JCz's Journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
JCz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 16 wrz 2015, 16:12

Re: JCz's Journal

Nieprzeczytany post autor: JCz »

DT
02.05.2018

Kolejny dzień, który mnie mocno odciągał od wykresów przez co dałoby się wyciągnąć parę punktów extra, aaale i tak dzień zaliczam do udanych. Rano spodziewałem się raczej spadków, a wcześniej podbicia pod dobranie shortów przez tych co to wczoraj mieli bank holiday. I dobrze się spodziewałem :) Ale w ferworze emocji dnia dzisiejszego nie podejmowałem zbyt dobrych decyzji, zamiast pomyśleć nad tym, czego można oczekiwać za zasłoną dymną, jak rosło - kupowałem, jak spadało - sprzedawałem. To nie były dobre decyzje.

Ale...

Jak już starczyło czasu na myślenie i rynek ruszył tam, gdzie miał iść, udało się to w miarę fajnie rozbudować. W ogólnym rozrachunku +35 pips.

Wrzucam trade'y i raport.

Bajo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

JCz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 16 wrz 2015, 16:12

Re: JCz's Journal

Nieprzeczytany post autor: JCz »

Z braku czasu tymczasowo zawiesiłem DT. Na razie do odwołania.

Medium term
03.05.2018
EUR/JPY, short po 130.90, SL na 132,73. Obecnie +80 pips.

Pozostałe pozycje w trakcie:
EUR/NZD - L po 1.6905, SL na 1.6633, obecnie +180 pips.
CAD/CHF - L po 0.7704, SL na 0,7581, obecnie +160 pips - a tak się kręcił koło SL.

Ot i cała magia SMA200, wiem, że to myślenie magiczne itd., ale w dotychczasowej 8-letniej przygodzie z giełdą i FX to właśnie to dało mi zarobić najwięcej. Nie były to duże kwoty, bo z 1500 zł ok. 2500 zł, niemniej w okresie 6 m-cy to znaczący przyrost. A w tamtym okresie popełniałem sporo różnych błędów wynikających ze szlifowania strategii.

Obecnie mam pomysł, żeby wpleść jakąś krótką średnią do tej ideologii, np. EMA21 (bo tak, bo się często przewija w różnych systemach, nie ma w tym nic znaczącego, a skoro kilka tysięcy traderów na świecie na to patrzy, to w jakiś sposób musi być respektowana :p ). I tak zastanawiam się nad wejściami klasycznie jak teraz po SMA200, a potem po przebiciu na korekcie EMA21 zamykanie 2/3 pozycji i pozostawienie 1/3 "na dłużej", aż cena zejdzie pod/nad SMA200. Oczywiście po osiągnięciu RR minimum 1:1 lub 2:1, szanujmy się, nie będę zabierał 50 pips z trade'a z SL 200-300.

Obecnie czaję się na złotko bo się kręci koło SMA200 na D1.

JCz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 16 wrz 2015, 16:12

Re: JCz's Journal

Nieprzeczytany post autor: JCz »

Medium term
14.05.2018

Long na XAU/USD po 1321.52, SL na 1298.

JCz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 16 wrz 2015, 16:12

Re: JCz's Journal

Nieprzeczytany post autor: JCz »

Medium term

Close pozycji na XAU/USD, strata -85,32.

JCz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 16 wrz 2015, 16:12

Re: JCz's Journal

Nieprzeczytany post autor: JCz »

Medium term

EUR/NZD close na -172,4 pips, -47,87 zł.

Patrzę sobie co tam się dzieje, mam parę typów, ale czekam na zdecydowany ruch i rozwój sytuacji. Dla przykładu: AUD/NZD na L, EUR/CAD na S, GBP/USD na S, USD/SGD na L, USD/ZAR na S, XAU/USD na S.

JCz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 16 wrz 2015, 16:12

Re: JCz's Journal

Nieprzeczytany post autor: JCz »

Medium term

Long na USD/SGD po 1.3472, SL na 1.3276.

JCz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 16 wrz 2015, 16:12

Re: JCz's Journal

Nieprzeczytany post autor: JCz »

Medium term

CAD/CHF close na SL, -46,02 zł.

Obecnie trwające trade'y:
EUR/JPY - L - ok. +550 pips.
USD/SGD - L - okolice zera, trade z dziś.

Obecnie depo pozwala na max 3 pozycje, zatem rozglądam się za czymś jeszcze, niemniej, bez pośpiechu, w obecnej sytuacji istotne jest nieotwieranie zbyt skorelowanych pozycji.

Od lipca planuję zwiększenie depo do 10 transakcji po 0,03 lot.

Załączam metodologię mojej strategii i zachęcam do dyskusji. Na czerwono kwestie do doprecyzowania, nie podjąłem co do nich jeszcze decyzji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: JCz's Journal

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

JCz pisze:Medium term 03.05.2018 EUR/JPY, short po 130.90, SL na 132,73. Obecnie +80 pips..
Ten short był zgodnie z nowym planem bo wejście jest daleko pod przecięciem SMA200?

JCz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 16 wrz 2015, 16:12

Re: JCz's Journal

Nieprzeczytany post autor: JCz »

Zgodnie, bo po zdecydowanym przebiciu :) W momencie otwarcia trade'a kurs był ok. 140 pips od średniej. Poza takim przebiciem również muszę być przekonany co do tego trade'a, nie wiem jak to ściśle określić, może jest to intuicja.

Jak się patrzy przez prawie 9 lat w wykresy, daje to kilka tysięcy godzin gapienia się w kreski (co wcale nie jest dobre, bo najważniejsza jest psychika, którą trenuję tym dziennikiem i na razie jestem zadowolony). Wtedy nieraz czuje się, że coś śmierdzi, ale coś takiego systematyzuje "Spekulacja intuicyjna", bodaj Curtisa, autora "Drogi Żółwia".

Niemniej, w tym przypadku prawdopodobnie potrzebowałem czasu, żeby nabrać przekonania, albo nie miałem czasu otworzyć tego wcześniej.

JCz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 16 wrz 2015, 16:12

Re: JCz's Journal

Nieprzeczytany post autor: JCz »

Medium term

XAU/USD S po 1291,09, SL na 1310, prowadzenie po EMA21, close po powrocie ponad po warunkiem osiągnięcia RR minimum 1:1 w momencie powrotu.

ODPOWIEDZ