Jaka szkoła..?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
adrix007
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 23 maja 2011, 10:57

Nieprzeczytany post autor: adrix007 »

Ja właśnie zaczynam od października studia na UŁ, kierunek ekonomia ze specjalizacją rynek kapitałowy, tu można zobaczyć plan studiów http://www.eksoc.uni.lodz.pl/portal/ind ... age&id=263. Na FX inwestuje od 2 lat (od roku z zyskiem), wszyscy namawiali mnie na informatykę, bo niby praca po tym jest, ale uważam że nie ma sensu studiować czegoś co mnie nie interesuje. Moim zdaniem same studia nie wystarczą, trzeba robić coś więcej, jakieś kursy, szkolenia i wtedy problemu z pracą nie będzie. FX jest moją pasją i tego się trzymam.

poczekaj
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2011, 17:15

Nieprzeczytany post autor: poczekaj »

A ja bym zasugerował kierunek METODY ILOŚCIOWE W EKONOMII I SYSTEMY INFORMACYJNE na SGH. To jest coś co może poszerzyć twoją wiedzę w obrębie zainteresowań i dać dodatkowy, zupełnie nowy punkt widzenia na sposoby analizy rynków. Wszystkie kierunki ekonomiczne to tak na prawdę rozwijanie światopoglądu i wiedzy ogólnej. Tam natomiast można zdobyć na prawdę specjalistyczną i mało powszechną wiedzę.

Awatar użytkownika
Szakal
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2011, 17:17

Nieprzeczytany post autor: Szakal »

candleelephants2 pisze:możesz iść na UE i wybrać specjalizacje finanse i inwestycje (wydział finansów i ubezpieczeń). Coś tam "dzióbniesz" podstaw napewno

Totalna nieprawda, sam studiuje ( jestem na 4 roku ) nic sie tam nie nauczysz, polecam pomijać wykłady i wpatrywać sie w EKG to da Ci więcej

banaszko

Nieprzeczytany post autor: banaszko »

Nievinny pisze:Na WNE UW są magisterskie (drugiego stopnia) przygotowujące w jakiś sposób do CFA.
jak sie nazywa ta specjalnosc?

lamieeee
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2010, 10:59

Nieprzeczytany post autor: lamieeee »

adrix007 pisze:Ja właśnie zaczynam od października studia na UŁ, kierunek ekonomia ze specjalizacją rynek kapitałowy, tu można zobaczyć plan studiów http://www.eksoc.uni.lodz.pl/portal/ind ... age&id=263. Na FX inwestuje od 2 lat (od roku z zyskiem), wszyscy namawiali mnie na informatykę, bo niby praca po tym jest, ale uważam że nie ma sensu studiować czegoś co mnie nie interesuje. Moim zdaniem same studia nie wystarczą, trzeba robić coś więcej, jakieś kursy, szkolenia i wtedy problemu z pracą nie będzie. FX jest moją pasją i tego się trzymam.
Ja w czerwcu skończyłem tą specjalność, na studiach oczywiscie głównie teoria, dużym plusem są dobrze działajace koła naukowe i sporo pasjonatów ;) Podstawy można zdobyć solidne, mi do jedynki z CFA już dużo nauki nie było potrzebne później ;) Czas na DI chyba...

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

banaszko Quantitative Finance. Dużo dla quantów, ale sporo materiału jest zbieżnego z CFA.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
Szakal
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2011, 17:17

Nieprzeczytany post autor: Szakal »

lamieeee pisze:dużym plusem są dobrze działajace koła naukowe i sporo pasjonatów
To jedyne co mogą dać Ci studia, czyli poznasz dużo ciekawych osób, pasjonatów i poznasz patrzenie z innej strony na rynek to czasami bezcenne

adrix007
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 23 maja 2011, 10:57

Nieprzeczytany post autor: adrix007 »

lamieeee pisze:Ja w czerwcu skończyłem tą specjalność
Od tego roku specjalizacja jest już na pierwszym roku. A Ty od którego roku miałeś specjalizację?

lamieeee
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2010, 10:59

Nieprzeczytany post autor: lamieeee »

od 4 semestru

ODPOWIEDZ