rachunku 25 GBP na 3000 GBP.
Tak naprawdę kompletnie nie zmieniło to u mnie emocji. Wydaje mi się, że gdyby rachunek był rzędu 3 mln GBP miałbym identyczne podejście. Tak naprawdę skupiam się na pipsach, waluta jakoś sama idzie z tyłu i dostosowuje się do pipsów.
Fakt faktem, że najgorszy jest dla mnie początek. Tak jak teraz po ugraniu 150 GBP ewentualna strata z pozycji idzie w koszt tych zarobionych już 150 GBP, więc jest juz jakiś luz psychiczny. Nie mniej jednak ciągle pamiętam i myślę o tym, że zarobek może być ogromny, ale strata wystarczy tylko 100%.

Aktualnie odnotowałem małą zmianę specyfiki rynku. Tak jak do tej pory nie grałem w ogóle na GBP i JPY to teraz pary z tymi walutami odstały zielony sygnał do grania i dobrze się mi nimi gra.
Obrazek

caciavita
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 06 sie 2013, 14:00

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: caciavita »

ciekawi mnie jakiej wielkosci pozycje otwierasz?

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

A faktycznie, w MyFxBook nie odznaczyłem na Public historii. Juz jest. Nie mam nic do ukrycia.

Tak sobie myślę, że lokaty w bankach są po 2% rocznie. W bankach siedzą sobie ludzie co znają się na FX i wykręcają ze 20% z palcem w nosie. Jakie to złodziejstwo.
Obrazek

Sokar
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 21 lis 2018, 00:10

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: Sokar »

gannfan pisze:A faktycznie, w MyFxBook nie odznaczyłem na Public historii. Juz jest. Nie mam nic do ukrycia.

Tak sobie myślę, że lokaty w bankach są po 2% rocznie. W bankach siedzą sobie ludzie co znają się na FX i wykręcają ze 20% z palcem w nosie. Jakie to złodziejstwo.
To co idzie na lokaty nie jest inwestowane w fx (przynajmniej jeśli mówimy o polskim systemie bankowości). W całości środki te są przeznaczane na depozyt w ramach systemu rezerwy cząstkowej, a zysk lub strata banku to (mocno upraszczając) różnica między tym co oferuje Klientowi w ramach oprocentowania, a tym jakie oprocentowanie oferuje BC.

Co do tematu to przyjemnie oglądać Twoją historię rachunku chociaż liczba pozycji mnie zaskoczyła - wynik jednak solidny i drawdown pòki co nie skacze więc skoro działa to trzymaj tak dalej.

Prywatne pytanie - chcesz z FX zrobić swoje głòwne źròdło dochodów czy to tylko dodatek?
Pytanie drugie - czemu GBP? Mieszkasz w UK?
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Sokar pisze: To co idzie na lokaty nie jest inwestowane w fx (przynajmniej jeśli mówimy o polskim systemie bankowości).
Nie uwierzę, banskterzy z założenia i z definicji nie są grzeczni, to nie możliwe.
Choć z drugiej strony można trzepać klientów na wiele sposobów i w sumie może i nie ma co ryzykować na fx.
Sokar pisze: Prywatne pytanie - chcesz z FX zrobić swoje głòwne źròdło dochodów czy to tylko dodatek?
Na razie dodatek, a co w przyszłości?. Połączenie przyjemnego z pożytecznym będzie najlepszym rozwiązaniem.
Sokar pisze:Pytanie drugie - czemu GBP? Mieszkasz w UK?
Nie mieszkam w UK.
Najbardziej chciałbym PLN, ale w ICM nie mają.

GBP, stabilny kraj, bardzo silna gospodarka. Mają fajne te nowe banknoty... :)

Ale wolałbym PLN, ale nie mają w ofercie.

Ale widzę, że Ty też jesteś fanem GBP :564:
Obrazek

Awatar użytkownika
MGS
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:31

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: MGS »

Przy takiej ilości zleceń będziesz miał całkiem niezły dodatek ze zwrotu części prowizji :564:
patience is a virtue

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Dlatego nie rozważnym było by tego nie wykorzystać. Aktualnie nazbierało się można by rzec ponad dodatkowy 1% więcej zysku ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Zaba
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 03 gru 2018, 23:46

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: Zaba »

Twoj dziennik tolmona i dj deszczu to jest cos pieknego. Duzo informacji i ciekawych watkow. Pozdrawiam.

Sokar
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 21 lis 2018, 00:10

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: Sokar »

Nie uwierzę, banskterzy z założenia i z definicji nie są grzeczni, to nie możliwe.
Choć z drugiej strony można trzepać klientów na wiele sposobów i w sumie może i nie ma co ryzykować na fx.
Dokładnie tak. Pracowałem w Banku większość mojego zawodowego życia i nie zamierzam dowodzić, że polskie banki są krystalicznie czyste (misseling chociażby) ale wiele z tego co się Bankom zarzuca nie ma niestety odbicia w rzeczywistości lub jest mocno naciągane - jak chociażby kredyty frankowe. Podobnie z tymi depozytami - lokaty albo resztki na kontach to źródło wyniku odsetkowego dla Banku ale na FX to nie trafia. Produkt najbliższy FX-owi oferowany przez polskie banki do produkty strukturyzowane (krótko: inwestujesz 100k i masz gwarantowany zwrot 100k za dwa lata + zmienny zysk w zależności od zmiany wartości jakiegoś instrumentu, np. DAX, bank odkłada 99k tak żeby przez 2 lata urosło do 100k z odsetek, a 1k przeznacza na inwestycję w dany instrument po odpowiedniej dźwigni aby w razie czego mieć z czego wypłacać - mocne uproszczenie). Zaznaczam, że mówię tylko o polskim systemie bankowym.
Zaśmiecam Ci temat więc odpowiadam możliwie krótko.
GBP, stabilny kraj, bardzo silna gospodarka. Mają fajne te nowe banknoty... :)
10GBP są fajne ale lepsza zabawa jest z 20 GBP, w samej Szkocji jest chyba z 15 różnych wzorów w obrocie w tym momencie (bo wiele instytucji ma prawo do emisji banknotów).
Ale widzę, że Ty też jesteś fanem GBP :564:
Jestem rezydentem UK więc wstyd byłoby nie wykorzystać okazji do niepłacenia podatku, a że konto SB w IG jest w GBP...
Poza tym też nie przewiduję tragedii chociaż takim optymistą jak Ty co do brytyjskiej gospodarki nie jestem.
Obrazek

ODPOWIEDZ