Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

A wie ktoś czy da się podpiąć myfxbook do rachunku? Ogólnie udało mi się, ale nie w wersji publicznej. Oczekują dodatkowej weryfikacji. Trzeba gdzieś wpisać hasło inwestora w myfxbook, ale gdzie? Nie widzę takiej zakładki. Wie ktoś co z tym myfxbook?
Obrazek

barabaszek

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: barabaszek »

https://www.myfxbook.com/help#help_34
Na tej stronie powinieneś znaleźć odpowiedź.

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

odkryłem. Przy dodawaniu konta w Mfxbook wybrać na początku opcję MT4 autoupdate. Potem już z górki.
Fakt, w Helpie była instrukcja, ale błąd był na początku przy dodawaniau konta.
Jest OK.

Ogólnie plan rozpoczęcia jest taki, że zaczynam od malutkiej kwoty. Wychodzę z 10 USD. Przy tym lewarze można otworzyć maksymalnie 0.3 Lota. No ale wówczas jeden pips to coś koło 3 USD :) Nieźle. Spred 2 pipsy, więc sam spread zje mi 6 USD.
Ciekawe po co robią takie dźwignie jeśli spread zjada prawie cały depozyt :))
Obrazek

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

gannfan pisze:Dzień Dobry Bardziej wierzę w wyczucie rynku, intuicję, oraz czary mary czyli księżyc, prawdziwe okresy czy fibonaczi :P
No to sprawdź czy masz Rahu albo Ketu w Byku :). Wtedy powinno iść łatwiej :).

Astro Wedy
https://youtu.be/nA5cC1tT6XM
Astro Wedy cz.2
https://www.youtube.com/watch?v=NR5E2FJ6UbU

Jeżeli nie masz, to raczej rozminiesz się z twoją drogą życiową, a to może skutkować chorobami ...:)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

gannfan pisze:maksymalnie 0.3 Lota. No ale wówczas jeden pips to coś koło 3 USD :) Nieźle. Spred 2 pipsy, więc sam spread zje mi 6 USD.
Ciekawe po co robią takie dźwignie jeśli spread zjada prawie cały depozyt :))
no oczywiscie po to abyś miał przewagę na rynku

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

drendriu pisze: Jeżeli nie masz, to raczej rozminiesz się z twoją drogą życiową, a to może skutkować chorobami ...:)
Czary mary to może trochę za daleko. Ale bardziej chodzi mi o przełożenie faktów jakie istnieją w przyrodzie (nie wiadomo dlaczego) na rynek, na tłum na rynku. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

irmentruda pisze: no oczywiscie po to abyś miał przewagę na rynku
Szkoda, że nie mają 1/5000, brali by całe depo bez grania :))
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

drendriu pisze:
Ciekawe jest to, że konkretne liczby o jakich pisali w Wedach 7 tys lat temu sprawdza się często do 5 liczb po przecinku z tym co wyliczono kilkadziesiąt lat temu. Natomiast jak i co przełożyć na predykcje kursów to nie wiem :)

Natomiast ciekawe są w Wedach opisy cykli i synchronizacji cykli, które mogą powodować specyficzne warunki ;)

A wydaje mi się, że ogromny zbiór uczestników rynku, np na popularnych parach walutowych, tworzy pewnego rodzaju jeden organizm. Wiadomo, że istnieją czasem specyficzne warunki fundamentalne, które zaburzają ten stan. Jak mrowisko, każda mrówka może iść gdzie chce, a całe mrowisko zachowuje sie już zgodnie z zasadami, przyrodą itd.
Dlatego w moim systemie, kluczem jest odsianie zjawisk i momentów, które zaburzają naturalne zachowania tego organizmu.
Obrazek

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Do kitu z tym FBS. Z tego co się na szybko zorientowałem, to na takim koncie jakie otworzyłeś, są zbyt wysokie spready aby był sens tam grać. Dopiero konto "ZERO SPREAD ACCOUNT" ma już sensowne spraedy, ale minimalna wpłata to 500 baksów.

https://fbs.com/trading

Jeśli chcesz faktycznie tylko poćwiczyć, to załóż demo w Tickmill.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Księżyc, gwiazdy, kosmos, cykle i inne czary mary

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Jak na razie na tym koncie czyli Standard Account spread na Edka to 1 pips. Jak dla mnie do przeżycia. Nie wiem jak wychodzą prowizje na ECNach, ale cos czuję, że podobnie. Bo na ECNach pewnie też jakiś minimalny spreadzik się zdarzy.
Ja gram na 2-3 podstawowych parach, więc ok. Bardziej mnie martwi egzekucja zleceń. Jak na razie około 1 sekundy. Nie wiem jak będzie dalej i w newralgicznych momentach.

Z tego co widze, to sensowne konto to Unlimited Account, lewar 1/500 wystarcza. No ale fakt, 500USD trzeba wpłacić. Jak dojdę tym kontem to przejdę na to właśnie.
No i nieźle wygląda ECN, niby bez spreadu ale z prowizją 6$ za Lot. Nie wiem, czy to dużo czy mało w porównaniu z innymi. 6$ to 0,6 pipsa chyba mniej więcej.

Zero Spread Account to racxzej bym nie tykał, bo piszą, że prowizja od 20$ za Lot. A to juz sporo :) Bo to OD, czyli mogą strzelić i więcej :)
Obrazek

ODPOWIEDZ