Kasomat.pl - co myślicie ?

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Kolejne podejście do pożyczek socjalnych.
Przejechały się na tym już firmy z większym kapitałem - choćby monetto.pl wspierane przez fundusz IIF.
Firm tego typu było kilka - ze 2 nadal utrzymują się i działają na rynku.
W samym pomyśle nie ma więc nic nowego.

Panowie z kasomat.pl widzę, że nawet na NewConnect mówili o swoim pomyśle:
http://vimeo.com/26264220

Taka rada: (nie to, żebym się nabijał czy coś), proponuję przed wystąpieniami publicznymi potrenować wymowę słowa pieniądze - co na śląsku jest ok może razić ludzi w Warszawie tudzież innych częściach kraju ....

Wszystko pięknie i ładnie tylko jakoś twórcy wszędzie skrzętnie pomijają jeden fakt: w jaki sposób zapewnią ściąganie niespłaconych należności co jest podstawową sprawą w tym biznesie ?
Samo stworzenie tabeli prowizji za wysłanie ponagleń, przypomnień itd raczej nie wystarczy - nasz naród kombinować umie ....

Odnosząc się do samej strony obejrzałem sobie umowę:
https://kasomat.pl/kasomat/public/pdf/K ... 6.2012.pdf
- pytanie co w niej robi firma „H&W Inwest” z kapitałem zakładowym 5 tys pln wymieniana jako "pośrednik kredytowy".
Po co i dlaczego tak ?

- link do tabeli opłat i prowizji nie działa

- z ciekawostek jak się wczytać to wychodzi w umowę to wychodzi mi na to, że można łatwo pożyczyć kasę za free :)
I co zrobi kasomat jak się to po sieci rozniesie ?
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Jest też przynajmniej jedna klauzula niedozwolona w umowie :)
green7 pisze:z ciekawostek jak się wczytać to wychodzi w umowę to wychodzi mi na to, że można łatwo pożyczyć kasę za free
nom.. nie licząc kosztów listów poleconych
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Te wszystkie kasomaty, kokosy i inne portale to pic na wodę. W przypadku kasomatu nie orientuję się ale chodzi mi o ten cały social lending. Nie miałbym nic przeciwko temu aby go zdelegalizować. Każdy kto przyjrzy się temu biznesowi zauważy, że kręci się on wokół ludzi, których trzeba leczyć i to może w jakimś ośrodku zamkniętym od uzależnienia, chodzi o uzależnienie od brania pożyczek bo jak można co drugi dzień robić nową aukcję. Oszustów pełno. Normalny człowiek tam nie pożycza pieniędzy od kogoś bo normalny człowiek idzie do banku. Najlepsze są niektóre teksty typu: "jestem przedsiębiorcą, potrzebuję 200 zł na rozwój firmy (ha, chyba na spinacze), za kilka dni kolejna aukcja, chyba po to aby spłacić poprzednią pożyczkę. Później kolejna, kolejna i tak dalej, niektórzy nazywają to budowaniem wiarygodności bo je spłacają (do czasu), tak naprawdę w większości przypadków to budowanie tzw. komina. Myślę, że w większości przypadków nie zakładają oni z góry oszustwa, po prostu są lekkomyślni i nie myślą co będzie a jednocześnie nie bardzo radzą sobie w życiu a później jest już za późno.Wokół takich ludzi kręci się ten interes i oni go utrzymują. Tych co chcą pożyczyć raz, dwa bo zdarzyła się wyjątkowa sytuacja jest niewielu i robią bardzo małe obroty toteż bez tzw. kominiarzy te wszystkie firmy social lending szybko upadłyby.

Aha, jeszcze są frajerzy, czyli ci co pożyczają innym. Oni to nazywają "inwestowaniem", nie znają się na giełdzie, rynkach finansowych a tu można poczuć się inwestorem. Marny to interes dla pożyczającego pieniądze komuś.

ODPOWIEDZ