Kolejny dziennik - G/U

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

Ciekawy błąd popełniłem ;) Otwarłem pozycje na edku zamiast na kablu ;) Tak czy tak - sygnał był podobny tu i tu więc wynik napewno byłby podobny
Obrazek

elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

Kiepsko w tym tygodniu... 5 stratnych pozycji z rzedu.. dobrze, ze jest MM, dzieki temu maly drowdown..
Obrazek

elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

Minęło trochę czasu od ostatniego mojego postu, ale to nie znaczy, że porzuciłem cel..
Z racji tego, że powiedzmy miesiąc tradingu za mną (miałem 2tyg urlopu) pokuszę się o małe podsumowanie mojego systemu

Zysk: +20% : 10% (konto myfxbook) + 10% z poprzedniego konta na którym tu zaczynałem

Najważniejsze z mojego punktu widzenia jest to, że żadna ze strat nie przekroczyła 2% kapitału, a zazwyczaj jest sporo mniejsza, co oznacza, że system dość dobrze radzi sobie określaniem punktu cięcia strat.
Dużo gorzej jest jeśli chodzi o TP - mimo upływu czasu ciągle zamykam pozycje "jak mi się podoba". W dłuższej perspektywie czasu taka metoda nie wróży to nic dobrego - napewno na tym będę się skupiać przez najbliższe miesiące.

Kilka słów na temat samego systemu.
Sprawdza się bardzo dobrze gdy rynek jest chociaż częściowo zorientowany na to czego chce ;) Jak widać na moim fxbook - w konsoli spisuje się fatalnie.. Obecnie pracuję nad rozwojem systemu, aby móc oceniać jakościowo sygnały z niego płynące. Z tego względu nie korzystam już z czystego QQE, tylko rozwijam swój własny wskaźnik bazujący na nim.

Najważniejsze cele:
- określenie relatywnie najlepszego momentu wyjścia z zyskownej pozycji
- jakościowanie generowanych sygnałów

Na dzień dzisiejszy to tyle. Będę informował co i jak na bieżąco
Obrazek

elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

No nic - nadszedł wkońcu ten czas - wyłączyłem wszystkie wskaźniki - mam dość zastanawiania się za każdym razem czy sygnał będzie prawdziwy czy nie i co najważniejsze tracenia kapitału, bo jakieś 2 kreseczki postanowiły się przeciąć w tym, a nie innym miejscu :wink:
Wreszcie doszedłem do tego, że cena jest jedynym wiarygodnym wskaźnikiem rynku - bo jak tu wierzyć wskaźnikom które są wstanie wygenerować sygnał praktycznie w każdym miejscu w zależności od tego jakie parametry mu nadamy..

Zainteresowałem się pitchforkami i ogólnie ruchami cen w kanałach, szukam jakiś ciekawych uzupełnień tego tematu. Najbardziej w tej metodzie przekonuje mnie fakt, że można jasno określić cele, tzn. SL i TP.. czyli łatwo określić czy dany trade pasuje nam pod względem naszego MM i czy ryzyko jest odpowiednie do zakładanego zysku - tego zawsze brakowało mi w grze na wskaźnikach

Dziś pierwszy trade bez wskaźników na G/U zakończył się +28pips, teraz czekam co się wyrysuje na najbliższy czas
Obrazek

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

elcaso pisze:No nic - nadszedł wkońcu ten czas - wyłączyłem wszystkie wskaźniki - mam dość zastanawiania się za każdym razem czy sygnał będzie prawdziwy czy nie i co najważniejsze tracenia kapitału, bo jakieś 2 kreseczki postanowiły się przeciąć w tym, a nie innym miejscu Wink
Wreszcie doszedłem do tego, że cena jest jedynym wiarygodnym wskaźnikiem rynku - bo jak tu wierzyć wskaźnikom które są wstanie wygenerować sygnał praktycznie w każdym miejscu w zależności od tego jakie parametry mu nadamy..

Zainteresowałem się pitchforkami i ogólnie ruchami cen w kanałach, szukam jakiś ciekawych uzupełnień tego tematu. Najbardziej w tej metodzie przekonuje mnie fakt, że można jasno określić cele, tzn. SL i TP.. czyli łatwo określić czy dany trade pasuje nam pod względem naszego MM i czy ryzyko jest odpowiednie do zakładanego zysku - tego zawsze brakowało mi w grze na wskaźnikach

Dziś pierwszy trade bez wskaźników na G/U zakończył się +28pips, teraz czekam co się wyrysuje na najbliższy czas
i takie podejscie mi sie podoba ;) powodzenia :)
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

3 dni grania bez wskaźników za mną.. Łącznie +5pipsów :lol: (-92 i +97).
Zdecydowana większość stratnych pozycji była zagrana przeciwko trendowi - i to chyba faktycznie oprócz MM najważniejsza kwestia w PA - przynajmniej jak się jest początkującym.. Póki co korzystam z kanałów i linii trendu, bo przez większość czasu ceny znajdują się w jakimś trendzie, a to znacznie ułatwia określenie przyszłych ruchów cen. Używam dalej Pitchforków i ogólnie jest to ciekawy sposób choć troche mało elastyczny, bo wyznaczony kanał jest bardzo sztywny, a cena często oscyluje wokół niego - choć i to już jest niezła wskazówką..

Wrzucam screen jak obecnie wygląda okno mojego wykresu. Zaznaczyłem też ostatni trade (A: buy i B: sell) który dał mi 61pipsów
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

Wczoraj o 18:10 postawiłem L na kablu i S na USDCAD... wywaliło mi s/l'e na obu po tych dzikich ruchach.. na kablu o 4pips.. a potem już zgodnie z założeniami - cóż bywa i tak miało być +100, a jest -50 :wink:

a dziś nowy dzień i +29pipsów na kablu ;)
Obrazek

elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

Do tego dołożone +10pips z longa na EURGBP i +15pips z shorta na USDCAD

łącznie dzisiaj 29p + 10p + 15p = +54p

wczorajsze sl'e odrobione ;)
Obrazek

elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

sell stop na USDCHF na 0.9645 z wąskim SL'em. Dlaczego widać w załączniku
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

Zamknąłem otwarte jednak z ręki USDCHF po 9623..

dzisiaj 29 + 10 + 15 + 52 = +106

kocham trendy ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ