Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Teraz wypadało by zrobić wypłatę i grać od nowa, coś w w rodzaju runów zaorskiego. Swoją drogą nic nowego tylko jedno ze znanych sposobów MM, które mi się podoba i tak bym robił, gdyby mnie było stać zaczynać większą kwotą.
No nic, gram dalej.

ze złotych myśli o której często myślę i mam jej silną świadomość w każdej chwili:
- można zarobić 900%, ale wystarczy stracić 100% aby zawinąć zabawki...
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Jakby ktoś potrzebował to w cenie 50 pln mogę stworzyć dla kogoś jego własną kryptowalutę, token na blockchainie Ethereum.
Chętny musi tylko podać mi nazwę, symbol, ilość, ilość cyfr po przecinku i podać adres portfela na który wszystko wyślę. Polecam MyEtherWallet.com

Zbieram kasę na porządniejszy rachunek :)

Ponadto, zleceniodawca otrzyma 50 sztuk mojej kryto Gannfan GFFX, i będzie udziałowcem moich rachunków, które będą startować w runach. Szczegóły udziałów jeszcze musze przemyśleć.

Nie wiem czy to dobry pomysł, ale tak dłubać po 2 GBP już mi się znudziło. Jeśli udało by się zdobyć większą było by fajnie.

Oczywiście, nie obiecuje żadnych ogromnych zysków. Celem jest sprzedaż oferty wykonania krypto na zamówienie. Moja krypto i udział to taki bonusik.

Aha, w razie czego to walić na priv lub mój mail gannfanfx@gmail.com
Obrazek

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

gannfan pisze:A wydaje mi się, że ogromny zbiór uczestników rynku, np na popularnych parach walutowych, tworzy pewnego rodzaju jeden organizm. Wiadomo, że istnieją czasem specyficzne warunki fundamentalne, które zaburzają ten stan. Jak mrowisko, każda mrówka może iść gdzie chce, a całe mrowisko zachowuje sie już zgodnie z zasadami, przyrodą itd.
Dlatego w moim systemie, kluczem jest odsianie zjawisk i momentów, które zaburzają naturalne zachowania tego organizmu.
Wracam do postu z Twoich początków, które gdzieś mi się z tyłu głowy przewijają odkąd je przeczytałam. I przez te słowa często tu zaglądam; są komplementarne do mojego aktualnego patrzenia na mechanizmy - a jednocześnie jednak odmienne.
Wciąż i wciąż mnie zaskakuje, ile możliwości się otwiera gdy człowiek wyjdzie poza schemat :!: :idea:
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

W takim makro spojrzeniu na rynek to tak, trzeba właśnie wystawić głowę ze schematu czyli z mrowiska i spojrzeć z góry i wiadomo jak się wszystko rozwija.
Tylko czym jest to wystawienie głowy na rynku fx? Wydaje się, że nie trudno odkryć co robi tłum, ale co z tego?

W moim trejdingu, którym jest skalpowanie to nie ma znaczenia. Może troszkę. Może w kontekście ustalenia, która para w ogóle nadaje się do gry.

W samej grze, przynajmniej w moim skalpowaniu ważne jest wczucie się w rynek. Wczucie się w moment. Pomimo tego, że gram przy z góry określonych poziomach to żeby był zadowalający wynik, muszę wczuć się w rynek. Wczuć się w wykres tikowy. Zanim otworzę pierwszą pozycję dnia to obserwuje cenę przez przynajmniej kilka minut. To bardzo żmudne.
Decyzja o otwarciu pozycji jest dość łatwa. Choć jest sporo warunków typu, cena dochodzi do poziomu, brakuje jej 2 pipsy i zatrzymuje się na kilka minut, i teraz wszystko zależy o ile się cofnie, jak szybko wraca, jakby odbija się od prawie mojego poziomu. A może mój poziom jest już wzięty u innego brokera? Może. Jeśli cenie zabraknie 2 pipsów i cofnie się o 5 pipsów i wróci do poziomu to wchodzę. A jeśli wróci i znów podejrzanie długo jest w pobliżu, to nie wchodzę bo jest spora szansa, że jak pokona ten poziom o 2 pipsy poniżej mojego to poleci w pizdu dalej.
Teraz wyjście z pozycji stratnej, jeśli cena zbyt długo stoi na minus 2-3 pipsy to również wychodzę, pomimo że SL mam na 8 pipsów. Często bywa, że wchodze w poziom, cena leci w złą stronę na 6 pipsów (SL mam na 8), i wraca na poziom czyli pozycja na zero, ale znów odlatuje na minus 6 pipsów, to traktuje to jako pierwszą okazję bonus od rynku aby wyjść z pozycji na mniejszej stracie, jeśli znów dochodzi do zera czyli pozycja na zero to wychodzę. Wcale nie mam ochoty marzyć, żeby cena weszła na plus. Nawet jak wejdzie to nie szkoda.
To chyba 1/100 wszystkich możliwych sytuacji na które mam poukładane w głowie sposoby zachowania.
Do tego dochodzi cała teoria sposobów wychodzenia z z pozycji zyskownych.

To wszystko wymaga całkowitego wczucia się w cenę. Poznania zachowania wykresu ceny. Możliwe, że to wszystko to ta cała Price Action, nie czytałem nigdy o tym, nie wiem.
Ważny jest timing. Jak w tenisie czy innej dyscyplinie, naturalny moment uderzenia piłki, wejście ciałem w odpowiedniej chwili, jakby kogoś uderzyć z liścia.

Tak więc w skalpowaniu to raczej nie ma tego spoglądania z góry na mrowisko. Jest odwrotnie. Trzeba włożyć głowę w mrowisko, poznać każdą mrówkę :564:
Obrazek

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

gannfan pisze:
Zbieram kasę na porządniejszy rachunek :)

Ponadto, zleceniodawca otrzyma 50 sztuk mojej kryto Gannfan GFFX, i będzie udziałowcem moich rachunków, które będą startować w runach. Szczegóły udziałów jeszcze musze przemyśleć.

Nie wiem czy to dobry pomysł, ale tak dłubać po 2 GBP już mi się znudziło. Jeśli udało by się zdobyć większą było by fajnie.
Uwaga będę mendził :!:

Kolego idź do żelaznego sklepu, kup se młotek gumowy i pierdolnij se w łeb ale tak porządnie, żeby dzwoniło i było gwiazdy widać.
Masz dobry system, zarabiasz regularnie, ale Cie nosi na runy i jeszcze za cudze pieniądze :563: . Będzie tak jak z rookie - umiejętności marne, ale cały czas mantra na ustach: Rafał, runy, Rafał run, run, run. Zapowiadał szumnie runa, zrobił jednego trejda i ...- "koledzy ratujcie, bo szambo już pod brodę podchodzi". No to koledzy ratowali, co sprowadzało się do: "rookie grać nie umiesz". Rookie na to: "bo przyjdzie Rafał Zaorski i All Brooks i Was zjedzą, a ja wymyślę super runa, że wszystkim oko zbieleje" Ja mu na to: " zarób se dzisiaj 10 zł (miał depo 1k PLN), a potem se będziesz myślał o runie." W końcu dał się namówić, robił po te kilka kilkanaście zł dziennie, odrobił straty i zrobił w 2 miesiące jakieś 30% może 50% depa. Jednak nie wytrzymał - stwierdził, że to nie są żadne pieniądze i od 2018 będzie robił tylko runy, natchniony przez Rafała i Alla Brooksa. Wszystkie runy były prosto na pysk. Od października zniknął z forum. Teraz pewnie robi run w labiryncie jako korposzczur. Jedyny efekt jaki osiągnął, to totalne rozbicie psychiki tradera :(

A ja Ci proponuję 1% depa dziennie i procent składany.
Policzmy: masz 100 lewów po pierwszej transakcji masz 101 lewów, po 2 - 102lewy i 1 stotinkę, po 3 - 103L i 3 stotinki, po 4 - 104L i 6 stotinek itd. 71 transakcja podwaja konto - 200 Lewów i 67 stotinek, 141 transakcja 402 Lewy i 71 stotinek. Transakcja 1000 to 2 067 164 lewy z czego 1% wynosi 20 751 Lewów i 64 stotinki. Najlepiej policz sam, bo możne ja się mylę :p
Run spekulacyjny jest spektakularny, jak miejsce na podium w triatlonie, 1% dziennie to tylko kilkanaście pipsów, Spektakularne nie jest, ale łatwe, jak kozę z nosa wydłubać.

Kolego zastanów się dobrze, bo teraz nadszedł ten czas, masz 4,11% depa dziennie, to jest kosmiczna forsa w krótkim czasie i bez wysiłku i nerwów. Run spekulacyjny jest trudny i mało komu wychodzi i pewnie ryje psychikę.
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Coś nie zrozumiałem czemu mam tym młotkiem się walnąć, hm.
Boję się, że po tym walnięciu będę miał wyniki jak Twoje...

Zwisa mi Zaorski.
Może tylko podłapałem jego nazwę "runy" i wydaje mi się to dobrą opcją, żeby dochodzić do kilku tysięcy % i zaczynać od nowa.
Owszem napisałem na początku, że chce dojść do 25mln GBP, ale to przekornie i na żarty.
Na cudze pieniądze mnie nie nosi. Zaproponowałem usługę stworzenia krypto na zlecenie, wzięcie kasy za to i tyle.

Ja wiem, że po 1000 dniach procentu składanego może być większa suma.
To powiem jak jest. Grałem miesiac, moja druga połowa mnie zapytała ile zarobiłem w ten miesiąc. I jak usłyszała, że ponad troche 100GBP, z siedzenia po kilka godzin dziennie przed kompem to dostałem bana na fx.
Niestety jest to czasochłonne zajęcie, przynajmniej w moim wykonaniu. Może dobre dla singla albo dzieciaka co nie ma rodziny i nie ma co robić. Przy innym zajęciu zawodowym i posiadaniu rodziny niestety odpada. Przynajmniej u mnie.
Tak więc siedzenie 1000 dni czyli prawie 3 lata żeby ten procencik składać, aktualnie nie mam czasu.
Jest tylko umowa, że jak odłożę większą sumę i bedzie z tego zysk dla domu :) to mogę tak siedzieć.
Więc na razie przerwa.
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

a propos % składanego.

Startując od 100 GBP i jak mówisz ugrywając 1% dziennie dochodze do 1000 GBP dopiero po 230 dniach, czyli po roku gry ! Rok, kilka godzin dziennie ślęczenia.
I każesz mi się walnąć młotkiem, żeby rok tak siedzieć ? :564:
powiem więcej, mogę tak siedzieć, bo to lubię, ale rodzina mnie wymelduje...
....fakt, że po 1000 dniach będzie na koncie 10mln PLN....

To jednak uzbieram sobie te 2000 i będę 300 dni trejdingowych do przodu.

.... no chyba, że zostanę przy 5%.... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Napisałeś słowo run od razu pomyślałem Danbo, rookie i wszyscy co zaczynali jurnal z buńczucznymi zapowiedziami, a czasem nie starczyło kasy żeby jedną stronę zapisać. Więc jeśli nosi Cie na zmianę stylu gry z tego co robisz teraz, na runy spekulacyjne, to lepiej kup ten młotek.

Cierpliwość kolego cierpliwość. Masz 4,42% dziennie depa, niech Ci się uda utrzymać tempo 2,5% dziennie przez rok i gitara, a rok szybko zleci. Ty chyba zupełnie nie rozumiesz gdzie jesteś, a jesteś w elicie forexu. 10% zarabia, drugie 10% się smyra w okolicach zarobku, następne 20% ciągnie ogon miesiącami w nadziei, ze może jakimś cudem wyjdzie w końcu na +, reszta traci. Nie dokładaj kasy, do brokera wpłaca się tylko raz, reszta to wypłaty. Będziesz lepszym traderem dochodząc do tysiąca z tego co masz teraz. Kasa sama do Ciebie przyjdzie wystarczy nie przeszkadzać.

Ja nie ślęczę, na śniadanie dax na kolacje brent i zioram na telefon, jak się coś rysuje to podejdę do kompa.
Obrazek

Nendo

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary maryto

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Gunnfan,
ponieważ termin PA (Price Action) oznacza zachowanie się ceny, to wszystkie powody dla których podejmujesz decyzję będą się nazywać PA. Tak więc Szanowny Kolego wyznacy PA mają w ręku pałę bo cokolwiek zrobisz dobrze czy źle będzie to PA... to termin a właściwie coś w rodzaju paradygmatu który ma za zadanie objąć wszystko i wszystko tłumaczyć. Z Tobą (i ze mną również) jest tak jak z Szlachcicem u Moliera "U licha! już przeszło 40 lat mówię prozą, nic o tym nie wiedząc."
Masz technikę opanowaną, to skill który jest naprawdę nie łatwo nabyć, Sardo ma sporo racji w tym co mówi.
Powodzenia!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Co do PA to nie wszystko to zaraz PA :)
Formacje cenowe chociażby. PA jest w oparciu głownie o formacje świecowe.
Nawet nie wiedziałem, że istniał taki projekt. A szkoda :( Ktos slyszał?
https://www.youtube.com/watch?v=f74l-UnKsB4

ODPOWIEDZ