Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy używasz powyższego systemu

Tak
73
15%
Nie
198
41%
Zamierzam
209
44%
 
Liczba głosów: 480

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

michaelion, ja już gram tym na live - fakt że minilotami ale gram. Co do wskaźnika to radziłbym jednak rysować linie własnoręcznie- mniejszy mętlik w głowie, a poza tym wskażnik czasami pomija prawidłowe momo, a zaznacza to nie mające nic wspólnego z momo. Rób jak uważasz ale to moje takie spostrzezenie z tego tygodnia...
ja jednak polecałbym Ci granie tylko z trendem
To mnie trochę zaskoczyłeś, wezmę to z pewnością pod uwagę. Czym określasz tutaj trend?

Awatar użytkownika
riddle
Gaduła
Gaduła
Posty: 252
Rejestracja: 17 cze 2007, 18:22

Nieprzeczytany post autor: riddle »

gutek04 widze posluchales moich rad co do rysowania samemu :)
odosnie trendu tez sie zastanawialem jak go wyznaczac, jedna z propozycji to granie zgodnie z odbiciem od zl na w1.

Polecam sprawdzic usd cad na TF od MN


Pozdrawiam
Forex to nieograniczone źródło pieniędzy, które wystarczy umieć podnieść !
“Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.”

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Nie jestem tego w stanie powiedzieć łatwiej niż tutaj... w tym obrazku interesują nas tylko krótkie pozycje. Jeżeli ktoś ma pytania czemu... proszę włączyć sobie 1D.
Inna sprawa - jak widać wejść jest jak na lekarstwo... ale za to dające spory zarobek. Low risk - high reward. Nie szukajcie momo na 15 m jako bazy. Waszą bazą minimum 1h. Dla potwierdzenia entry może być momo z 15 m, ale tylko jako potwierdzenia. Nie obawiajcie się że spóźniliście się na pociąg bo za chwile wróci :)

Obrazek

niebieskie pola u dołu TP. (to nie przypadkowe miejsca) Niebieskie pole na górze - opór = wejście po odbiciu.

Pytania? Słucham :)

Awatar użytkownika
besot
Gaduła
Gaduła
Posty: 209
Rejestracja: 18 maja 2008, 22:15

Nieprzeczytany post autor: besot »

Shadi pisze:niebieskie pola u dołu TP. (to nie przypadkowe miejsca) Niebieskie pole na górze - opór = wejście po odbiciu.
A niebieskie pole w środku wykresu to...? Bo jakoś tego nie widzę.Czy wynika ono z innych TF?Może z fibo?Już wiem mam inne świeczki H4 :D

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Gdzieś już chyba o tym pisałem wyżej. Niebieskie pole pośrodku to nic innego jak wejście counter trend. Zobacz... mamy zl longów w tym wypadku.. cena tam dotarła poleciała lekko w górę i zawróciła co mówi mi że przy 2gim takim zagraniu mogę grać longi. (jak 2gi raz cena wróci - wynika to z prostego PA (na wątku FXLamera można to pylookać:) )

linia dla zielonej długiej świecy to początek supportu - pamiętacie jak pisałem że przy tak dużych momo często jest tak że cena idzie do połowy momo i potem zawrotka? (tu to miało miejsce) dlatego warto traktować to jako pierwsze TP albo jako pożegnanie się z pozycjami i szukaniem nowego wejścia. Mam nadzieje że nie pomieszałem :) ALE support + resistance + ZL(and momo) + kupa cierpliwości or 10 wykresów :D = Low risk High reward... reszta zależy od nas czy z tego skorzystamy.

Inna sprawa. Nie polecam i stanowczo odradzam wchodzenie po ŚWIECY następującej po momo. Chyba że z ciasnym stopem ;) poczekajmy na następną.. bo często jest tak że jest świeca czyszcząca pozycje i dopiero ruszająca w naszym kierunku. W ten sposób unikniemy kupy fałszywek/złych wejść a w zamian za to dostaniemy miły bonus w postaci fajnego wejścia.

Zobaczcie - najsłabsze wejście miało RR ~2:1... najlepsze 20:1 ? nie wiem mniej wiecej..

Przeanalizujmy jeszcze pierwsze momo spadkowe na szybko krok po kroku.

1. Mamy momo.
2. Czekamy na powrót ceny do momo/ZL - co nie nastąpiło = czekamy - nic na siłę.
3. na 7 świecy po momo następuje upragniony powrót...
4. Decyzja wchodzimy czy zostawiamy ? Zobaczcie około 30 pips sl a zysk ? 1wszy w połowie momo dla wzrostów (gigantyczne momo)
2gi na samym dole, co daje około 150 pips dla pierwszego wejścia. RR 5:1...

Reszta przemyśleń pozostawiam Wam :) aczkolwiek postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości.


Edit. mam nadzieje że i tym razem nie pomieszałem i wszystko jest jasne :)

Awatar użytkownika
besot
Gaduła
Gaduła
Posty: 209
Rejestracja: 18 maja 2008, 22:15

Nieprzeczytany post autor: besot »

Shadi pisze:Gdzieś już chyba o tym pisałem wyżej. Niebieskie pole pośrodku to nic innego jak wejście counter trend. Zobacz... mamy zl longów w tym wypadku.. cena tam dotarła poleciała lekko w górę i zawróciła co mówi mi że przy 2gim takim zagraniu mogę grać longi. (jak 2gi raz cena wróci - wynika to z prostego PA (na wątku FXLamera można to pylookaćSmile )
Wtedy nie było to takie oczywiste i proste w tym miejscu brać longa. Zauważ , że cena poleciała około siedemdziesięciu pipsów w dół. Moja psychika by tego nie wytrzymała.Strategia PA też.

Awatar użytkownika
fxBobi
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 20 sie 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: fxBobi »

Bardzo ciekawe troche podchodzące pod PA tylko bardziej precyzyjne .

Chciałbym dodać to ze ostatnio pojawia sie wiele strategi , interpretacji które wywodzą sie z japońskich świec dla przykładu W AP świeca potwirdzająca są wedłóg japońskich technik świece wysokiej wali, wisielec , młot , w strategi opisanej powyżej widać formacje mocnej świecy która spełnia role R/S ale to takta dygresja

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

riddle pisze:gutek04 widze posluchales moich rad co do rysowania samemu :)
odosnie trendu tez sie zastanawialem jak go wyznaczac, jedna z propozycji to granie zgodnie z odbiciem od zl na w1.

Polecam sprawdzic usd cad na TF od MN


Pozdrawiam
No posłuchałem, posłuchałem, bo to była dobra rada. Nie wiem czemu ale jak sam rysuje te linie to wszystko mi się wydaje bardziej oczywiste, a dodatkowo jestem pewien że linie te wyznaczone sa prawidłowo. Dzieki

vipovsky
Gaduła
Gaduła
Posty: 180
Rejestracja: 24 maja 2008, 10:43

Nieprzeczytany post autor: vipovsky »

dla mnie to tu każdy wykres wygląda inaczej. raz myślisz ze chodzi o to potem to odwracają już sam nie wiem o co tu biega

Awatar użytkownika
fxBobi
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 20 sie 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: fxBobi »

to jest Forex co dziennie coś innego , niema reguł ani zasad , tylko ryzyko i kasa :lol:

ODPOWIEDZ