Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy używasz powyższego systemu

Tak
73
15%
Nie
198
41%
Zamierzam
209
44%
 
Liczba głosów: 480

Awatar użytkownika
buchal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:43

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: buchal »

A w którą stronę ty byś wszedł? Ja bym próbował iść z trendem, ale profit na moje rozumowaniem zbierać w dwie strony kwestia strategi jaką obierzesz.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Erykos
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 19 lis 2011, 11:17

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: Erykos »

Chodzi Nam, w którą stronę weszliby traderzy grający podobnie do Thoreza :).

Awatar użytkownika
buchal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:43

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: buchal »

Tego cie nie powiem jak wszedł by Thorez, ale sugeruje ci żebyś po testował i sprawdził co jest dla ciebie dobre.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

buchal pisze:A w którą stronę ty byś wszedł?
Jeżeli chodzi o mnie to wydaje mi sie, że taki setup jest raczej nie ciekawy, ale jeżeli miałbym jeszcze chwile na nim zawiesić oko, to szukałbym ewentualnie czegoś takiego:

Obrazek

Idealnym czasem do zajęcia pozycji na long byłby okolice żółtego okręgu (z żółtą krechą stopplosa). Gdy wykres zaszedł już nisko w okolice niebieskiego kółka spodziewałbym się raczej chwilowego pokrążenia wykresu w okolicach krechy górnej akcji i zjechania wykresu poniżej krechy dolnej akcji w okolice połowy najdłuższej zielonej świecy .

Awatar użytkownika
buchal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:43

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: buchal »

A dlaczego Long przy żółtym okręgu? Przy tak dużym wybiciu spodziewał bym się na większą realizację zysków i starał bym się wejść jak najniżej.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

buchal pisze:A dlaczego Long przy żółtym okręgu? Przy tak dużym wybiciu spodziewał bym się na większą realizację zysków i starał bym się wejść jak najniżej.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
Doświadczenie mi mówi, że jeżeli cena ma iść do góry "intensywnie" to idzie szybko. Jeżeli ten cały setup miałby iść do góry, to tyko wtedy realizacja zysków miała by mieć miejsce wcześniej:

Obrazek

Jeżeli już doszło do tego pullbacka tak rozciągnietego w czasie (niebieskie kółko na rysunku Thoreza), szansa na moją czerwoną strząłkę z w/w take profitem jest w mojej ocenie minimalna.

Awatar użytkownika
wiciom
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 13 paź 2012, 21:01

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: wiciom »

Cześć

Na pokazanych wykresach brak historii, ale na pierwszy rzut oka wygląda na to że tutaj to zawodowcy realizują zyski , a nie myślą o otwieraniu nowych transakcji. Aby to lepiej zobaczyć proponuję wejść na wyższy interwał. Na H4 wygląda na 4 falę. Wcześniejsze MZ oznaczone. Historia potwierdziła...

Pzdr

WicioM
drendriu pisze:
Erykos pisze:Czy możecie mi powiedzieć gdzie widzicie tutaj miejsce wejścia, bo te linie w ogóle mi nic nie mówią. O ZL wiem mniej więcej tyle co przez ostatnie strony wątku, czyli wersja techniczna ( momentum, knot w kierunku strat, ciało w kierunku zysków ), ale tutaj na tym zdjęciu ja nic szczególnego nie widzę na tych kreskach. BO, to wybicie ostatniego ekstremum i nie wiem już.

http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/42198
http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/42036
http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/42049.
Podłączam się do pytania kolegi. Jezeli mógłby ktoś spojrzeć na rysynki Thoreza a w wszczególności na ten ostatni, i odpowiedziec na pytanie kiedy wchodzą profesjonaliści, a kiedy wchodzą nowicjusze (skoro reakcja = zakres od akcji do akcji) :) ?.:

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
RoLudlum
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 14 kwie 2011, 09:55

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: RoLudlum »

Forex jest jak przeciąganie liny jeśli lina się nie porusza tzn. że dwie drużyny przykładają do niej takie same siły, jeśli jedna z nich przeciągnęła ją i po chwili ruch ustał tzn. że ponownie mamy równowagę sił.

Podobnie w każdym miejscu na wykresie dla każdej ceny masz równowagę zrealizowanych zleceń. Jeśli kupiłeś lota to ktoś musiał Ci go sprzedać, jeśli ty masz zysk to on ma stratę. Jeśli cena spada zjadając twój zysk to oddaje go drugiej stronie transakcji zmniejszając jej stratę. Dlatego ci jak ich nazywacie "profy" aby zarabiać muszą sprzedawać i kupować od tych którzy będą tracić. Thorez z tego co pamiętam zwracał bardzo mocno uwagę na BO i FBO ( całkiem słusznie ) dlatego przedostatnie zdanie ( biały tekst ) na screenie powyżej tłumaczy dokładnie o co mu chodziło. Ci którzy kupili na dole, realizują zysk, sprzedają to komuś ( na górnej akcji ) kto jest gotów zaryzykować, cena idzie do góry ale jest odrzucona tzn. ktoś sprzedaje ( realizuje zyski ) ale nie ma kupujących dlatego cena spada, dochodzi do dolnej akcji a tam byli kupujący ( na zielonych świecach widać knoty tzn. że cena się cofała z powodu podaży, która została zdjęta przez większy od niej - cena dalej idzie w górę - popyt ) W tym momencie twoim zadaniem jest ocena czy te miejsca akcji czyli wymiany między kupującymi a sprzedającymi mogą spowodować zyskowny dla Ciebie ruch.


Pozdrawiam
"Unia Europejska uznała apokalipsę 21.12.2012 za niezgodną z dyrektywą Parlamentu Europejskiego."
Deklaracja Niepodległości USA - 1337słów.
Dyrektywa UE o przewozie cukierków karmelkowych 25911 słów

Awatar użytkownika
devport
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2012, 16:29

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: devport »

drendriu: Często słyszy się, że wchodź jak cena przebije poziom... (Akcja górna), ale dla mnie to błąd, bo należy łapać koniec korekty i iść w kierunku momentum, które wystąpiło przed korektą... :) (zalecam wchodzić w dolnej Akcji) :)
Wracam po latach przerwy....

Piotr Modry
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 08 sty 2010, 13:56

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: Piotr Modry »

devport pisze:drendriu: Często słyszy się, że wchodź jak cena przebije poziom... (Akcja górna), ale dla mnie to błąd, bo należy łapać koniec korekty i iść w kierunku momentum, które wystąpiło przed korektą... :) (zalecam wchodzić w dolnej Akcji) :)
To zależy od wielu czynników w danej sytuacji, dlatego trzeba być elastycznym, obserwować to, co robi rynek i na bieżąco reagować. Według mnie wejście po dolnej akcji może być równie złe jak wejście po górnej akcji, ale też wejście po górnej akcji może być równie dobre jak wejście po dolnej.

ODPOWIEDZ