Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

sardo nunspa pisze: Cierpliwość kolego cierpliwość.
Cierpliwość jest, i to dużo, tylko czasu nie ma...
sardo nunspa pisze: Ty chyba zupełnie nie rozumiesz gdzie jesteś, a jesteś w elicie forexu.
taa, jasne. powiedz to mojej Pani... hehe
sardo nunspa pisze: Ja nie ślęczę, na śniadanie dax na kolacje brent i zioram na telefon, jak się coś rysuje to podejdę do kompa.
Mój styl tak nie pozwala. A na pół gwizdka to się nie da.
Nendo pisze: Masz technikę opanowaną, to skill który jest naprawdę nie łatwo nabyć, Sardo ma sporo racji w tym co mówi.
Powodzenia!
Spróbuje z opcją mniejszego nakładu czasu i w czasie pracy, bez zabawy w domu.
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

To lekka modyfikacja planów.
Od Grudnia gram na około 2% dziennie dla dnia w którym gram.
Zacznę od 100 GBP z celem 145,68 GBP na 31 grudnia.
Bo tyle wychodzi z progresem 2% dziennie.
Obrazek
Będę grał przez rok w wolnym czasie w pracy :)

Ale jednocześnie wystartuje też z większym rachunkiem około 2000 GBP jak na boczku uzbieram taką kwotę. Ten rachunek bedzie grał na minimum 5% dziennie, czyli jak ten dotychczasowy i na full time :)
Obrazek

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Fajnie, że to nie runy spekulacyjne miałeś na myśli, bo właśnie nasz Rambo zrobił dzisiaj hattricka - 3xMC. Czekam, aż pobije Lewandowskiego 5MC w 9 minut :lol:

Z tym procentem nie chodzi o to, że należy zarabiać codziennie np. 1%. Chodzi o systematyczność i utrzymanie pewnego tempa średniego zarobu dziennego w %. Ja np czasem zarobię 16%, a czasami tydzień siedzę w hedge, żeby jakikolwiek plus wyszedł na koncie.

Im lepiej się ludziom żyje, tym więcej narzekają. Co bym powiedział narzekającej Pani?

A ile Pani ma lat?, bo narzeka, jakby miała 300.
A po co Pani brała takiego nieudacznika jak ja?, skoro książę Harry był wolny.
Znów się zepsułaś i wiem co zrobię, zamienię cię na lepszy model.
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Lada chwila -showtime- start z kwotą 4000 GBP.
Gra jednak bezpieczniejsza z celem miesięcznym minimum 45% zysku. Co daje mniej więcej 1,5% dziennie.
Zastanawiam się tylko czy jest sens wpłaty wszystkiego, skoro nigdy nie otworze pozycji na 20 lotów, ani na 10 nawet. Hm.

System:
Różne ważne poziomy przy których odbywać się będzie skalpowanie.
Oczywiście zawsze SL

Jeśli wszystko dobrze pójdzie zgodnie z planem to po miesiącu przeznaczę z zysku 1000 GBP na drugi rachunek z grą jak ostatnio czyli 10% dziennie :)
Obrazek

Nendo

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Wpisałem sobie do Excela ok 400 twoich wejść w rynek, pogrupowałem je bo większosć trejdów ma po parę pozycji. W sumie wyszło coś 95 trejdów. Przeniosłem jakieś 30 procent na wykresy. trochę roboty z tym było. Pokazało to poziomy jakie obstawiałeś. O ile nie ma tam jakiś sztuczek z Gannem o którego metodach wiem mniej niż nic to znakomita większość tych poziomu reagowała na tyle żeby złapać kilka - kilkanaście pipsów a ja zaczynam wierzyć w "inne czary mary" ... he, he.
Twoje trejdy zrobiły na mnie wrażenie. Wspaniale opanowana technika uciekania z trejdów zawracających przeciw Tobie.
Co za dyscyplina. Ciekawi mnie, aż palę się z ciekawośći (nie ukrywam) jak będzie przy koncie 4000 funciaków.
Nieodparcie ciśnie mi się myśl do głowy że z większą kasą będzie to wyglądać tak samo dobrze ...
Trzymam kciuki ( choć chyba nie potrzebnie) ... :564:

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

No przy tym koncie powinno być dobrze, ale będzie bezpieczniej.
Poziomy w większości wypadków ładnie trzymają.
Jak np dziś na edku
Obrazek
Faktycznie można by brać z nich więcej i więcej. Będę wdrażał TS, tylko muszę jeszcze rozgryźć jak to najlepiej zrobić.
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Powoli przelewają się pieniądze.
Ale jak zatankuje się wszystko to jeszcze raz zmienie rachunek. Dlatego, że % naliczają się od pierwszej wpłaty czyli 100GBP i to tak bez sensu będzie widać.
Poza tym czekam jeszcze na podpięcie rachunku do IB, który zwróci mi część prowizji i spreadu. Na MyFxBook jest taka opcja (ciekawa).
Z tego co widzę, to w grudniu jest 19 dni trejdingowych, czyli celem jest ugranie 33% przy średniej 1,5% dziennie.
Czyli stan rachunku na kwotę 5308 GBP.
Oczywiście nie wykluczam większego przyrostu.
Obrazek

Sokar
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 21 lis 2018, 00:10

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: Sokar »

Z czystej ciekawości: Kolega wrzucił spory depozyt naraz. Nie korzystniej dopinać stopniowo? Co prawda wyniki przyzwoite ale 15-krotne zwiększenie depozytu jednym strzałem ma wpływ na psychikę z całą pewnością. Chyba, że aktywa są na tyle duże, że 200 GBP czy 3000GBP to właściwie bez znaczenia.

Tak czy inaczej fajnie jakby wypalił taki rachunek, jak uda się pokonać etap gdy regularne wpływy z FX przekraczają wydatki na utrzymanie to już leci z górki (zakładając, że w tym czasie jest jeszcze inne źródło dochodu ale z postów wnioskuję, ze jest - praca).
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Sam się zastanawiam. Bo przy 4k GBP mogę otworzyć transakcję ze 20 lotów. A przecież nawet 10 lotów nie otworzę, więc teoretycznie można liczyć zyski od 4k a wpłacić 1k.
Ale z drugiej strony mam 4k na zabawę, to elegancko wpłacam 4k i wszystko ładnie widać, zyski czy straty. Na koncie bankowym pieniądze też mogą się rozejść :) , wiadomo.
Jedyne co budzi moje wątpliwości to tylko strach przed tym, że zwinie się broker, albo będzie utrudniał wypłatę czy coś.
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Decyzja taka, że jednak 1000GBP zostaje na moim koncie bankowym. I tak nie wykorzystam lewara.
Najtrudniejszy początek, po ugraniu 10% przyostrzę gre ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ