Konto do nauki handlu na GPW

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Konto do nauki handlu na GPW

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Za moich czasów program Staticy był uboższy w AT. Trochę podgonili technikę. No nic założysz konto to się zorientujesz.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2018, 21:31 przez krystian74, łącznie zmieniany 1 raz.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Konto do nauki handlu na GPW

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:Za moich czasów program Staticy był uboższy w AT. Trochę podgonili technikę. No nic założysz konto to się zorientujesz.
Jak założe konto to dam znać tutaj co i jak, żeby inni nie błądzili w ciemnościach, w sumie to żadna tajemnica. Do 2 tygodni powinienem składać wniosek.

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: Konto do nauki handlu na GPW

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

-rookie- pisze: Poza tym czytam że ta platforma jest powiązana z ePromakiem i że można składać bezpośrednio przez nią zlecenia... ale to się dowiem na 100% jak założe konto.
Z ePromaka korzysta (nie)stety większość polskich DM. Ciężko to ominąć.
Tak jest opcja że Amibroker, badź oprogramowanie Statiki ( w tym brandowane przez DM NOL 3/4 ) łączą się przez socketa do ePromaka i w ten sposób to działa.
Wadą takiego rozwiązania jest to że musisz mieć jednocześnie otwartą sesję do ePromaka i innego softu.

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Konto do nauki handlu na GPW

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Propo DM DB dodam tylko, że niedługo (IV kwartał tego roku) zwinął się z rynku bo BZWBK ich przejmuje. A w takich przypadkach zawsze następuje migracja (0,5 - 1 rok) klientów do systemów kupującego. Druga sprawa jest taka, że DM BZWBK ma wyższe prowizje w niż DM DB.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Konto do nauki handlu na GPW

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Zanim to konto DB założe to zacząłem coś działać na tym gpwtrader, na razie tak troche na pale żeby zobaczyć, kupilem 1 akcje kghm, 10 pknorlen, 100 XTB, i 10 ETFW20L, i u brokera XTB na demo powoli coś kupuje, też KGHM, WIG20, PKNOrlen i patrze jak to wszystko chodzi. Pewnie nie ma porównania za bardzo do realnego konta, ale co nieco się dowiem między czasie...

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Konto do nauki handlu na GPW

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Analizujesz w jakiś sposób akcje? Pytam bo też o tym myślę a potrzebuję wykresu świecowego/słupkowego i średnich.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Konto do nauki handlu na GPW

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

meylo pisze:Analizujesz w jakiś sposób akcje? Pytam bo też o tym myślę a potrzebuję wykresu świecowego/słupkowego i średnich.
Na razie nie sprawdzałem jak zachowują się akcje na GPW, czy analiza techniczna działa tzn formacje techniczne, jaki jest dzienny ATR w stosunku do spreadu i kosztów transakcji, czy posługiwać sie arkuszem zleceń i czytać wolumen skoro tutaj jest dostęp do rzeczywistych danych. Czy w ogóle olać to wszystko i zająć się analizą fundamentalną spółki. Jeszcze nic konkretnie nie wiem. Wykresy na razie przegląda w XTB na demo xstation5. Wyglądają podobnie jak te z forex, najpierw leci w dół, potem do góry i tak w kółko. Tutaj jest wykres PKN ORLEN M5 https://images81.fotosik.pl/1037/01a6fb9698170118.png . Konto w DB będę otwierał dopiero pod koniec kwietnia / na początku maja. Wtedy coś więcej będę widział.

Nie wiem czy mogę to udostępniać, ale po prostu poszukaj sam w sieci informacji o tym np tutaj jest coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=9n98SETeJ5I

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: Konto do nauki handlu na GPW

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

Na płynnych rynkach analiza działa tak samo ,jesli chodzi o akcje to gra średnio lub długo terminowo da jakiś efekt
Krótko terminowo to na kontraktach kiedyś jak grałem na W20 to darmowy wgląd w arkusz zleceń nie było tak trudno uzyskać wystarczył obrót 100 kontraktami w miesiącu
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Konto do nauki handlu na GPW

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Skoro już jest temat o GPW... O rozliczeniach PIT - https://www.youtube.com/watch?v=KnAAWc3Clfg

-- 27 kwie 2018, 22:11 --

Konto założone, niedługo wstawię jakieś informacje na temat handlu, warunków itp.

-- 29 kwie 2018, 00:58 --

Zanim coś napiszę, tutaj jest ciekawy blog z poradami dla początkujących http://www.jakgracnagieldzie.com.pl/

-- 05 maja 2018, 13:11 --

(notatka informacyjna na przyszłość) - Porównanie indeksów giełdowych z EU, stan na 05.05.2018
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Czerwo ... 87305.html

-- 09 maja 2018, 16:18 --

=============================================================
Nie widze tego dostepu przez notowania4 do skladania zlecen, tylko na PROMAK mam to recznie robic ?! A jakbym chcial skalpowac, tylko pytanie czy da rade bo jak patrze na obroty to z akcji najplynniejszy jest PEKAO, potem CDPROJEKT itd. Nie mam dostepu do pelnego arkusza, pełny arkusz jest pusty, dostep do niego kosztuje 174,00 zl miesiecznie !!! bezplatnie jest tylko 1 oferta (okienka oferty na srodku). Jeszcze nie zawieralem zadnych transakcji, dopiero ogarniam to powoli. Zrzut z notowan4 statica https://images82.fotosik.pl/1066/2e54b0817496ccfa.png . Na PEKAO jest aktywnie, na tym okienku obok monitowa transakcji na środku widać że w ciągu 1 sekundy ląduje kilka zleceń, a na niektórych instrumentach dziś było raptem kilka w ciągu całego dnia. Dopiero muszę to lepiej poznać. KGHM nieźle wygląda na BUY. Chyba to będzie moja pierwsza transakcja, przeleję 500 PLN i kupie 1 akcje na probe. Na razie kompletnie nie ogarniam tego co widzę, bo są tutaj oferty kupna po 115.95, sprzedaży 116.00, więc spread to 0.05 + prowizja ?!

-- 14 maja 2018, 15:14 --

Może kogoś to interesuje... Pierwszą transakcje mam już za sobą, przelałem ostatecznie 100 PLN na początek i coś w tej cenie szukałem, ENERGA rzuciła mi się w oczy, więc na próbę kupiłem 1 akcje po 10,77 teraz. Dodaję zrzut z epromaka oraz z notowań statica gdzie widać moje zlecenie w arkuszu... Pierwsze koty za płoty. Nie wiem czy będę grał na GPW, bo jakoś czuję się naganiany, wszystko jest "beee" ale GPW jest ok. Tylko co chwile jakieś kwiatki wychodzą na tej całej GPW. Na pohybel skur.... :569: Dopiero ogarniam temat, chociaż z giełdą miałem styczność gdzieś w latach 2004-2005, ale tylko przez chwile, wtedy nic z tego nie rozumiałem. To była jakaś gra giełdowa. Nie wiem jak się skończy ta transakcja, ale od czegoś trzeba było zacząć...

Wrzucam obrazki tutaj bo nie chce żeby to się walało na fotosiku itp. Tak jak napisałem, zrzut z epromaka czyli z platformy transakcyjnej i z notowań gdzie widać moje zlecenie w arkuszu.

-- 14 maja 2018, 15:34 --

Jest jeszcze jednak kwestia - PROWIZJA - Kupiłem 1 akcje tylko i prowizja wynosi 1,90 PLN, więc żeby wyjść na zero muszę trzymać pozycje do kursu 12,67 chyba :think: Gdybym kupił 100 akcji (potrzebne 1077PLN depozytu), zapłaciłbym tylko 2,10 PLN, czyli 20 groszy więcej, przy 1000 akcjach 20,46 PLN, ale depozyt potrzebny do tego 10777 PLN (10k PLN). Tak jak napisałem, dopiero poznaję temat, ale wrzuciłem te informacje skoro zacząłem temat. To chyba będzie tyle, resztę już dalej będę rozkminiał na spokojnie...

-- 15 maja 2018, 10:09 --

I chyba zlecenia z limitem są przeważnie lepsze ponieważ nie jest pobierana prowizja do momentu realizacji i można to zlecenie edytować lub ewentualnie usunąć zanim zostanie zrealizowane bez ponoszenia kosztów prowizji. Jest tylko zablokowana kwota na zabezpieczenie w razie realizacji zlecenia ale prowizja pobierana jest dopiero przy realizacji.

-- 15 maja 2018, 12:04 --

Dokupione jeszcze 4 akcje ENERGA po 10.40 oraz 1 akcja PZU po 39.50. I całe 100 PLN wykorzystane. Tylko spadki są teraz, -3% na ENERGA, -2% na PZU. Ciekawe ile z tego da się wycisnąć zysku... ile da się zarabiać na tym GPW %%%% z tych 100 PLN...

-- 18 maja 2018, 17:34 --

FW20Z1820 to kontrakt terminowy na WIG20, mnożnik x20, dziś był spadek od otwarcia na 2260 do zamknięcia na 2230 co daje 30 pkt więc zysk z krótkiej pozycji na 1 kontrakcie wyniósłby 600 PLN brutto? To wygląda ciekawie, ale wymagany depozyt 4500 PLN oraz 8 PLN prowizji za 1 kontrakt. Więc 1 pkt na plus dopiero pokrywa nam koszt prowizji bo zapłacę 2 x 8 PLN za otwarcie i zamknięcie pozycji a 1 pkt * mnożnik 20 = 20 PLN? I na dodatek potrzebny jest margines żeby przetrzymać ruchy przeciwko pozycji bo inaczej pozycja będzie zamknięta... Jednak forex jest chyba lepszy...

-- 23 maja 2018, 11:57 --

Dlaczego kursy spółek ENERGA albo PZU są tak mocno skorelowane z WIG20 / WIG? Dlaczego kiedy jest tendencja spadkowa na WIG20 to lecą też inne spółki i jaki to ma wpływ na samą spółkę że jest bessa na GPW albo giełda nie może się zebrać i jest od paru lat trend boczny ?! :think:

-- 30 lip 2018, 20:52 --

Więc tak, za 100 PLN można kupić troche akcji ale prowizja generuje spore straty na takim kapitale
bo jest najgorszy współczynnik prowizji, nie wiem od ilu zaczyna się te 0,19%, chyba od 1000 akcji.
Na newconnect nie bawiłem się jeszcze, może akcji spółki groszowej za te 100 PLN dałoby rade kupić w takiej ilości :lol:
Kupiłem tylko na próbe 1 akcje PKOBP 5 i Energa, PKO sprzedałem wczoraj, uśredniłem energe dokopując 3 akcje bo
pierwsze wejście miałem na 10,50 PLN. Prowizja zjadła 10%, do tego strata na Energa jakieś 13 PLN i 20% kapitału nie ma.
Zostało jakieś 81 PLN na ten moment "salda operacyjnego". Więc za 100 PLN można zacząć naukę na GPW ale to troche bez sensu. Głównie prowizja psuje zabawe, bo kurs musiałby zyskać te 1,90 PLN żeby wyjść na zero, na BE. Więc to tak jakby
na forexie grać na parach typu USDHKD, USDCZK. Nie dość że to się rusza ciągle w bok to jeszcze zanim odrobi spread... I w sumie te instrumenty mają małą płynność, pewnie GPW tak samo przez te prowizje nie ma skalperów, szybkich operacji, więc jest mała płynność.

-- 09 sie 2018, 13:12 --

Mógłby powstać temat o GPW na temat konta IKE oraz spółek dywidendowych itd. Wtedy podejście do giełdy mogłoby być takie jak USA. To by miało obustronne korzyści ale nie o to mi chodzi, tylko zainteresowałem się ostatnio tym sposobem na oszczędzanie na emeryture.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ