Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Informacje na temat wszelkiego rodzaju konkursów Forex'owych.
Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Tyle, że brokerzy OB nie robią takich wałków jak MM na Forexie. Mają kwotowania od Reutersa w większości także łatwo coś udowodnić, nie jak u brokera że akurat ta szpilka to była u naszego LP.
Brokerzy forex mogliby się od nich sporo nauczyć.
https://www.sec.gov/investor/alerts/ia_binary.pdf

Nie dość że sporo z brokerów OB chamsko dyma klientów to jeszcze dymają ostro swoich IB. :mrgreen:
Platforma Exbino należy do grupy marek S.O. Spotoption Limited.

Opcje Binarne są regulowane na terenie Unii Europejskiej przez komisję nadzoru finansowego CySec.

S.O. Spotoption Limited posiada licencję CySec o numerze 170/12 oraz numer rejestracyjny 287875.

Firma S.O. Spotoption Limited posiada licencje "Market Maker" dla opcji binarnych.
Cypryjski nadzór jest tak samo wiarygodny jak rząd cypryjski...

Już bardzie ufam takim regulacjom na opcje.
https://secure.gamblingcommission.gov.u ... untNo=2628
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Akhh jeśli dobrze zrozumiałem zasade działania opcji binarnych to stawiasz ze cena bedzie wyżej lub niżej od obecnego poziomu tak?

tutaj znalazłem taki przykład

Inwestor interesujący się rynkiem złota decyduje się zainwestować w opcję binarną złota. Spekuluje on, że wartość złota w ciągu najbliższej godziny spadnie, więc wybiera on opcję put (spadek) i inwestuje w transakcję 100 USD. Czeka on do zakończenia opcji i sprawdza, czy wartość wybranego aktywu jest wyższa czy niższa od ceny wykonania. Nie ważne jest, co działo się podczas życia opcji, jedyne, co się liczy to jej końcowy wynik.
Teraz zamieńmy pare słów

Inwestor interesujący się ruletką decyduje się zainwestować w kolor. Spekuluje on, że kolor w ciągu następnego losowania będzie czerwony, więc wybiera on kolor czerwony i inwestuje w transakcję 100 USD. Czeka on do zakończenia losowania i sprawdza, czy wartość wybranego aktywu jest czarna czy czerwona. Nie ważne jest, co działo się podczas losowania, jedyne, co się liczy to jej końcowy wynik.

Moim skromnym zdaniem opcje binarne przypominają po prostu ruletkę ubrana w fartuszek "inwestycji" itp, chociaż chyba nawet w ruletce jest większa stopa zwrotu niż 85% zakładu ;)

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Ink. pisze: Moim skromnym zdaniem opcje binarne przypominają po prostu ruletkę ubrana w fartuszek "inwestycji" itp, chociaż chyba nawet w ruletce jest większa stopa zwrotu niż 85% zakładu ;)
Pisałem o tym wielokrotnie na przykładzie IG że FSA się wypowiedziało w tej sprawie i uznają opcje binarne za hazard, dlatego są regulowane przez Komisję Hazardu i dlatego tam posiadają licencję (chyba jako jedyni)
Różni brokerzy próbują się podszywać pod regulacje instytucji finansowych.
Na przykład exbino podaje że jest częścią Spotoption (jest ich white label) i że Spotoption posiada licencję CySec ale nigdzie nie jest napisane że exbino posiada.
A to dwie różne sprawy! Ale tak to sprytnie napisali że większość pomyśli że mają jakiekolwiek regulacje.

Najbardziej ciekawi mnie jedna kwestia. Broker daje whitelabelom możliwość działania w trybie MM lub przesyłania do "dostawcy płynności".
Cały czas mnie zastanawiało jak oni to zapewniają, a prawdopodobnie chodzi o to że zamiast zatrudniać własnego Risk Managera (który to dużo kosztuje) przekazujemy zlecenia np. Spotoption który jest Market Makerem a on tam już wyczynia "czary mary" żeby wyjść na plus.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Warto spróbować zanim się wypowiada. OB są oparte o realny rynek i porównanie ich do ruletki jest w ogóle pomyłką. Pisałem jakie możliwości dają, których na FX nie ma a Wy dalej swoje.

To nowy rynek i muszę Wam przypominać jak wyglądał rynek brokerów FX kilka lat temu? Było o wiele, wiele gorzej. A teraz firmy, które oszukiwały klientów są dużymi i poważanymi brokerami.

A na OB wśród tych większych podmiotów jak 24Option czy TopOption, a w Polsce popularnego eXbino skarg nie widziałem. Nie ma SL huntingu, dziwnych spików, etc.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Akhh pisze: A na OB wśród tych większych podmiotów jak 24Option czy TopOption, a w Polsce popularnego eXbino skarg nie widziałem. Nie ma SL huntingu, dziwnych spików, etc.
24Option mówisz? :mrgreen:
Tak mnie się przypomniało że green mi kiedyś ich podesłał
http://www.youtube.com/watch?v=bk1TFJUloRQ
Akhh pisze:OB są oparte o realny rynek i porównanie ich do ruletki jest w ogóle pomyłką.
W IG są opcje oparte o politykę, czy to znaczy że jestem politykiem? :mrgreen:

Oczywiście ja sobie chwalę opcje binarne ale u porządnych brokerów.
OB mają naprawdę dużo plusów i potrafią być bardziej atrakcyjne od FX.
Tylko większość rynku to "brokerzy krzaki", ale nie powiem że jako biznes super sprawa.
Nawet chodzi mi po głowie coraz mocniej żeby spróbować swoich sił jako WL, może kiedyś.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
sureshot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2012, 12:30

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: sureshot »

do modertora, a na tradycyjnym forexie nie jest tak samo?, obstawiasz zielone, ze cena urosnie 10p, zanim spadnie 10p, ;) jedyna roznica tak jak napisal szwajcar tkwi w kosztach, ale z drugiej strony skalper grajacy sztywne RR 1:1, powinien wg mnie zakladac skutecnosc na poziomie 60% lub wyzsza, przy wyplacie 80% i skutecznosci 60%, jestes ciagle na plus (chociaz jak widzialem wyplaty na poziomie 70% lub czasem nizsze to nie wiem kto to obstawia), jasne,grajac forex na takim eu, ze, sztywnym sl i tp na poziomie np 20p , ponosisz duzo mniejsze koszty i masz wieksze szanse, ale nie demonizowalbym calej sprawy, jak ktos chce moze sprobowac, gra na forexie to tez hazard, to ze ktos ladnie nazwie to jako inwestycja niczego nie zmienia, sam z ob nie korzystam kilka miesiecy temu pobawilem sie na jakims demo i lapanie kilku srok na raz zawsze daje taki sam wynik w moim wypadku, dramatyczny ;)

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam :)
Ink. pisze:Akhh jeśli dobrze zrozumiałem zasade działania opcji binarnych to stawiasz ze cena bedzie wyżej lub niżej od obecnego poziomu tak?

tutaj znalazłem taki przykład

Inwestor interesujący się rynkiem złota decyduje się zainwestować w opcję binarną złota. Spekuluje on, że wartość złota w ciągu najbliższej godziny spadnie, więc wybiera on opcję put (spadek) i inwestuje w transakcję 100 USD. Czeka on do zakończenia opcji i sprawdza, czy wartość wybranego aktywu jest wyższa czy niższa od ceny wykonania. Nie ważne jest, co działo się podczas życia opcji, jedyne, co się liczy to jej końcowy wynik.
Teraz zamieńmy pare słów

Inwestor interesujący się ruletką decyduje się zainwestować w kolor. Spekuluje on, że kolor w ciągu następnego losowania będzie czerwony, więc wybiera on kolor czerwony i inwestuje w transakcję 100 USD. Czeka on do zakończenia losowania i sprawdza, czy wartość wybranego aktywu jest czarna czy czerwona. Nie ważne jest, co działo się podczas losowania, jedyne, co się liczy to jej końcowy wynik.

Moim skromnym zdaniem opcje binarne przypominają po prostu ruletkę ubrana w fartuszek "inwestycji" itp, chociaż chyba nawet w ruletce jest większa stopa zwrotu niż 85% zakładu ;)
Ink przecież masz też zwykłe opcje, które polegają praktycznie na tym samym.
Opcje powstały po to by chronić inwestycje przed zmianami kursów walut. Jednak wiele firm wykorzystywało je do spekulacji, przez co popłynęli i była afera.

Opcje binarne są dla osób, którzy mając kilkaset lub kila tysięcy $, chcą sobie pograć .... i niech tak zostanie.
OB mają na pewno dużo zalet w porównaniu do FX, a także wiele wad, o których pisze Daro.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

MaRCHeW ja opisałem opcje binarne ( o tym jest temat :0 ) a nie zwykłe opcje i z mojego punktu widzenia te przypominają ruletkę czyli po prostu hazard i tyle, geneza i przeznaczenie opcji zwykłych jest po prostu rzecz ujmując poza tematem ;)

Oczywiście są pewne smaczki, różnice, plusy minusy porównując do ruletki czy FX o czym moglibyśmy pisać książki, ale ujmując rzecz logicznie dziecko nie widziało by różnicy między tym na dole, poza grafiką oczywiście ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam :)
Ink. pisze:Oczywiście są pewne smaczki, różnice, plusy minusy porównując do ruletki czy FX o czym moglibyśmy pisać książki, ale ujmując rzecz logicznie dziecko nie widziało by różnicy między tym na dole, poza grafiką oczywiście ;)
Między tym też nie ma różnicy. EOT.

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

a zcemu tylko część obrazka? a gdzie element z SL, TP, dodaj jeszcze TS, limity, stopy

Nijak to nie jest podobne do OB natomiast albo nie rozumiesz co pisze albo nie chcesz zrozumieć

ODPOWIEDZ