Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
sureshot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2012, 12:30

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: sureshot »

ale ja cie jackub jak najbardziej rozumiem i jestem po twojej stronie, mi tez otaczajacy swiat sie nie podoba tez chetnie wzialbym inna pigulke i patrzyl na swiat przez rozowe okulary jak np trex, ale fakty sa niestety takie jakie sa swiat jest zly , mowisz, ze dostales palka, to jest wlasnie wina gomulki, bo zamiast powolac szwadrony smierci przeznaczone do wymordowania durni, nawet gdyby ofiary mialy isc w miliony, i uformowac narod polski z ludzi madrych i swiadomych (ale czy cos takiego jest w ogole mozliwe..) to sie bawil tak samo jak obecny rzad hiszpanii cacka sie z katalonczykami, po 70 jest to juz niemozliwe bo kazda para rak do pracy nawet durnia, jest potrzebna do pracy, zeby obsluzyc dlug, o tym mowi wlasnie karon, ktorego podobno tak sluchasz uwaznie, ze jedyny dobrobyt ktory sie liczy to ten wypracowany samodzielnie, dobrobyt na kredyt to fikcja, bo w koncu trzeba bedzie zaplacic a najwiecej placa zawsze najslabsi, a jak jakis obszar zdewastuje sie wprowadzajac system komunistyczny (przeciez to nie od gomulki zalezalo, ze w polsce byl komunizm, on mial na to taki sam wplyw jak ja czy ty , gdyby dostal z moskwy rozkaz wprowadzania kapitalizmu to by wprowadzal kapitalizm) to wcisniecie kredytu jest jeszcze latwiejsze , przeciez to widac nawet dookola nas, ze im ludzie biedniejsi tym chetniej biora kredyty na jeszcze wyzszy procent, to dziala w skali mikro i w skali makro, juz starozytni zydzi jak to przytoczylem wczesniej o tym wiedzieli, gdyby polska przetrwala komune i zsrr, jak za gomulki, biednie, ale bez dlugow, to bylibysmy zupelnie w innym miejscu, zreszta masz racje konczmy ten temat, to sa sprawy na ktore nie mamy wplywu, nie warto sobie zaprzatac nimi glowy.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

sureshot jak widzę nie rozumiesz w ogóle co Michałkiewicz mówi bo on najpierw mówi o faktach, a potem o Balcerowiczu: 1:27:12 "On mi się nie zwierzał, więc ja nie wiem czy on miał taką intencję, ale prawdopodobnie..." i potem jedzie już po Balcerowiczu zgodnie z postawionymi założeniami. Fajnie jest powiedzieć, że podniesiono oprocentowanie kredytów z 4 do 40% z ruchomym oprocentowaniem, co - jak twierdzi pan M.- zabiło przedsiębiorczość, ale nie mówi się, że inaczej można było by brać kredyty na 4% skupować za nie dolary po ustawowo niezmiennej (nie rynkowej) cenie. Potem tylko poczekać aż państwo będzie musiało rozliczyć się z międzynarodową spekułą czyli oddać im te dolary z oprocentowaniem, a nie będzie miało z czego, bo te dolary będą po kieszeniach tego "zalążka polskiej klasy średniej" . Czyli to polscy spekulanci - zapewne "stare Kiejkuty" ulubiona formacja pana Michałkiewicza - zmusili by de facto rząd do urynkowienia ceny dolarów, i odkupienia ich z jeszcze wiekszą stratą dla skarbu państwa niż to miało miejsce wg. przeciwników Balcerowicza. Ale o tym pan Michalkiewicz już nie mówi, jest tylko gdybanie na temat Balcerowicza, a nie ekonomiczne konsekwencje robienia doraźnego dobrze Polakom, a nie wierzycielom mającym zainwestować w gospodarkę III RP. 24 godziny po odsprzedaniu dolarów państwu przez rodzimych spekulantów za cenę znacznie wyższą od ceny zakupu, te uzyskane pieniądze znowu stały by się śmieciem, bo znowu nie miały by pokrycia ani w dolarach ani w towarze - konieczny byłby mega dodruk by wykupić te dolce. Andrzej Lepper nie miałby pojęcia lata później kto to był ten Balcerowicz, nie wyszedłby z gumofilców do końca życia, bo do startu do sejmu potrzebna by była znajomość języka urzędowego - strzelam, że byłby to niemiecki. Chyba, że wyobrażasz sobie płacenie podatków w Polsce w dolarach, bo to było by wtedy jedyne wyjście dla ratowania kraju.
Z Leppera czy słuchaczy RM można się pośmiać, bo widzą świat prostolinijnie - miałem mieć fabrykę, bo - jak mówili ci z PZPR byłem jej współwłaścicielem - a nie mam. Po osobie ocierającej się o ekonomię spodziewałbym się więcej od zwykłego trollowania bez refleksji i jakichś argumentów wynikających z praktyki rynkowej.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2017, 13:51 przez T-REX, łącznie zmieniany 5 razy.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

jackub pisze:Czango

Krew mnie zalewa jak czytam tekst Sardo Nunspy o zbawiennym działaniu komuny po II wojnie światowej.... każdy najgorszy rząd jaki możnaby wymyśleć zrobiłby to 72 do 112 razy lepiej od nich.
Masz na myśli Czerwonych Khmerów, Pinocheta, Rewolucję Kulturalną, Liban itd. Tam się budowało głownie groby masowe. Ja porównuję losy rożnych krajów po wojnie i dochodzę do wniosku, ze mogło być dużo gorzej. Gdyby do władzy doszedł duet Żabiński, Wołczew zamiast Jaruzelski, Kiszczak, to do liczby ofiar stanu wojennego trzeba by było dopisać potęgę, być może większa niż kwadrat. Ja też pamiętam tą szaro-burą beznadzieję lat 80 i tamtejszą capią filozofię, inspekcję robotniczo chłopskie, które łapały spekulantów podbijających ceny. Najlepsze w komunie było to że się skończyła i na dodatek bezkrwawo. Mierzysz swoją miarą, zmierz inną, a się ucieszysz, że siniaki, to nie dziury po kulach.

I nie obrażaj pan robotnika, któren wraz chłopem y yntelygentem pracującym stanowili zdrowom siłe narodu. 8)

A jeszcze o Balcerowiczu.
Każdy mierzy swoją miarą. Pod koniec lat 80 Lody kręcili ci, którzy brali kredyty niskooprocentowane i spłacali je dzięki inflacji za bezcen. Natomiast tacy frajerzy jak ja, którzy byli uczeni oszczędności,dokładali im się do tego interesu.
Kiedy miałem komunię zebrali ładną sumkę dl mnie 14k w 78. Jeden chrzestny mówi kupić dolary, drugi dać do pekało. Stanęło na pekało - :idea: będzie miał na start w dorosłość :idea: Kiedy nadeszła dorosłość bank mi przysłał pismo proszę przyjechać, ma pan 46K na koncie i tak małej lokaty nie możemy prowadzić. Pospieszny do Katowic 60km kosztował 10k. Nie pojechałem, wstydziłem się. Konto zamknęli kasa przepadła :lol: Lepiej się śmiać s tego niż płakać.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2017, 14:19 przez sardo nunspa, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

jackub

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: jackub »

...Nie obrażam robotnika ani chłopa ja tyllko pomiętam noce, niezapowiedziane wizyty smutnych panów poszukującyh mojego ojca za jego zbrodnie uczestnictwa w Powstaniu Warszawskim i durnej decyzji powrotu do Polski po wyzwoleniu jego obozu pracy przez oddziały US Army, w których potem służył ostanie kilka miesięcy przed powrotem do Polski...
Taki drobiazg.... skończyło się dobrze, pozwolono mu ukończyć polibudę i wysłano na 15 lat nakazem pracy w Białostoskie... nie miałem ojca przez 15 lat... dla dmie khmerami są komuniści, marksiści, socjlaiści i inni ści

Awatar użytkownika
sureshot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2012, 12:30

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: sureshot »

wzruszyles mnie do lezz, chyba pokaze ten tekst o twoim starym zmuszonym jechac w bialostockie tym tu na miejscu w uk jak beda narzekac to dowiedza sie jakich cierpien unikneli dzieki tobie... :d , normalnie stary walczyl w pw, ty walczyles z gomulka... kombatanci ,chce tylko powiedziec, ze wygraliscie... myslales o jakiejs rencie albo specjalnym zasilku dla polskich bojownikow o wolnosc, przeciez wygraliscie

jackub

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: jackub »

sureshot pisze:wzruszyles mnie do lezz, chyba pokaze ten tekst o twoim starym zmuszonym jechac w bialostockie tym tu na miejscu w uk jak beda narzekac to dowiedza sie jakich cierpien unikneli dzieki tobie... :d , normalnie stary walczyl w pw, ty walczyles z gomulka... kombatanci ,chce tylko powiedziec, ze wygraliscie... myslales o jakiejs rencie albo specjalnym zasilku dla polskich bojownikow o wolnosc, przeciez wygraliscie
A mój dzidek służył w carskiej armii, uratowała go przegrana bitwa pod Cuszimą..... i wrócił cały do Polski
i nie wstawaj w obronie komuny, ona ma gdzieś twoje wstawianie się, ma gdzieś wszystko i wszystkich

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

sureshot pisze:wzruszyles mnie do lezz, chyba pokaze ten tekst o twoim starym zmuszonym jechac w bialostockie tym tu na miejscu w uk jak beda narzekac to dowiedza sie jakich cierpien unikneli dzieki tobie... :d , normalnie stary walczyl w pw, ty walczyles z gomulka... kombatanci ,chce tylko powiedziec, ze wygraliscie... myslales o jakiejs rencie albo specjalnym zasilku dla polskich bojownikow o wolnosc, przeciez wygraliscie
To napisz co by dostali gdyby nie Balcerowicz, bo piszesz ciągle że okradł, tylko ciągle nie mówisz z czego. Skoro zostałeś okradziony to chyba potrafisz wyliczyć straty, chyba że są one wyłącznie moralne. Miałeś być szejkiem a nie jesteś. No strata. Okradania od 1945 jakoś ciągle nie wliczasz w "winien" i "ma".
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
czango
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2008, 01:34

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: czango »

Przepraszam Cię jackub za to że Cię sporo odmłodziłem , ale nigdy nie wiadomo , kto się kryje za avatarem w internecie .
Jak widać każdy miał swoje przejścia , swoją osobistą historię która go ukształtowała i to trzeba zrozumieć , patrzmy się bardziej w przyszłość , bo to co było to już nie wróci , najważniejsze jest tu i teraz i co dalej .
Nie jest w naszym kraju tak dobrze jak mogłoby być , ale musimy się starać korzystając z naszych doświadczeń zrobić cokolwiek aby było lepiej .

Dziękuję wszystkim za zabranie głosu w dyskusji , temat w zasadzie uważam za wyczerpany , ale jakby ktoś chciał coś dodać pokojowo i bez napinki to proszę bardzo . :564:
It' s ok to lose money , we can make it back , but lose the balls and it's game over .

jackub

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Czango nic się nie stało, jestem młody duchem....
Sureshot ..
Szyderstwo jest bezlitosną i nieludzką bronią szczególnie jak ma zastąpić argumenty. Zostałem dotknięty i wyszydzony za to że uchyliłem rąbek swojego życia. Moloch internetu nie wybacza takich zachowań. Tak zabolalo... chciałeś żeby zabolało i udało się ... ludzkie przeżycia i tragedie nie powinny być obiektem drwin, są przejawem braku czegoś o czym tu prowdzono rozmowę....

Pozdrawiam wszystkich :564:

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Jeśli zarabiasz to jesteś złodziejem

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Zimno ciemno nie ma co robić, więc wymyśliłem taką konstrukcje logiczną:

Wrogi krwiopijny spekulant nachapał się na forexie, czyli według pana Karonia jest złodziejem. Państwo bierze od tego podatek - czyli co? paserstwo? Państwo przeznacza te pieniądze na wydobycie deficytowego węgla, to czy ten węgiel też jest kradziony? Albo Pan Karoń gdy występuje w dotowanej przez państwo TVP pobiera tantiemy za występ, to też jest złodziejem czy nie? A jak się mówi prawdę za ukradzione pieniądze, to się mówi prawdę czy kłamie?
:p
Obrazek

ODPOWIEDZ