Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

melyo ja stosuje ostanio cos takiego że wielkosc pozycji to suma 3 ostanich wielkosci pozycji (jesli byly stratne), po TP cofamy sie o dwie pozycje w ciagu, TP=16,5pipsa SL = 15,5, nierownosc tp i sl wynika w checi pokrycia prowizji(mozna grac bez prowizji wtedy bedzie to spread). Zainspirowalem sie systemami bukmacherskimi z wykorzystaniem ciagu fibonaciego.

ciag który stosuje: 0.01/0.02/0.03/0.05/0.08/0.13/0.21/0.34/0.55......

np:
poz. 1 0.01 SL
poz. 2 0.02 SL
poz. 3 0.03 SL
poz. 4 0.06 SL
poz. 5 0.11 TP
poz. 6 0.02.... itd

w zalaczniku wynik testu 01.01.2018 - 01.09.2018(okres tak dobrany zeby EA sie nie wysypało):
TP = 24.5pip SL= 23.5pip
pozycje zawierane po TP na zmiane BUY i SELL
po SL na zmiane BUY i SELL ale wykres musi odejsc od ceny SLa na
testjpg.jpg
------------------------------------------------------

trzeba przekalkulowac jakie TP i SL, ile to da (okolo) pozycji na miesiac, jaka musi byc zysk zminimalnej pozycji zeby przlozylo sie na konkretny procent na miesiac, co z kolei determinuje ile stopni progresji przy danej dzwigni mozemy miec, co z kolei okresla ryzyko... itd.

i oczywiscie jakbysmy nie dobrali tych parametrow to konto sie wysypie jesli skutecznosc w danym zakresie spadnie ponizej jakiegos poziomu, dlatego tez teraz ucze sie wykrecac skutecznosc ale nawet nie chodzi mi skutecznosc powyzej 50% tylko o stala skutecznosc czyli bez wiekszych odchylen w danym zakresie... gannfan ma niezla skutecznosc i moglby pomyslec nad "zopymalizowaniem" strategii w np podany przeze mnie przyklad :)

dodam ze kombinowalem na najrozniejsze sposoby: np od odkuwania czesci poprzedniej pozycji do najbardziej agresywnego czyli podwajania... oczywscie najmniejszy procent ryzyka daje granie o bardzo male stawki co przeklada sie na sporo stopni progresji ale czy oplaci sie grac o np 0.05 procenta konta? zawsze szukam systemu ktore daja zwrot w ciagu miesiaca wieslkosci 5-10% (w zalaczniku dał okolo 4,5% na miesiąc z progresja do 12 stopnia, na demie ktore testuje gram do 7 stopnia i daloby bez skuchy pewnie ze 30% na miesiac ale nie nawalam pozycji za pozycja)

dodam jeszcze ze mam tez robota ktory dodaje SL do nastepnego TP(zwieksza TP o poprzednie SL-e) testy wychodza spoko, EA zawyczaj ustawiam żeby na zmiane gralo B i S(zakladam ze to pokaze warunki losowe(.. oczywiscie ze ea sie wysypuje ale ja testuje ea tylko zeby spradzic ich potencjal a potem grac recznie, zakladam ze recznie uzyskam lepsza skutecznosc dzieki np. nie graniu caly czas (narazie to bledne zalozenie :D )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

oswarek pisze:jeśli mozna to poproszę ten wskaznik tu lub w PW.
tez mam swoj "system" ktory teoretycznie da sie zaatomatyzowac i nawet taki automat mam ale uzywam go do testow, testuje i sprawdzam jak sobie radzi, oczywiscie ze sie wysypuje bo grallem nie jest ale daje mi podglad czego unikac, recznie poprostu nieykorzystuje wszystkich okazji nie gram cały czas...
No tak, automat to jednak połowa tego co może człowiek, często są decyzje sytuacyjne i kompletnie nie da się tego zautomatyzować. Choć nie jeden programista powie, że da się wszystko, ale to wg mnie tylko teoretycznie się da.
meylo pisze:Podwajanie może się skończyć wiadomo jak. Niestety czasem zdarzają się "cuda" na rynku, np. : konsola przez kilka dni, tygodni, która wykańcza handlujących z trendem lub bardzo silny trend bez korekt wycinający skutecznie kontrtrendowców.
No to jest jednak dylemat ze zwiększaniem pozycji. Z jednej strony zawsze może zdarzyć się sytuacja , że wpadnie długa zła seria. Ale z drugiej strony, jeśli długa stratna seria zdarza się baaardzo rzadko?
U mnie konsola jest najlepsza, wyszukuję par właśnie pod kątem konsoli, trend też jest OK 8)

Zapuściłem właśnie EA z opcją podwajania po stratnej pozycji, ale tylko 4 razy max.
No jest to jednak robot bez intuicji i nie reagujący na wiele zdarzeń sytuacyjnych. Ma zaimplementowane kilka założeń. Normalnie w moim systemie mam jeszcze kilkanaście więcej. ALe po włożeniu kilkunastu, programista miał już dość :lol:
Obrazek

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

oswarek pisze:melyo ja stosuje ostanio cos takiego że wielkosc pozycji to suma 3 ostanich wielkosci pozycji (jesli byly stratne), po TP cofamy sie o dwie pozycje w ciagu, TP=16,5pipsa SL = 15,5, nierownosc tp i sl wynika w checi pokrycia prowizji(mozna grac bez prowizji wtedy bedzie to spread). Zainspirowalem sie systemami bukmacherskimi z wykorzystaniem ciagu fibonaciego.

ciag który stosuje: 0.01/0.02/0.03/0.05/0.08/0.13/0.21/0.34/0.55......

np:
poz. 1 0.01 SL
poz. 2 0.02 SL
poz. 3 0.03 SL
poz. 4 0.06 SL
poz. 5 0.11 TP
poz. 6 0.02.... itd

w zalaczniku wynik testu 01.01.2018 - 01.09.2018(okres tak dobrany zeby EA sie nie wysypało):
TP = 24.5pip SL= 23.5pip
pozycje zawierane po TP na zmiane BUY i SELL
po SL na zmiane BUY i SELL ale wykres musi odejsc od ceny SLa na
testjpg.jpg
------------------------------------------------------

trzeba przekalkulowac jakie TP i SL, ile to da (okolo) pozycji na miesiac, jaka musi byc zysk zminimalnej pozycji zeby przlozylo sie na konkretny procent na miesiac, co z kolei determinuje ile stopni progresji przy danej dzwigni mozemy miec, co z kolei okresla ryzyko... itd.

i oczywiscie jakbysmy nie dobrali tych parametrow to konto sie wysypie jesli skutecznosc w danym zakresie spadnie ponizej jakiegos poziomu, dlatego tez teraz ucze sie wykrecac skutecznosc ale nawet nie chodzi mi skutecznosc powyzej 50% tylko o stala skutecznosc czyli bez wiekszych odchylen w danym zakresie... gannfan ma niezla skutecznosc i moglby pomyslec nad "zopymalizowaniem" strategii w np podany przeze mnie przyklad :)

dodam ze kombinowalem na najrozniejsze sposoby: np od odkuwania czesci poprzedniej pozycji do najbardziej agresywnego czyli podwajania... oczywscie najmniejszy procent ryzyka daje granie o bardzo male stawki co przeklada sie na sporo stopni progresji ale czy oplaci sie grac o np 0.05 procenta konta? zawsze szukam systemu ktore daja zwrot w ciagu miesiaca wieslkosci 5-10% (w zalaczniku dał okolo 4,5% na miesiąc z progresja do 12 stopnia, na demie ktore testuje gram do 7 stopnia i daloby bez skuchy pewnie ze 30% na miesiac ale nie nawalam pozycji za pozycja)

dodam jeszcze ze mam tez robota ktory dodaje SL do nastepnego TP(zwieksza TP o poprzednie SL-e) testy wychodza spoko, EA zawyczaj ustawiam żeby na zmiane gralo B i S(zakladam ze to pokaze warunki losowe(.. oczywiscie ze ea sie wysypuje ale ja testuje ea tylko zeby spradzic ich potencjal a potem grac recznie, zakladam ze recznie uzyskam lepsza skutecznosc dzieki np. nie graniu caly czas (narazie to bledne zalozenie :D )
Proponuje cos odwrotnego. Przy założeniu, że SL=TP seria stratnych/zyskownych pozycji bedzie wystepować dość często. Przyjmij założenie, że jesli nastąpi pozycja zyskowna to kolejna powieksz o ten uzyskany zysk. Np. do 3-4 kolejnych pozycji w serii. Jesli wystąpi to zaczynasz od początku. Każda pozycja w zyskownej serii daje ten komfort psychiczny, że grasz już za "cudze" ;)
Seria stratnych generuje stała strate. Seria zyskwonych generuje wiekszy zysk niz seria stratnych. Jest to pewnego rodzaju odmiana budowania piramidy. Z tym, że budujesz ją w wiekszych odstepach czasu i z większą szansą na realizacje. W dodatku na róznych instrumentach. I teraz bardzo ważne. Unikniesz tak duzych DD jak w strategi która opisałeś jw.
Tutaj gość miał dobry początek ale zaczął kombinowac i zrezygnował. Zyski zasłoniły mu rozsądek ;)
w-stylu-danbo86-t30152.html

Nendo

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Ponieważ jest to wątek sklaperski pozwolę sobie przytoczyć uwagi jakie czas temu jakiś wyczytałem na FF faceta kryjącego się za ksywką alphaomega.

"Jak zredukować ryzyko w trejdingu?
Najłatwiejsza droga do redukcji ryzyka to trejdowanie bardzo małą pozycją! Lub zaprzestanie trejdowania całkowicie. (w ten sposób nigdy nie stracisz nawet centa)

Ale jeżeli pragniesz zarabiać pieniądze (duże pieniądze) z niskim ryzykiem, jest na to tylko jeden sposób!

Postępuj zgodnie z następującymi krokami:

1. Potrzebujesz dużej precyzji, aby zarządzać dobrze ryzykiem oraz dużej częstotliwości tejdowania aby akumulować i w najszybszy i efektywny sposób budować kapitał. Wszystkie te elementy każą zapomnieć o trejdowaniu długookresowym, zapomnieć o swing trejdingu, zapomnieć o wielkich trendach, … wszystko to jest jednym wielkim nonsensem i nigdy nie uda ci się zrobić prawdziwych pieniędzy w ten sposób co więcej nigdy nie nauczysz się jak trejdować, czy jak właściwie zarządzać ryzykiem! Dla małego trejdera z ograniczonym kapitałem, istnieje tylko jedna droga do dużych pieniędzy – musisz stać się BARDZO DOBRYM SKALPEREM. Potrzebujesz dobry win rate (min 55-60%), im wyżej tym lepiej) o relatywnie stabilnym RR, Idealnie w pobliżu 1:1 lub lepiej.
PAMIETAJ, że SKALPERZY to najlepsi menadżerowie ryzyka i najlepsi na rynku timersi…

2. Zadecyduj jak wiele możesz stracić, aby nie mieć z tym problemu (np. 1k USD)

3. Podziel ten kapitał na wiele małych porcji np. 20 razy po 50 USD.

4. Załóż konto za jedną część (50 USD)

5. Trejduj to małe konto używając wielkiego lewara i postaraj się podwoić konto dwukrotnie. (50USD*2= 100, 100*2=200), Jeżeli nie uda ci się to – weź sobie przerwę, przeanalizuj ponownie i rozpocznij znowu od punktu 4.
Jeżeli ci się uda, przejdź do punktu 6.

6. Wyciągnij z konta zyski, dodaj do kwoty kapitału przeznaczonego na grę, zostaw tylko 100 na koncie trejdingowym.

7. Wróć do kroku 5 i spróbuj ponownie podwoić wkład dwukrotnie (100*2=200, 200*2=400)
Jeżeli ci się udało, wróć do kroku 6.
Jeżeli ci się nie udało - weź sobie przerwę, przeanalizuj ponownie i rozpocznij znowu od punktu 4.

8. Powtarzaj to „podwajanie – wypłacanie” aż osiągniesz podwojenie początkowego zaryzykowanego kapitału przeznaczonego na grę. (w tym przykładzie, kiedy kapitał osiągnie poziom 2k USD)

9. Kiedy osiągniesz krok 8, weź sobie przerwę, potem powróć do kroku 4 i rozpocznij nowy cykl trejdingowy (tym razem startując od 100 USD). Jeżeli osiągniesz punkt, w którym twój kapitał spadnie poniżej 1000 USD wracasz do początku (rozpoczynasz nowy program z 50 USD)

10. Powtarzaj cały program tak długo jak chcesz (aż zostaniesz bogaty lub do momentu aż pozycja, którą będziesz grał będzie dla SKALPOWANIA za duża)

Jakie są korzyści z takiego trejdowania?
1. Twoje maksymalne ryzyko nigdy nie przekroczy twojej tolerancji na ryzyko (twój kapitał przeznaczony na ryzyko)
2. Uczysz się jak zarządzać pieniędzmi. Stajesz się nie tylko bardziej zdyscyplinowany, ale stajesz się znakomitym zarządzającym ryzykiem. Uczysz się jak przeżyć w długim okresie czasu. (tylko trejderzy którzy wiedzą, jak wytrzymywać w długim okresie czasu stają się bogaci).
3. Zdobywasz niesamowitą ilość doświadczeń trejdingowych a końcu stając się lepszym trejderem (bez cienia wątpliwości)
4. Używasz wielkiej mocy wzrostu wykładniczego i z upływem czasu gromadzisz znaczącą bazę kapitałową, aby w końcu trejding został twoim głównym źródłem dochodów.

Powodzenia

alphaomega"

pozdrawiam...

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Cblondyn pisze: Seria stratnych generuje stała strate. Seria zyskwonych generuje wiekszy zysk niz seria stratnych. Jest to pewnego rodzaju odmiana budowania piramidy. Z tym, że budujesz ją w wiekszych odstepach czasu i z większą szansą na realizacje. W dodatku na róznych instrumentach. I teraz bardzo ważne. Unikniesz tak duzych DD jak w strategi która opisałeś jw.
Tak, to ciekawe podejście. Kolega napisał mi właśnie EA i też własnie chciałem, żeby wbudował opcję zwiększania po zyskownych pozycjach.
Nendo pisze:Ponieważ jest to wątek sklaperski pozwolę sobie przytoczyć uwagi jakie czas temu jakiś wyczytałem na FF faceta kryjącego się za ksywką alphaomega.

Postępuj zgodnie z następującymi krokami:
Fajne podejście i podoba mi się. Wydaje mi się, że ma sens. Po niedużych modyfikacjach oczywiście.
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Ponieważ kilka osób zadaje mi rózne pytania, postanowiłem czasem opisywać różne zasady wejść i wyjść tego mojego skalpingu, który czasem bywa skuteczny. No i przyda się taki opis dla mnie.
Możliwe, że podobne zasady mogą być skuteczne przy innych setupach wejść/wyjść
Przy okazji pokażę też swój sposób myślenia przy moim skalpowaniu.

A1. Poziom od którego gram jest aktualny 1 raz w ciągu dnia. I to jest zasada dla wersji podstawowej. Ale czasem jeśli cena dojdzie do poziomu, odbije się i dojdzie do innego poziomu i znów wróci do tego pierwszego poziomu to w wersji bardziej agresywnej można wejść w pozycję drugi raz.

A2. Jeśli cena odbija się od poziomu, i kilka razy testuje poziom i za np 3 lub 4 razem przechodzi poziom i odchodzi na więcej jak 20 pipsów to poziom staje się znów aktywny tylko z drugiej strony.

A3. Jeśli cena zmierza w kierunku poziomu i jest blisko i jest bliżej niż 4 pipsy i robi zwrot na przynajmniej 6 pipsów, to poziom jest zaliczony bez otwierania pozycji. I jeśli za chwile znów cena dojdzie do poziomu to już nie otwieram pozycji.

A4. Generalnie nie skalpuje na danych.

A5. Często zdarza się, że jeśli poziomy dobrze działają na EUR/USD i parach z EUR do gorzej działają na GBP/USD i USD/JPY. I odwrotnie. Moje poziomy dobrze działają na trendach bocznych. Wydaje mi się, że skalpowanie ogólnie dobrze działa w trendach bocznych, czym większe nie ukierunkowane fluktuacje tym lepiej. Chyba.

A6. Jeśli jestem w pozycji i zakładam sobie zysk 5-6 pipsów i pozycja jest np na +3 pipsy i widzę, że cena chwilami dochodzi na zysk +4 pipsy ale wykresie tikowym cena jakby automatycznie odbija się od poziomu na którym jestem na +4pipsy i to szybkie odbicie powtarza się za 2-3 razy to zamykam pozycję i biorę te 3-4 pipsy.

A7. Podobnie i analogicznie jak w punkcie A6 tylko jeśli jestem w pozycji i stoję na -3pipsy, cena na wykresie tikowym dochodzi do poziomu na którym jestem -2 pipsy ale szybko kilka razy odbija się niczym poparzona to zakładam, że ciężko będzie wyjść na zero i uciekam i zamykam na -3pipsy.

A8. Jeśli stoję w pozycji i jest np -3pipsy , i stoję z nadzieją, że wróci i wyjdę na plus, ale cena dochodzi na poziom na którym jestem na 0, po czym znów odchodzi na -3pipsy, drugi raz wraca na poziom na którym jestem na 0 i znów odchodzi i jak 3 raz wróci, na poziom na którym jestem na 0 to zamykam pozycję na 0. Większości przypadków jest to dobre posunięcie bo znów wraca na minus.

A9. Jeśli pozycja trwa dłużej jak 5 minut, to staram się zamykać. Czasem, wychodzę i niech się zamyka na SL lub TP.

A10. Po wejściu w pozycję z reguły ustawia mi się SL i TP na 8 pipsów, i to są takie powiedzmy ramy pozycji i zamierzony TP przy idealnym trejdzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

Cblondyn problemem jest to ze narazie na 125 pozycji mialem serie 6 SL, a TP tylko 5... zreszta testowalem progresje po TP... sa 4 scenariusze:
progresja po SL - wypalcenie zysku przed trafieniem w serie SL-i
- trafienie w serie SL-i i wyzerowanie konta,
progresja po TP - trafienie serii TP i zakonczenie progresji,
- wykrwawienie konta przed trafieniem zadowalajacej serii,

ja tam wole miec kolejna szanse (kolejny stopien progresji) po SL niz ryzykowac zysk z TP :D

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Kiedyś tak się nad tym zastanawiałem i dostrojenie serii SL lub TP zależy od skuteczności systemu.
Tak jak ja teraz puściłem EA na mój system to ustawiłem podwojenie pozycji po SL przez 4x. Seria 4 SL powinna pojawiać się tak rzadko, że spokojnie gra bez dojścia do czwartego SL zarobi, a ta występująca seria 4 SL nic nie zrobi rachunkowi.
To rozsądne ograniczenie ilości SL musi być, bo jest jakaś tam szansa, że zdarzy się dłuższa seria, która wyzeruje rachunek.
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Aktualnie u mnie trwają testy kilku ustawień EA mojego systemu na kilku rachunkach. Ledwo ogarniam ;)
Niestety testy na historii nie wchodza w grę. No chyba, że na danych tickowych ale to i tak historia to nie przyszłość...
Gdyby EA spisywało się dobrze to byłbym miał sporo z głowy. Ogólnie rokuje dobrze.
Trochę pousuwałem te linki do MyFxBook bo się już nie mieszczą. Jakby ktoś chciał popatrzeć, to gdzieś zawsze znajdzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Coś to EA słabo sobie radzi. Jednak co człowiek to człowiek :)
Ale z innej beczki. Udało się nakręcić prawie 100tys USD takim oto mykiem:
Obrazek
i to nie były rozszerzenia spredem :) ale coś czuję, że broker przy wypłacie może odkryć co się stało.
I tak pomyślałem, że można by jakoś przelać to do innego brokera przeciwstawną pozycją. Czy ktoś próbował taki trik?
Tyle, że może się okazać, że trafna będzie pozycja właśnie na tym, która miała być nie trafna. No i drugi rachunek musi byc na podobną kwotę chyba.
Obrazek

ODPOWIEDZ