Jaki broker z rolowaniem nie swap?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: Jaki broker z rolowaniem nie swap?

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Cblondyn pisze:
03 lut 2021, 19:32
valkiria pisze:
03 lut 2021, 19:24
Są dwa rodzaje brokerów ten co nalicza swap za nocne trzymanie pozycji codziennie i taki co nie ma swapu nocnego tylko rolowanie raz w miesiącu czy raz na trzy miesiące. Chodzi mi o brokera z rolowaniem nie polskiego bo nie chce mieć nic wspólnego z Polskim us.
Broker który nie nalicza dobowego swapu to najcześciej broker typu MM. Oferujący CFD w oparciu o futures. Bo sam niejako kreuje ten rynek i nie musi za niego płacić. Każdy broker który jest pośrednikiem (ECN itp.) swap ten nalicza.
ech. no właśnie tak przypuszczałem że ma to związek z typem brokera. Jednak dla pozycji trzymanych długo jest to lepsze rozwiązanie. jakich mógł byś polecić brokerów z rolowaniem? na ivm swap nocny na gaz jest -15 pips pozycja długa przy 1 locie to ok 110gbp a ja nieraz mam 3-5 lotów 30-50k oz eski oczywiście ale musze czasem skontrować i jestem kontre zmuszony zamykać na noc i potem otwierać

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6650
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jaki broker z rolowaniem nie swap?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

valkiria pisze:
03 lut 2021, 19:36


ech. no właśnie tak przypuszczałem że ma to związek z typem brokera. Jednak dla pozycji trzymanych długo jest to lepsze rozwiązanie. jakich mógł byś polecić brokerów z rolowaniem? na ivm swap nocny na gaz jest -15 pips pozycja długa przy 1 locie to ok 110gbp a ja nieraz mam 3-5 lotów 30-50k oz eski oczywiście ale musze czasem skontrować i jestem kontre zmuszony zamykać na noc i potem otwierać
Oczywistym jest, że do long term nadaje sie jedynie broker MM. Bo koszty swapu zeżrą spora część zysku albo pogłebia straty. Dla przykładu w Aliorze swap naliczany dobowy dla DAX jest wiekszy niz spread. Koszmar. Jesli chodzi o brokera to ja mam głównie z Polski. Ale brokerów MM jest od ggroma i nie ma problemu z wybraniem odpowiedniego. Ale taki broker to nadaje sie głównie dla tych CFD bo na forex ma zdecydowanie większe spready. W UK bez problemu znajdziesz brokera MM co takich swapów nie nalicza. Co do dźwigni to juz może byc problem bo największa dostępna to w tej chwili chyba nie przekracza 20:1. Ale to tez pewnie jest uzaleznone od rodzaju konta. Konto prof. pewnie ten lewar ma zdecydowanie większy
Ostatnio zmieniony 03 lut 2021, 19:48 przez Cblondyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: Jaki broker z rolowaniem nie swap?

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Nie forex mam na icm 1:500. chodzi mi o gaz rope rowary jak cukier soya złoto z dużą dżwignią 1:100 ropa 1:500 gaz złoto srebro indexy 1:200

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6650
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jaki broker z rolowaniem nie swap?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

valkiria pisze:
03 lut 2021, 19:48
Nie forex mam na icm 1:500. chodzi mi o gaz rope rowary jak cukier soya złoto z dużą dżwignią 1:100 ropa 1:500 gaz złoto srebro indexy 1:200
To musisz szukac brokera MM co dla konta prof. ma dużą dźwignie. Innego rozwiązania nie widze. Kazdy ECN swap bedzie naliczał. A jesli maiłbym wybierac to juz wole brokera bez swap niz tego z większym lewarem

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: Jaki broker z rolowaniem nie swap?

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Dobrze. Dziękuje. Będę szukał MM z dużą dźwignią.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Jaki broker z rolowaniem nie swap?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nie ma to związku z typem brokera tylko z typem instrumentu finansowego.
Zrozum żesz, że swapy są naliczane zawsze dla pozycji przetrzymywanych na kolejny dzień, ale też są swapy trzydniowe, np.
Swapy nie są naliczane dla instrumentów opartych o rynki Futures, i to nie zależy od typu brokera.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: Jaki broker z rolowaniem nie swap?

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Swapy trzy dniowe naliczane w piątek bądź w środę są naliczane za piątek, sobotę i niedziele kolego. Nie zależy to od instrumentu ani brokera. Swapy zmieniają sie zależnie od sytuacji na giełdzie. Są różne dla różnych instrumentów i ustala je giełda dla brokera ecn. Tak mam w ICM

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: Jaki broker z rolowaniem nie swap?

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

De30 ma swój ropa swój a pary walutowe swój nieraz dla niektórych pozycji jest dodatni albo ujemny. Nie ma tabeli i często zależy od trendu innstrumentu. na walutach zmieniają się bardzo czesto na innych rzadziej.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Jaki broker z rolowaniem nie swap?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: Jaki broker z rolowaniem nie swap?

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Nie pisz nic jak nie masz nic do napisania. Pytałem o brokera bez swap nocnego jak masz coś do zaproponowania to zaproponuj a nie wyjeżdżaj mi tu z teoriami które kazdy zna.
Xtb ma rolowanie nie swap nocny na interesujące mnie innstrumenty jak gaz, złoto towary itp i o takiego brokera mi chodzi z duża dźwignią i nie Polski.
Rolowanie jest obojetne dla klienta i nie ponosi kosztów w rozliczeniu końcowym.

ODPOWIEDZ