Kompletny kurs tworzenia własnych strategii w MT4

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
ryc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 28 lis 2008, 00:45

Re: Kompletny kurs tworzenia własnych strategii w MT4

Nieprzeczytany post autor: ryc »

Czy ktoś ma lub czytał, ebook Bartosza Pogody "Programowanie automatycznych strategii " str.314. ? Poproszę o opinie o tej pozycji.

Awatar użytkownika
belzebub
Gaduła
Gaduła
Posty: 272
Rejestracja: 20 sty 2013, 12:28

Re: Kompletny kurs tworzenia własnych strategii w MT4

Nieprzeczytany post autor: belzebub »

ryc pisze:Czy ktoś ma lub czytał, ebook Bartosza Pogody "Programowanie automatycznych strategii " str.314. ? Poproszę o opinie o tej pozycji.
8) może zrzutkę zrobić :twisted: :twisted: :twisted: :), też jestem zainteresowany tą pozycją :568:
"Poddający się - nigdy nie wygrywa, a wygrywający - nigdy się nie poddaje"

WojtexWay
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:22

Re: Kompletny kurs tworzenia własnych strategii w MT4

Nieprzeczytany post autor: WojtexWay »

ryc pisze:Czy ktoś ma lub czytał, ebook Bartosza Pogody "Programowanie automatycznych strategii " str.314. ? Poproszę o opinie o tej pozycji.
&&
belzebub pisze:może zrzutkę zrobić :twisted: :twisted: :twisted: :), też jestem zainteresowany tą pozycją :568:
Idźcie do pierwszej lepszej biblioteki i wypożyczcie sobie książkę np. do nauki języka C++ (lepiej jakąś starszą wersję, bo od 2011r. w C++ wprowadza sporo dodatków, których w MQL na próżno szukać). Podstawy są praktycznie te same (ewentualne różnice szybko wyjdą na jaw) ale będziecie mieli opisaną masę dodatkowych rzeczy takich jak chociażby programowanie obiektowe, które od pewnego czasu dostępne jest zarówno w MQL4 jak i MQL5. Do tego jakoś tłumaczenia zapewne będzie znacznie lepsza.
Pozostałe informacje dot. MQL4/5 (np. informacje o wbudowanych funkcjach) dostępne są w internecie za free - np. na bossa.pl.

gerryblue
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2012, 22:27

Re: Kompletny kurs tworzenia własnych strategii w MT4

Nieprzeczytany post autor: gerryblue »

Znalazłem coś takiego http://www.youtube.com/watch?v=n8fZINmSv0g

Kompletny kurs (chyba, bo jeszcze wszystkiego nie oglądałem) od podstaw ( około 40 lekcji ), wszystko bardzo ale to bardzo przystępnie wyjaśnione !
Niestety tylko po angielsku, chociaż w tych czasach to nie powinien być wielki problem :mrgreen:

Awatar użytkownika
13ty Stochastyk
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 03 lip 2015, 00:49

Re: Kompletny kurs tworzenia własnych strategii w MT4

Nieprzeczytany post autor: 13ty Stochastyk »

Czy jest gdzieś dostępny słownik poleceń MQL4 z bossa.pl w postaci PDF ?
Zwyciężają tylko cierpliwi.

Awatar użytkownika
floatmaster
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 lut 2014, 14:16

Re: Kompletny kurs tworzenia własnych strategii w MT4

Nieprzeczytany post autor: floatmaster »

jestem ciekaw czy ktoś udziela szkoleń przez internet odnośnie nauki mql ,kiedyś gdzieś u jakiegoś brokera widziałem takie owe szkolenie ale nie pamiętam u jakiego. Może jakiś portal inwestycyjny popularny się tym zainteresuje i stworzy szkolenia odnośnie tej tematyce było by ciekawie. Szukam także stron internetowych odnośnie nauki programowania mql ale dużo z nich wygasło i nic poprzez wyszukiwarkę nie mogę znaleźć. Jeśli chodzi o naukę to c++ opanowałem ze stron internetowych natomiast mql kiepsko mi idzie brak chęci ze względu małej ilości materiału w internecie.Słownik mql na bossa muszę się chyba nauczyć na pamięć bo w innym przypadku nie posunę się do przodu z nauczeniem się tego języka. Ogólnie to jest z tym uczeniem bardzo ciężko

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Kompletny kurs tworzenia własnych strategii w MT4

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Zamiast uczyć się na pamięć lepiej wymyśl sobie jakieś EA i spróbuj je napisać zaglądając do słownika oraz innych materiałów - efekty będą dużo lepsze. Możesz także posiłkować się przykładowymi EA w platformie MT4.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Kompletny kurs tworzenia własnych strategii w MT4

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

dokładnie jak Pablo mówi, robiłem tak samo, jakiś przykład i wałkowałem go robiąc różne modyfikacje i dodając nowe możliwości. jesli był błąd to go szukałem i rozwiązywałem przyczynę. posiłkowałem się przy tym pomocą na bossafx.pl/ i docs.mql4.com/
pewnych rzeczy dalej nie wiem ale myślę, że z czasem i do tego dojdę jeśli będę potrzebował.

Awatar użytkownika
adamForex
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 28 gru 2015, 10:24

Re: Kompletny kurs tworzenia własnych strategii w MT4

Nieprzeczytany post autor: adamForex »

Jak ktoś ma smykałkę do programowania i wcześniej w tym kierunku działał, to rzeczywiście opcja z robieniem jakiegoś projektu i nauką przy okazji jest najlepsza. Ale dla osób, które wcześniej nie programowały to może być problem i mogą się zapędzić w jakieś dziwne nawyki.

No, ale niestety rzeczywiście ciężko się dokopać do jakichś kompletnych materiałów po polsku. Wszystkie fajne strony są nieaktywne.

Oprócz poradnika bossy, który chyba przoduje w polskim Internecie znalazłem jeszcze jakieś szczątkowe informacje na tej stronie:
http://www.forexadvisor.pl/jezyk-mql/

Jest też baza filmików, tylko że po angielsku (chociaż nawet jak się nie zna angielskiego to z filmików łatwiej jest coś wyłapać niż z tekstu):
http://www.jimdandyforex.com/lessonvideo-links/

Jest jakiś interaktywny kurs po polsku, tylko że pełna wersja jest płatna:
https://fxwatch.eu/kurs/

Są nawet płatne szkolenia stacjonarne, ale za to bardzo drogie (już chyba taniej nauczyć się angielskiego a potem mqla):
http://www.nobleprog.pl/szkolenia/mql4-programming

Teraz jak szukałem, to jeszcze na allegro jest jakiś kurs, ale z tego co można wywnioskować ze screena, to bardziej jakiś tutorial jak stworzyć EA niż kurs programowania.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Kompletny kurs tworzenia własnych strategii w MT4

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Tylko godziny spędzone przy programowaniu zrobią z ciebie programistę, nie ma drogi na skróty. Chęci nie wystarczą oprócz cierpliwości i motywacji potrzebne jest to coś. Tego nie nauczysz się na pamięć w zasadzie tylko podstawy i najczęściej używane rzeczy się pamięta resztę i tak na bieżąco szuka się w dokumentacji.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

ODPOWIEDZ