Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Chcesz przyspieszyć działanie swojego komputera, ale po co chcesz to robić? Do czego ci to konkretnie jest potrzebne? Coś sobie chyba ubzdurałeś i może szukasz nie tam gdzie trzeba rozwiązania problemu... Mało konkretny jesteś, to jak Ci można coś doradzać skoro nie wiadomo jaki problem chcesz rozwiązać. Sprecyzuj co chcesz tym osiągnąć.

gosiasamosia
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2016, 13:33

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: gosiasamosia »

ręcznie, lecz milisekundy mają znaczenie, windows sam pod siebie wykonuje czasami 80 czynności na raz i więcej, opóżnienia sięgają pół sekundy i więcej, co przy ping do regulowanego FX wynoszące na światłowodzie ok. 130 optymalizacja jest potrzebna.
Generalnie chodzi mi o zbudowanie komputera pod windows lub inny system i dodatkowo zoptymalizować system operacyjny tak, aby nie tracić tych niepotrzebnych sekund czy milisekund.
Dlatego prosiłem o te porównania,a, może możecie polecić firmy które optymalizują komputery i systemy operacyjne?,
spotkałem się z opinią cytuję ,Podłączyć komputer wprost do neta bez routera i będdą milisekundy na sieci.
Uruchomic Windows w tryb awaryjnym + obsługa sieci i będzie następne milisekundy w szybkości systemu,
testował to ktoś z Forumowiczów?, czy to jest bezpieczne?.

Pozdrawiam

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

No dobra, ale jaki to ma związek z forexem i giełdą? Jeśli żadnego, pomyliłeś fora.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: green7 »

brg pisze:Zzz - już chyba 5 lat mija, a Ty nadal tego komputera nie złożyłeś? Może zadzwoń do tego głównego informatyka kraju to coś podpowie :)
Aaaa jeśli to zzz to wsio jasne :)
gosiasamosia pisze:ręcznie, lecz milisekundy mają znaczenie, windows sam pod siebie wykonuje czasami 80 czynności na raz i więcej, opóżnienia sięgają pół sekundy i więcej, co przy ping do regulowanego FX wynoszące na światłowodzie ok. 130 optymalizacja jest potrzebna.
A skąd wziąłeś te 80 i więcej czynności ? I co to są te czynności ? Masz na myśli działające procesy ? A może wątki ? A może wykonywane rozkazy procesora ?
Czego byś nie brał pod uwagę to dzisiejsze procesory/systemy operacyjne właśnie tak stworzono: do wykonywania wielu rzeczy na raz więc to raczej nic dziwnego....

Grasz ręcznie - ile trwa Twoja analiza danych, jak szybko decydujesz się na transakcję ? Ile trwa zanim otworzysz okno, wybierzesz wolumen, klikniesz buy-sell ? Jak Ci więc tak bardzo na tym czasie zależy to może ćwicz refleks, albo wprawiaj rękę w szybkim klikaniu myszą :) Bo Twój czas reakcji zapewne jest kilkanaście razy dłuższy niż czas realizacji zlecenia.

A co do pingu: jakbyś nie kombinował to ping będziesz miał krótszy niż czas realizacji zlecenia. Masz ping 130ms czyli, że (w uproszczeniu) tyle trwa komunikacja pomiędzy Twoim komputerem a serwerem brokera. Teraz serwer brokera musi zrealizować zlecenie, i zwykle to trwa najdłużej. A na to nie masz żadnego wpływu i żadne optymalizacje po Twojej stronie nic tu nie są w stanie zmienić.

A tak apropo jakie masz średnie czasy realizacji zlecenia i u jakiego brokera ?
Green
Obrazek
Obrazek

gosiasamosia
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2016, 13:33

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: gosiasamosia »

Chyba się z Kolegą nie rozumiemy, profesjonalne firmy w Polsce, wykupują internet dedykowany, niepubliczny i płacą za niego ok. 13 000 zł miesięcznie, aby urwać każdą milisekundę i mieć najniższy jaki jest możliwy ping, a, i tak mają opóżnienie na każdych 300 kilometrach jedną milisekundę, a, my zwykłe szaraki, jeżeli mamy światłowód to mamy wyższy ping od nich ok. trzykrotnie, a, jeżeli mamy zwykły internet to nawet pięcio , siedmiokrotnie wyższy , i my , mamy nie próbować obniżyć o każdą milisekundę?.
Proszę Kolegę, aby sobie to jeszcze raz przemyślał.

Pozdrawiam serdecznie

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: green7 »

gosiasamosia pisze:Chyba się z Kolegą nie rozumiemy, profesjonalne firmy w Polsce, wykupują internet dedykowany, niepubliczny i płacą za niego ok. 13 000 zł miesięcznie, aby urwać każdą milisekundę i mieć najniższy jaki jest możliwy ping, a, i tak mają opóżnienie na każdych 300 kilometrach jedną milisekundę, a, my zwykłe szaraki, jeżeli mamy światłowód to mamy wyższy ping od nich ok. trzykrotnie, a, jeżeli mamy zwykły internet to nawet pięcio , siedmiokrotnie wyższy , i my , mamy nie próbować obniżyć o każdą milisekundę?.
Proszę Kolegę, aby sobie to jeszcze raz przemyślał.
Bzdury opowiadasz. Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak "internet dedykowany, niepubliczny". Internet z założenia jest publiczny :) Zapewne chodzi Ci o VPN. A to ciutkę coś innego.

Po drugie firmy którym zależy na milisekundach kolokują sprzęt w serwerowni giełdy czy też brokera. Wtedy mają pewność, że nie stracą tych cennych milisekund.

Po trzecie jak już ustaliliśmy: ty grasz ręcznie. Zastanów się ile czasu trwa zanim podejmiesz decyzję i złożysz zlecenie ? Optymistycznie przyjmijmy, że 5 sekund z czego 500 ms zajmuje komunikacja z brokerem. Jeśli nawet urwiesz z tych 500ms połowę to zmniejszysz całkowity czas o 0,5%.

Po czwarte: nie odpowiedziałeś na pytanie: Jakie masz średnie czasy realizacji zleceń ?
Green
Obrazek
Obrazek

gosiasamosia
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2016, 13:33

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: gosiasamosia »

green7 pisze:
gosiasamosia pisze:Chyba się z Kolegą nie rozumiemy, profesjonalne firmy w Polsce, wykupują internet dedykowany, niepubliczny i płacą za niego ok. 13 000 zł miesięcznie, aby urwać każdą milisekundę i mieć najniższy jaki jest możliwy ping, a, i tak mają opóżnienie na każdych 300 kilometrach jedną milisekundę, a, my zwykłe szaraki, jeżeli mamy światłowód to mamy wyższy ping od nich ok. trzykrotnie, a, jeżeli mamy zwykły internet to nawet pięcio , siedmiokrotnie wyższy , i my , mamy nie próbować obniżyć o każdą milisekundę?.
Proszę Kolegę, aby sobie to jeszcze raz przemyślał.
Bzdury opowiadasz. Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak "internet dedykowany, niepubliczny". Internet z założenia jest publiczny :) Zapewne chodzi Ci o VPN. A to ciutkę coś innego.

?
Chyba się z Kolegą nie rozumiemy,nie chodziło mi o VPN, jeżeli Kolega nie wie że coś takiego istnieje, ciężko będzie się nam porozumieć,
proponuję Koledze, porozmawiać z głównym inżynierem Neti lub Orange wtedy się Kolega dowie że coś takiego instnieje, i profesjonaliści z tego korzystają.

Pozdrawiam serdecznie,

Ps, sprawdziłem w notatniku, profesjonalnie nazywa się to, internet odseparowany od sieci publicznej.

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Ten wątek w katastroficznym tempie wędruje w kierunku kosza.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: green7 »

gosiasamosia pisze:Chyba się z Kolegą nie rozumiemy,nie chodziło mi o VPN, jeżeli Kolega nie wie że coś takiego istnieje, ciężko będzie się nam porozumieć,
proponuję Koledze, porozmawiać z głównym inżynierem Neti lub Orange wtedy się Kolega dowie że coś takiego instnieje, i profesjonaliści z tego korzystają.
Zz jakbyś tak nie zauważył: Ty coś stulałeś o
gosiasamosia pisze:internet dedykowany, niepubliczny
a ja napisałem, że zapewne chodzi Ci o VPN. Zerknij sobie post wcześniej. A skoro to JA domyśliłem się z tego co wypisujesz, że chodzi o VPN to sugestia, że nie mam pojęcia o istnieniu VPN jest cokolwiek absurdalna nie sądzisz ? :mrgreen:
gosiasamosia pisze:Ps, sprawdziłem w notatniku, profesjonalnie nazywa się to, internet odseparowany od sieci publicznej.
Boże Ty widzisz i nie grzmisz :) :)
Internet nie może być odseparowany od sieci publicznej bo to on jest tą publiczną siecią. To tak jakbyś chciał dajmy na to oddzielić wodę od wody. Albo wodę od H2O :) :)

Skoryguj te swoje "profesjonalne notatki" bo znowu pokręciłeś pojęcia i chodzi Ci o sieć odseparowaną od Internetu, albo sieć odseparowaną od sieci publicznych. Czyli VPN :)
I nawiasem mówiąc wiem to bez konieczności telefonowania do głównego inżyniera czegokolwiek, a VPN podpięty do GPW zestawiałem "własnymi ręcami" tak dobre ponad 15 lat temu.

A teraz (bez konieczności konsultacji z głównymi inżynierami) zdradzę Ci pewien "sekret" odnośnie VPN: tu do tańca trzeba dwojga.
Czyli jeśli chcesz zestawić VPN do serwera brokera to ten broker musi się na to zgodzić :) Innymi słowy nie jesteś w stanie zastosować VPNu handlując przez mt4/mt5 bo brokerzy nie udostępniają VPNów.
Możesz zapewne uruchomić VPN jeśli korzystasz z jakiegoś innego brokera, operującego na giełdzie, kontraktach futures itd. Ale będzie to kosztowało sporo $$$.

I nadal nie odpowiedziałeś na zadane pytanie: jakie masz te średnie czasy wykonania transakcji ?
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Jak zbudować szybki komputer i system operacyjny

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

:wall: tyle lat a ten dalej swoje, na piechotę miał się ścigać z HFT

z głupotą jeszcze nikt nie wygrał...
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

ODPOWIEDZ