Kolejny dziennik - G/U

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

Zamknąłem o 11:32 po cenie 1.5720 (+48 pips)
Poczekam sobie, aż się trochę uspokoi

bilans dzienny: +132 pips
bilans ogólny: +184 pips

elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

15:21

Kolejny short, wydaje się, ze rynek już mocno wyprzedany, ale sygnały są jasne.. najwyżej S/L ;)

S 1.5670 (S/L 1.5698)

elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

S/L przesunalem na 1.5701

oj, żeby się nie okazało, że zlecenie zbyt wczesne ;)
Obrazek

elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

16:17

Zamykam shorta po cenie 1.5650 (+20pips) i idę odpocząć.

bilans dzienny: +142 pips
bilans ogólny: +204 pips

Może wrzucę dziś wykresy z wejść
Obrazek

elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

Lecimy w dół

8:37
S 1.5686 (S/L 1.5711)
Obrazek

elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

Pierwsza strata ;)

9:52
zamknąłem po cenie 1.5704 (-16 pips)
Obrazek

elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

S/L był jednak słuszny, mogło być juz +40 pipsów na plusie ;) Jak się gra przeciwko sobie to źle się na tym wychodzi.. konsekwencja to podstawa ;) Trudno - kolejna nauczka na przyszłość

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Jeśli być wrzucał jakieś screeny i podłączył się pod jakiś publikator np. mt4 stats bądź myfxbook to Twój dziennik byłby dla nas bardziej ciekawy.

elcaso pisze:Pierwsza strata Wink
I jak widzisz ta strata nie wynika z systemu tylko ze Twojej psychiki - bo zobacz jak ładnie poszliśmy na sell i pewnie jeszcze dojdziemy do 5475 - ja tak obstawiam.

8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

Jeśli być wrzucał jakieś screeny i podłączył się pod jakiś publikator np. mt4 stats bądź myfxbook to Twój dziennik byłby dla nas bardziej ciekawy
Postaram się z tymi screenami ;)

W każdym razie w piątkowej sesji jeszcze raz zaliczyłem S/L'a - tym razem 30pipsowego. Dało mi to trochę do myślenia i niedziele postanowiłem poświęcić na udoskonalenie mojego systemu w celu ograniczenia fałszywych sygnałów, ponieważ QQE jest dobry do określania równowagi sił na rynku, natomiast jego poziomy często bywają zwodnicze - szczególnie w nerwowych czasach. I tak dołączyłem wskaźnik Woodie's CCI. Ma on za zadanie potwierdzać rzeczywistą zmianę (bądź kontynuacje) trendu - założenia są takie:

wCCI(50) > 0 - tylko Long
wCCI(50) < 0 - tylko Short

Jak widać na załączonym screenie z wykresu, QQE wygenerował sygnał sprzedaży - i to na wysokim poziomie (>60) co może świadczyć, że rynek na ten moment jest już wykupiony. Zgodnie z nowymi założeniami poczekałem aż wCCI osiągnie ZLB (Zero Line Break). Oba warunki zostały spełnione i wsiadłem do pociągu przed samym odjazdem z poziomem S/L o 1pips wyżej od poprzedniego szczytu. 25 min później zamknąłem z zyskiem +31pipsów

Mój system jest ciągle w fazie rozwoju i jeszcze nie mam dokładnie sprecyzowanego wyjścia z transakcji profitowych - póki co zamykam je uznaniowo - przez co można było ugrać parę pipsów, bo QQE w czasie zamknięcia nie było nawet na poziomie 50 (poziom równowagi).

PS: System pokazał też piękne wejście w nocy na L, ale kto pracuje o 4tej rano hehe ;)

Więc tak,

Bilans dzienny: +31pips
Bilans ogólny: 204pips - 16pips (czwartek) - 30 pips (piątek) + 31 pips (dziś) = 189pips
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

I kolejny raz to samo... mialem Lke od 13tej i wyszedłem z 4pipsami na plusie przed samym wystrzałem ;) Kolejny dobry sygnał zmarnowany ;)
Musze skupić się na jasnym określeniu celu - bo same "trzymaj póki rośnie" to za mało z psychologicznego punktu widzenia

ODPOWIEDZ