Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy używasz powyższego systemu

Tak
73
15%
Nie
198
41%
Zamierzam
209
44%
 
Liczba głosów: 480

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

besot pisze: Wtedy nie było to takie oczywiste i proste w tym miejscu brać longa. Zauważ , że cena poleciała około siedemdziesięciu pipsów w dół. Moja psychika by tego nie wytrzymała.Strategia PA też.
Nie zgodziłbym się z Tobą. Jak już mówiłem to był CT. Do tego nie wchodziłbym na samej linii bez potwierdzenia. Potwierdzeniem było zanegowanie tej areny (niebieskie pole co napisałem) - zawsze czekaj na potwierdzenie a nie jak ślepe ciele wchodź w transakcje ;) Pomyśl o tym w ten sposób: Ok.. gram CT więc większe ryzyko podejmuję... i cena nie poleci wyżej niż .... i tu przeważnie jest ZLka. ALBO ok gram z trendem... widzę sygnał... teoretycznie cena powinna polecieć do poprzedniego dołka/szczytu.

vipovsky "dla mnie to tu każdy wykres wygląda inaczej. raz myślisz ze chodzi o to potem to odwracają już sam nie wiem o co tu biega"

Nie do końca rozumiem. Powiedziałem że można grać counter trend - znam ludzi co tak grają i wiem jakie mają wyniki - jednak to jest gra nie dla każdego. Polecam wchodzenie z trendem. Napisz gdzie są niespójności... zaraz postaramy się je poprawić :)

Dodano po 2 minutach:
7087822 pisze:Bardzo ciekawe troche podchodzące pod PA tylko bardziej precyzyjne .

Chciałbym dodać to ze ostatnio pojawia sie wiele strategi , interpretacji które wywodzą sie z japońskich świec dla przykładu W AP świeca potwirdzająca są wedłóg japońskich technik świece wysokiej wali, wisielec , młot , w strategi opisanej powyżej widać formacje mocnej świecy która spełnia role R/S ale to takta dygresja
Bardziej z poziomów wsparć i oporów ale jak kto woli :) Fakt ... potwierdzenie w postaci pinbara daje nam większy spokój przy zawieraniu transakcji - przynajmniej mi :)

vipovsky
Gaduła
Gaduła
Posty: 180
Rejestracja: 24 maja 2008, 10:43

Nieprzeczytany post autor: vipovsky »

no na przykład przy pierwszym screenie z tego tematu.
na 3 świece przed momentum też było momentum tyle że w dół cena nawet powróciła do tego zeroline i potem wszystko się odwróciło.

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Coś mi się wydaje że nie do końca rozumiesz ocb i szukasz problemu gdzie go nie ma ;/ wrzuć sobie to na swój wykres porysuj kreski i zastanów się czemu tak a nie inaczej.

dt88
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:52

Nieprzeczytany post autor: dt88 »

jak z trafnoscią tego sys ??

Awatar użytkownika
doni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 gru 2008, 06:30

Nieprzeczytany post autor: doni »

dobre pytanie dt88 dołączam się do pytania jak z trafnością wyciąga powyżej 80%??

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Nie no nie mam pytań do 2 panów powyżej :)

Jak macie system co Wam daje 79% to po co Wam lepszy :> ?

Nie mam zamiaru odpisywać nt trafności systemu. Dużo zależy od inwestora... Coś żałuję powoli że w ogóle to tu napisałem.. ludzie chcieli by coś w stylu : sygnał - entry - 1500 pips - zysk... ale jak trzeba pomyśleć to już koniec;/ Nie wiem na ile to możliwe ale proszę jakiegoś moderatora o wycięcie tego tematu...

Raz pewien forumowicz napisał mi: po co uczyć xxx (tu pewne zwierzątko) śpiewać... - jedno zdanie a ile w nim prawdy jest;/

Ps. %cent marny :) z 5% trafności... więcej nie wyciągniesz :)

sparrow
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 11 lis 2008, 19:38

Nieprzeczytany post autor: sparrow »

Zagraj i sprobuj! Po to jest demo. Ktos moze miec 100% inny moze miec 0%. System nie jest jednoznaczny i pewnie nie dla wszystkich.

Tematu bym nie kasowal...

pzdr

Awatar użytkownika
fxBobi
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 20 sie 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: fxBobi »

jednak wolał bym aby wątek nie był kasowany a wypowiedzi które nie wprowadzają nic istotnego do tamtu np moja , nie zawiera żadnych informacji zwiazanych z temate ale to taki przykład.

Temat warto kontynuować chociaż by dlatego że nie miał jeszcze swojego początku w Polsce , po drugie ejst to medota czytania ceny a w moim mniemaniu takie systemy sa najlepsze i jak najbardziej przyszłościowe , równiez mam nadzieje że systemy związane na masie wskaźników poleca do lamusa ale to taka dygresja

Awatar użytkownika
doni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 gru 2008, 06:30

Nieprzeczytany post autor: doni »

Shadi

Chciałbym się nauczy tej strategii, jednak mam kilka pytań na które na pewno znasz odpowiedź. Na przedstawionym rysunku jest czerwona świeczka zaznaczona okręgiem, a za nią białe pole, zgodnie z Twoim opisem czekam aż świeczka H4 dotknie białego pola czyli strefy MO, i staje się tak na 4stej świeczce, ale cena zamiast cofać się przebija białe pole i zaliczamy SL. Shadi napisz mi proszę co robię źle, gdzie mam błędy i jeśli możesz zobrazuj to jakoś.

PS: Shadi nie irytuj się na mnie, ja ciężki facet jestem i bardzo Ci dziękuję za wyłożoną strategię. Jak widać używam wskaźników, ale kiedy opanuję strategię na pewno się to zmieni.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Zirytowało mnie pytanie o % trafności .... tyle.

popatrz świeczki grubsze to 1day. Zauważ że sprzedawać chciałeś w dniu kiedy był wzrostowy. To raz.
Dwa: zauważ że właśnie osiągnąłeś zl na daily tf i w dodatku na 1h tf. Widzisz to?
Tutaj trzeba latać pomiędzy TFami. Trzeba wiedzieć gdzie idziemy.
Trzy: byliśmy właśnie na supporcie o czym może świadczyć duże niezdecydowanie ceny co widać np na godzinnym cena odbija się od supportu i raczej szukałbym beakouta - obojętnie w którą stronę.
Cztery: inna sprawa że polecam przesuwać na be jak masz +20 (tu miałbyś jakieś +30). Zawsze lepsze to niż strata. Staraj się wchodzić z np 15m TF po znalezieniu tam MOMO w kierunku którym szukasz.
Jest jeszcze kilka innych rzeczy które wyjdą w praniu - a warte są stosowania - ciekawy jestem kto to zauważy :)

Rysunek dla Ciebie.

Pamiętaj, przed złożeniem zlecenia MASZ wiedzieć gdzie idziesz... inaczej idziesz na oślep. Ja nigdy nie patrzę na jedno TF.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ