Kreski

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Kreski

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Dalan dam Ci rade :D ,
mysle że sie nie obrazisz i przyznasz mi w przyszłosci racje
Otóż z moich osobistych wniosków jak przebywam tu od 12 roku na tym forum
ludzie, forumowicze zresztą wszyscy teraz oczekują tzw łatwizny w sensie podane przez kelnera przysłowiowo na tacy.
Też jak bym organizował taki dziennik tu troche inaczej bym to poprowadził a tez miałbym w zamiarze zatkać usta wielkoustym o ich zarobkach mitycznych.
Moim zdaniem nie trzeba w takich dzienniku opisywać swoja strategie bo liczy sie wynik czyli tzw wejscie
jeszcze tak jak dla mnie i jeszcze wielu wazne jest ustawienie sl i tp-sensownosc zagrania!!
I teraz uważaj to co cały czas pisze też na ogólnym
Daj 10 wejsc, sygnałów pod rząd -ważne (daj im to na tacy) określisz skutecznosć strategii tym sposobem
Nie rozpisuj przy tym że to strefa podaży, popytu, że to wsparcia i opory że to głupie FE
Poprostu udowodnij to że jestes skuteczny :D
Ja jeszcze proponowałem tym wielkoustym traderom 10 wejsc z sl i tp pod rząd bez korzystania z netu i email
ale jest warunek bardzo ciezki do spełnienia bo nie ma jak kontrolować
Ludzie na tym forum i tez gdziekolwiek indziej lubią sie rozpisywać jakie to są dobre ich strategie
np rgr-y
mój ostatni test forumowy na przekonanie na argumenty
prowadziłem go wczoraj i przedwczoraj na DT z kilkoma osobami
nie ma żadnych przesłanek teoretycznych i naukowych na udowodnienie istnienia ww
bo nie ma nauki w sensie dyscypliny naukowej jako Forex
Wszystko co promujemy jako swoiste sukcesy na rynku Forex to jest własne doświadczenie i nic wiecej
Dlatego tak ważne jest stwierdzenie samemu sobie
czy ja moge prowadzić tzw gre jaką jest Forex
Pozdrawiam
ps jezeli uznasz ze to niewłaściwy wpis w ten dziennik poprostu go usuń

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Kreski

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dalan pisze:Ok to ja zacznę.WTI H4 strefy zostały wyznaczone.Co z tym robimy w przyszłym tygodniu?
Najlepiej zgodnie ze stara zasadą. Pod oporem grac S a nad wsparciem L. I najlepiej z trendem. mamy w tej chwili dwa warianty. U góry opór dla ceny a cały ruch do góry traktowac jako korekta trendu spadkowego albo na wsparciu zagrac L zgodnie z trendem wzrostowym. Bo może to już nie jest korekta i cena tylko w góre. Ale taki mądry sie jeszcze nie urodził co by wiedział wcześniej czy to już nowy trend czy jeszcze korekta. Wszystko kwestia założeń i szans. Tyle AT. Ale kto nie ryzykuje ten kawioru nie je ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Kreski

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

opory i wsparcia D1 z perspektywy H4,H1
GER30D1-wsparcia-opory D1.png
GER30H4-wsparcia-opory D1.png
GER30H1-wsparcia-opory D1.png
oraz H4 z perspektywy H1
CNP
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Kreski

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

GER30H4-wsparcia-opory H4.png
GER30H1-wsparcia-opory H4.png
HTH :D BB
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

dalan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 22 wrz 2012, 17:09

Re: Kreski

Nieprzeczytany post autor: dalan »

Dzięki Tomasz za te słowa,coś w tym jest i pomyślę o tym,tylko to nie jest mój pomysł na dziennik.
Hej Tolmon spoko kreski,ale chciałbym żeby w tym dzienniku wyglądało to w taki sposób.Wpada Tolmon i pisze hej dalan co myślisz o daxie na przyszły tydzień.Ja rysuję swoje kreski a potem ty pokazujesz co ty o tym myślisz i wspólnie próbujemy znależć punkty zaczepienia i i strategię jak to rozegrać.Chciałbym żeby ten dziennik miał również nutę edukacyjną dla tych co dopiero zaczynają,To że jesteśmy na rynku już od dłuższego czasu nie znaczy że nie popełniamy błędów lub podejmujemy tylko trafne decyzje.Chciałbym aby to również znalazło się w tym dzienniku.Nie boimy się pokazać tego co nam się nie udało.
Ok stara krzyczy że kogut już nie biega,idę na rosół.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Kreski

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Dalan nie ma problemu, szczerze to ja nie rozumie tego co tu napisałes, i co chcesz
bo raz i o analizach, raz i o kapitale
prosisz o wykres potem mówisz ze nie chcesz
Prosba wymaz ten mój post u góry, zgłos jako naruszenie
ja nie bede zaglądał juz tu

dalan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 22 wrz 2012, 17:09

Re: Kreski

Nieprzeczytany post autor: dalan »

Szkoda Tomasz,może nie jestem dobrym pismakiem,ale jeszcze raz napiszę
Założeniem dziennika jest czyjaś prośba o dany instrument do którego ja rysuję swoje kreski,potem wspólnie myślimy co z tym zrobić.To nie jest żadna analiza tylko proste kreski które dla mnie mają znaczenie(sorry ale uważam że w tym biznesie mądrych nie ma)i w perspektywie czasu mają pokazać jaką mają skuteczność.Ja nazywam to schodami konkretnie policzonymi na dany tydzień lub miesiąc.
Znalazłem stary rachunek na ICmarkets levar 1:500 i zasiliłem kwotą 200 euro.Od teraz wszystkie zagrania będą pokazane live.Jeżeli ma to pomóc niech będzie.Każda zagranie będzie tylko 0.01 lota - rachunek tylko i wyłącznie demonstracyjny.
Założenie trzymamy się tylko moich kresek i najlepszych sugestii jak je zagrać.
A twojego postu Tomasz nie usunę bo dobry jest.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Kreski

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

dalan pisze:Dzięki Tomasz za te słowa,coś w tym jest i pomyślę o tym,tylko to nie jest mój pomysł na dziennik.
Hej Tolmon spoko kreski,ale chciałbym żeby w tym dzienniku wyglądało to w taki sposób.Wpada Tolmon i pisze hej dalan co myślisz o daxie na przyszły tydzień.Ja rysuję swoje kreski a potem ty pokazujesz co ty o tym myślisz i wspólnie próbujemy znależć punkty zaczepienia i i strategię jak to rozegrać.Chciałbym żeby ten dziennik miał również nutę edukacyjną dla tych co dopiero zaczynają,To że jesteśmy na rynku już od dłuższego czasu nie znaczy że nie popełniamy błędów lub podejmujemy tylko trafne decyzje.Chciałbym aby to również znalazło się w tym dzienniku.Nie boimy się pokazać tego co nam się nie udało.
Ok stara krzyczy że kogut już nie biega,idę na rosół.
Wygląda że nie przeczytałem wstępu ze zrozumieniem bywa :oops:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

dalan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 22 wrz 2012, 17:09

Re: Kreski

Nieprzeczytany post autor: dalan »

Nie ma problemu Tolmon.Może ja również żle wyjaśniłem temat,tak czy inaczej robimy swoje.Ten dziennik jest właśnie dla ludzi którzy już jakoś ogarniają temat a dla młodych do poczytania ze zrozumieniem.

dalan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 22 wrz 2012, 17:09

Re: Kreski

Nieprzeczytany post autor: dalan »

Pierwszą analizą byl USDJPY.Pozycje ustawione.Czekamy na otwarcie rynku.Jeżeli ktoś ma obiekcje do zajętej pozycji i widzi że można to rozegrać inaczej,proszę o wpis.Tylko żeby było jasne, wszystkie sugestie tylko w obrębie zaznaczonych przeze mnie kresek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ