Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy używasz powyższego systemu

Tak
73
15%
Nie
198
41%
Zamierzam
209
44%
 
Liczba głosów: 480

forPPP
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 19 sie 2008, 19:30

Nieprzeczytany post autor: forPPP »

Czy mozna prosic o schematyczne przyklady zlego okreslenia 3 swiec - tzn takie ktore nie tworza prawidlowego ukladu. Po pierwszym poscie w watku wydawalo sie mniej wiecej jasne. Ale doszedl np. rysunek Gutka i sie juz pogubilem. Czy swiece moga byc calkowicie w dowolnej kolejnosci i moga wystepowac w ukladzie inne swiece pomiedzy (czyli uklad moze sie skladac z wiecej niz 3 swiec) ? Raz mowi sie o knocie wskazujacym kierunek strat, a raz o ciele swiecy :D Czy ma to znaczenie ?

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

proponuje by zamieszczac w tyg przykladowe wejscia z opisem, to wtedy rozjasni rozne wątpliwosci bo przyznam ze sam tez mam podobne problemy :)
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Rysunek Gutka jest błędny pisałem o tym.

Zróbmy inaczej.. nie myślcie o wickach i o body.. szukajcie wejść w okolicy MZ, np potwierdzeniem na 15m (tam znaleźć momentum)

szybki rzut okiem na wykres 4h

Obrazek

Widzimy przewagę momentum spadkowych więc interesują nas tylko szorty

1. świeca po momentum 1 trochę duża... ale perfekcyjnie odbiła się od ZL, świeca spadkowa robi to samo (standardzik taki) aż się prosi o wejście w szort.

2. Momentum.. jednak perfekcyjne nie było - wejścia szukałbym tam jak świeca dotykała zl długi knot. - co poprzedzało kolejne momentum z numerkiem 3.

3. tutaj zastanowiłbym się czy wchodzić. Powód - target osiągnięty.. ale... popatrzmy dalej ... momentum nr 4...

4. setup taki sobie... trzeba szukać było wejścia na tf 1h albo 15m ... Problem - gdzie dać target.. i tutaj posłużył nam daily chart - wyżej targetów szukać możemy niżej nigdy, czyli jak bazujemy na 4h tf szukać targetów możemy na 4h i wyżej - niżej nie.

5. Super bulish momentum... wchodzimy i zgarniamy co nasze.

6. Zagranie na odbicie od ZL momentum 3 i 4. Wejście z 1h.

Mam nadzieję że rozjaśniło to nieco sytuację.

Jakby co pytać :)

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

Usunę może te moje szkice jak są błedne ;p
Uff właśnie skonczyłem czytać wątek NLA na kreslik.com, warto było... 4 dni mi to zajęło ale polecam jak kogoś interesuje ta metoda. Jest TEORIA od jutra ruszam z PRAKTYKĄ. Have a good night all.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

czy tak wygladala okazja do shorta po np 1.4285?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

Jak widzisz były dwie :) jedna na odbicie. Tutaj dobrze było rzucić zleceniem

Awatar użytkownika
riddle
Gaduła
Gaduła
Posty: 252
Rejestracja: 17 cze 2007, 18:22

Nieprzeczytany post autor: riddle »

sgorn tak sygnal na sell byl ale np ja tego nie zagralem, dlaczego ? jestesmy w dolku, spojrz jakie 2 duze moma masz po lewej stronie, jedno wyznaczone przez wskaznik, jedno przebite przez cene (Twoj screen). Nie jestem zwolennikiem wskaznikow, nie pokazuja wszystkiego, rozrysuj sobie moma z TFow od w1 do h1 na jednym wykresie kolorowymi liniami, zobaczysz duzo wiecej niz obecnie, bedziesz wiedzial co sie dzieje.

Dodaje screena.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Forex to nieograniczone źródło pieniędzy, które wystarczy umieć podnieść !
“Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.”

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

1 trade dzisiaj +25, zdecydowałem się go zagrać ze względu na to że cena weszła w MO z H1 i m15, jak widać opłaciło się.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

sparrow
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 11 lis 2008, 19:38

Nieprzeczytany post autor: sparrow »

Obrazek

3 longi na dzis.

Echhhhhhh a mozna bylo zgarnac duzo wiecej :oops: ale TP to TP....

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

Ładnie sparrow, szacun dla Ciebie, wszystkie te 3 trade'y zamknąłeś na tym 1 TP z H1?

ODPOWIEDZ