Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
gosiasamosia
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2016, 13:33

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: gosiasamosia »

Problem, zbudowania komputera, kupna i optymalizacji systemu operacyjnego aby nie włączał aktualizacji i nie wyłączał się podczas ważnych danych oraz w momentach wejscia w rynek FX, oraz usprawnienia i ustawienia, oraz modyfikacji, ze stałym wewnętrznym I.P. routera, po FX regulowany, mam już rozwiązany.

Pozdrawiam

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: brg »

http://allegro.pl/zestaw-szesc-rdzeni-i ... 74809.html

Serdecznie polecam. Jak sama nazwa wskazuje, służy do gamingu czyli do gry m.in. na Forex. Spójrz na specyfikację karty graficznej (to bardzo ważne dla wykresów) - potrafi czynić CUDA (jest to w jej specyfikacji).

Porównywałem ten komputer z kilkoma innymi i na oko widać, że dzięki tej specyfikacji wykres przesuwa się 1-2 ms wcześniej niż na pozostałych komputerach!!

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: green7 »

gosiasamosia pisze:Problem, zbudowania komputera, kupna i optymalizacji systemu operacyjnego aby nie włączał aktualizacji i nie wyłączał się podczas ważnych danych oraz w momentach wejscia w rynek FX, oraz usprawnienia i ustawienia, oraz modyfikacji, ze stałym wewnętrznym I.P. routera, po FX regulowany, mam już rozwiązany.
To szybko Ci poszło - wczoraj jeszcze nie miałeś a dziś proszę :)
No i nie doczekałem się odpowiedzi na pytanie jakie masz średnie czasy transakcji.
Dlaczego ? Bo jak sądzę nawet ich nie zmierzyłeś. Więc skąd wiesz, że są złe ? I skąd będziesz wiedział, że nowy komputer działa lepiej ? Po tym jakie masz odczucia ? Słabe ...
brg pisze:Porównywałem ten komputer z kilkoma innymi i na oko widać, że dzięki tej specyfikacji wykres przesuwa się 1-2 ms wcześniej niż na pozostałych komputerach!!
:D
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

To wszystko na nic, jeżeli będziemy mieli słaby zasilacz i elektrykę w domu. Jakiekolwiek przeciążenie, wahania na sieci i może to spowolnić pracę procesora czy innych komponentów.
Profesjonaliści mają dedykowane łącza internetowe i do tego dedykowane łącza energetyczne. Wszystko ładnie zaekranowane. Koniecznie do tego backup i gwarancja uptime.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Bo winny zawsze jest internet, komputer lub monitor... :563:
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

gosiasamosia
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2016, 13:33

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: gosiasamosia »

Panowie, nie rozumiemy się kompletnie, jeżeli nasza konkurencja na świecie , ma ping do rynku regulowanego FX na poziomie 1 ping , jest to sprawdzone prze ze mnie na faktach,
a, my mając światłowody mamy 127 a, nie mając światłowodów , ale dobry szerokopasmowy ok. 150 a, inny internet mamy nawet 170/ 250, okresowo lub na danych wzrastają wszystkie do 400, a nawet 1200
odpowiadając Kolegom , monitoruję i obserwuję to codziennie, jeżeli dla Was, nie ma to znaczenia, to ciężko będzie się nam zrozumieć, pewnym rozwiązaniem, byłby internet dedykowany, niepubliczny, można by, ping wtedy obniżyć do 50/70 ale to kosztuję ok. 13 000 zł miesięcznie, jestem po rozmowach z głównymi inżynierami , Netii i Orange, niestety, tak , to wygląda dla nas, dlatego próbuję drążyć ten temat, na tym Forum i na innych Forach, aby gdzie się da , wycisnąć ze sprzęty ,komputera, systemu operacyjnego, a może innych możliwości, każdą dodatkową milisekundę, oczywiście, nie stworzy, to nam równych szans, ale zmniejszy różnicę, widziałem , jak to funkcjonuje w Norwegi, próbuję ten temat drążyć u nas, dzięki częściowej pomocy Kolegom z innego Forum , udało mi się mój problem rozwiązać, oczywiście, na ile to jest możliwe w mojej sytuacji, na normalnym światłowodzie, komputerze i systemie operacyjnym.

Pozdrawiam,

Ps, dziwię się że , Forumowicze, ignorują fakt, że profesjonalni inwestorzy, korzystając z, internetu, nie publicznego, kłócą się ostro z dostawcami tegoż internetu, o każdą milisekundę na każdych 300 kilometrach, a, tytaj Forumowicze to, ignorują.

-- 12 gru 2016, 16:26 --

Panowie, nie rozumiemy się kompletnie, jeżeli nasza konkurencja na świecie , ma ping do rynku regulowanego FX na poziomie 1 ping , jest to sprawdzone prze ze mnie na faktach,
a, my mając światłowody mamy 127 a, nie mając światłowodów , ale dobry szerokopasmowy ok. 150 a, inny internet mamy nawet 170/ 250, okresowo lub na danych wzrastają wszystkie do 400, a nawet 1200
odpowiadając Kolegom , monitoruję i obserwuję to codziennie, jeżeli dla Was, nie ma to znaczenia, to ciężko będzie się nam zrozumieć, pewnym rozwiązaniem, byłby internet dedykowany, niepubliczny, można by, ping wtedy obniżyć do 50/70 ale to kosztuję ok. 13 000 zł miesięcznie, jestem po rozmowach z głównymi inżynierami , Netii i Orange, niestety, tak , to wygląda dla nas, dlatego próbuję drążyć ten temat, na tym Forum i na innych Forach, aby gdzie się da , wycisnąć ze sprzęty ,komputera, systemu operacyjnego, a może innych możliwości, każdą dodatkową milisekundę, oczywiście, nie stworzy, to nam równych szans, ale zmniejszy różnicę, widziałem , jak to funkcjonuje w Norwegi, próbuję ten temat drążyć u nas, dzięki częściowej pomocy Kolegom z innego Forum , udało mi się mój problem rozwiązać, oczywiście, na ile to jest możliwe w mojej sytuacji, na normalnym światłowodzie, komputerze i systemie operacyjnym.

Pozdrawiam,

Ps, dziwię się że , Forumowicze, ignorują fakt, że profesjonalni inwestorzy, korzystając z, internetu, nie publicznego, kłócą się ostro z dostawcami tegoż internetu, o każdą milisekundę na każdych 300 kilometrach, a, tytaj Forumowicze to, ignorują.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: green7 »

gosiasamosia pisze:Panowie, nie rozumiemy się kompletnie, jeżeli nasza konkurencja na świecie , ma ping do rynku regulowanego FX na poziomie 1 ping , jest to sprawdzone prze ze mnie na faktach,
a, my mając światłowody mamy 127 a, nie mając światłowodów , ale dobry szerokopasmowy ok. 150 a, inny internet mamy nawet 170/ 250, okresowo lub na danych wzrastają wszystkie do 400, a nawet 1200
odpowiadając Kolegom , monitoruję i obserwuję to codziennie, jeżeli dla Was, nie ma to znaczenia, to ciężko będzie się nam zrozumieć, pewnym rozwiązaniem, byłby internet dedykowany, niepubliczny, można by, ping wtedy obniżyć do 50/70 ale to kosztuję ok. 13 000 zł miesięcznie, jestem po rozmowach z głównymi inżynierami , Netii i Orange, niestety,
Nie my się nie rozumiemy tylko Ty masz kłopot ze zrozumieniem tego co Ci piszemy.

Jak masz komputer w domu a serwer brokera za oceanem to choćby jak to mówią "skały srały" to nie uzyskasz pingu niższego niż jakieś 100ms. I żadne VPNy Ci nie pomogą bo prędkości światła nie przeskoczysz.
Kumasz ?

Ta konkurencja ma 1ms bo ich komputery stoją w tym samym budynku co serwer brokera. Stąd oni będą mieli 1ms bo
odległość między komputerami to 100 metrów a Ty będziesz miał 150ms bo odległość między serwerem brokera a Twoim kompem to 10 tys. km.
Kumasz ?

VPN na tym kablu, który dostajesz od Netii czy Orange nic Ci nie da (o ile uda Ci się go zestawić). Dlaczego ? Bo pakiety internetowe będą wędrowały dokładnie tą samą drogą co uprzednio. I mimo światłowodu będziesz współdzielił pasmo z innymi użytkownikami Internetu.
Musisz mieć VPN ale zestawiony na specjalnie do tego dzierżawionych łączach. Czyli dla uproszczenia ktoś musi pociągnąć kabel od serwera brokera do Twojego domu. Więc nie dziw się, że to kosztuje.
Kumasz ?
Green
Obrazek
Obrazek

Damian77
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 546
Rejestracja: 07 sie 2008, 09:47

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: Damian77 »

nie wiem o czym piszecie
ja na radiowym łączu lokalnego dostawcy mam takie pingi od lat


edit :
kiedyś miałem 8/8 synchroniczne ale zmieniłem na 15/4
szaleństwa nie ma ale spójrzcie na ping :
rozdzielone przez lokalnego usługodawce łącze radiowe z GTS (obecnie t-mobile)
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


gosiasamosia
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2016, 13:33

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: gosiasamosia »

green7 pisze:
gosiasamosia pisze:
Jak masz komputer w domu a serwer brokera za oceanem to choćby jak to mówią "skały srały" to nie uzyskasz pingu niższego niż jakieś 100ms. I żadne VPNy Ci nie pomogą bo prędkości światła nie przeskoczysz.
Kumasz ?

Ta konkurencja ma 1ms bo ich komputery stoją w tym samym budynku co serwer brokera. Stąd oni będą mieli 1ms bo
odległość między komputerami to 100 metrów a Ty będziesz miał 150ms bo odległość między serwerem brokera a Twoim kompem to 10 tys. km.
Kumasz ?

VPN na tym kablu, który dostajesz od Netii czy Orange nic Ci nie da (o ile uda Ci się go zestawić). Dlaczego ? Bo pakiety internetowe będą wędrowały dokładnie tą samą drogą co uprzednio. I mimo światłowodu będziesz współdzielił pasmo z innymi użytkownikami Internetu.
Musisz mieć VPN ale zestawiony na specjalnie do tego dzierżawionych łączach. Czyli dla uproszczenia ktoś musi pociągnąć kabel od serwera brokera do Twojego domu. Więc nie dziw się, że to kosztuje.
Kumasz ?
Tak, teraz dokładnie zrozumieliśmy się, o to w tym temacie dokładnie chodzi, Wiesz, na internet niepubliczny , jeszcze długo mnie nie będzie stać, dlatego w tym temacie chodzi o to , że skoro nasza konkurencja ma 1ms, każde choćby minimalne wyżyłowanie dodatkowo sprzętu,komputera, systemu operacyjnego, światłowodu, o każdy ułamek sekundy, jest ważne, a szczególnie to jest ważne w tych momentach gdy nagle pingi skaczą na światłowodach do 400ms i więcej, wtedy proporcjonalnie ważność tego tematu się zwiększa.

Pozdrawiam serdecznie,

Ps, cieszę się , że zrozumieliśmy się.
Ps, acha, jeszcze jedno, jeżeli odległość do rynku regulowanego wynosi ok. 7300 kilometrów, a na internecie dedykowanym , nie publicznym .mamy opóżnienia, jednej milisekundy na każdych 300 kilometrach, to temat robi się ciekawy, jak napisałem, na to mnie nie stać, więc szukam rozwiązań o których wyżej napisałem.

ODPOWIEDZ