Jaka szkoła..?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

zz tego nie nauczy żadna szkoła, tego nauczy życie. Praktyka w dealingu tylko i wyłącznie.
Trade what you see, NOT what you hear or think

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

zz tego nie nauczy żadna szkoła, tego nauczy życie. Praktyka w dealingu tylko i wyłącznie.
Zgadzam się,jednak szkoła by się przydała,wtedy czas nauki można by skrócić z 10-15 lat na 3-7 lat z dodatkową korzyścią znajomości podatkowej.
Uważam że kszałcenie w tym kierunku jest potrzebne.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
seba
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:06

Nieprzeczytany post autor: seba »

zz
ale co z tego ze bedzie szkola...skoro nie bedzie komu tam uczyc??
czy myslisz ze ludzie naprawde sie na tym znajacy beda woleli przychodzic na wyklady dzien w dzien i uczyc jakichs matolow AT i AF, skoro moga w tym czasie robic milion innych, wazniejszych rzeczy?

i czy mozesz rozwinac wypowiedz "wtedy czas nauki można by skrócić z 10-15 lat na 3-7 lat". bo chyba nie za bardzo zrozumialem

:)

Awatar użytkownika
pki
Gaduła
Gaduła
Posty: 257
Rejestracja: 08 lis 2010, 10:00

Nieprzeczytany post autor: pki »

Obrazek

Awatar użytkownika
seba
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:06

Nieprzeczytany post autor: seba »

hehe....dokladnie tak :)

od siebie dodam jeszcze dwa obrazki:

Obrazek


Obrazek

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

seba nie zrozumieliśmy się.... :P
Chodziło mi o to co jest na Twoim obrazku czyli aby ta wiedza była konkretna i praktyczna...
Co do samego obrazka ...,patrząc po twarzach to są azjaci ... czyli to o czym pisałem wielokrotnie że milionerzy się w Singapurze po ulicach walają...
Nikomu tam nie przychodzi do głowy VAT na 25 % ,a transakcje finansowe poza podatkiem dochodowym jeszcze obciążać dodatkowo dodatkowymi podatkami....,ponieważ tam nie ma żadnych podatków...od kapitału... :P

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

seba pisze:zz
ale co z tego ze bedzie szkola...skoro nie bedzie komu tam uczyc??
czy myslisz ze ludzie naprawde sie na tym znajacy beda woleli przychodzic na wyklady dzien w dzien i uczyc jakichs matolow AT i AF, skoro moga w tym czasie robic milion innych, wazniejszych rzeczy?
(...)

:)
Pewnie zdziwiłbyś się,jest wielu takich.Na mojej uczelni jest prawnik,który ma poważną kancelarie,a wykłada bo lubi,bo zawsze chciał to robić,i mimo że mógłby to pieprznąć-uczy dalej.Może gdyby był w tym kiepski,to y to zostawił,ale studenci go uwielbiają.A sam takich przypadków znam kilka.

Podobnie na forum,kiedyś czytałem"stary sam musisz dość do wszystkiego,nikt kto stracił na to kilka-kilkanaście lat nie pomoże Ci,nie zdradzi Ci jak zarabia" - nic bardziej mylnego,wiele osób wie jaki początek jest trudny,i nie raz widzę pomagają jak mogą,byle by coś z tego było.

Miałem pieprznąć szkołą,ale wierzę że z drugiego roku wyniosę więcej(wiedzy) niż "wniosę"($$$)

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Uważam, że najlepszą kombinacją byłoby połączenie 3 elementów:
-wyuczenie się konkretnego zawodu (tak, żebyś miał fach w rękach)
-nauka języka (pozwalająca na swobodną komunikację)
-trading

Studia to moim zdaniem strata czasu - bo czego nauczą Cię studia, czego nie nauczyłbyś się sam będąc praktykiem w danej branży?

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Zgadza się,ja po miesiacu praktyki wiedziałem więcej niz p otechnikum i roku studiow... ;)

Najbardziej rozbawiają mnie te ofert "zatrudnimy na BEZPŁATNĄ praktyke studentów 4-5 roku".... no tak,pakować 20tys zlotych zeby jeszcze za darmo pracowac...

Studia zaoczne to jednak lipa:( no ale jak się nie chce uczyć... to trzeba kombinować :lol:

Pięknie by było gdyby już w najmłodszych szkołach była możliwość nauki takich przedmiotów,kiedy wszystko przychodzi łatwo i bez oporów.
Ale nie ma co gdybać,wracamy do wykresów...

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Najbardziej rozbawiają mnie te ofert "zatrudnimy na BEZPŁATNĄ praktyke studentów 4-5 roku".... no tak,pakować 20tys zlotych zeby jeszcze za darmo pracowac...
Patrząc szerzej...,to jest nasza specjalność...
Rozmawiałem z Kolegą syna // piłkarzem// co był na testach w ekstraklasie...
też cyrk na kółkach...,najlepiej aby pracował za darmo..,a jeszcze lepiej jakby do tej pracy dopłacał... że może pracować... :P
Songo89K pisze:Zgadza się,ja po miesiacu praktyki wiedziałem więcej niz p otechnikum i roku studiow... Wink
To niestety nie najlepiej świadczy o naszym szkolnictwie...


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ