jak wyznaczacie poziomy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

brother pisze:Wirus przecież tu chodzi o zarabianie pieniędzy, podszedłem do tego dosyć poważnie i chciałbym się z tego w przyszłości utrzymywać.
Obejrzyj sobie uważnie:
http://www.youtube.com/watch?v=u7nHkVjHdM4
Uważam, że w prawie wszystkich przypadkach straty winna jest psychika, a nie technika. Dodatkowo, gra w pieniądze zwiększa stres, decyzje podejmujesz pod presją, przeważnie błędne. Często też nie jesteś w stanie podjąć żadnej decyzji, w obawie przed stratą.
A ty jak reagujesz na stratę, zero emocji?
Przeznaczając taką ilość pieniędzy, żeby stratę traktować z usmiechem; forex nie jako źródło zysku, ale jako jedna z przyjemności ;-)

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

alinoe pisze:Sam nie wiem jak się wyznacza poziomy wsparć i oporów tak żeby na tym zarabiać i zastanawiam się jak to robią ci co na ich podstawie zarabiają. Ja osobiście nie używam tego narzędzia.
zachowuj się tak jakbyś miał inwestować wielkie sumy...to zmieni Twój tok myślenia o transakcji i o ryzyku...zero automatycznych pivotów,zero automatycznych formacji,...zero automatycznych narzedzi które człowiek lepiej opanuje i naniesie


Popełniasz du(zy) bład (sory ale mam skróty na klawiszach)
nie u(z)ywając poziomów wsparć i oporów...

dlaczego?

powody przedstawiam poni(z)ej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Nieprzeczytany post autor: brother »

Kuba Brzeziński pisze:Popełniasz du(zy) bład (sory ale mam skróty na klawiszach)
nie u(z)ywając poziomów wsparć i oporów...
To jest tylko rysowanie na historii, można pokazać tysiąc przykładów w których poziomy były łamane po kolei jakby nie istniały. Chyba, że możesz wrzucić swoje wejścia live z realnego konta i pokazać, że nie tylko w teorii zarabia się na takim sposobie grania.
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

zajrzyj do mojego dziennkija
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

Greenhaze
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 380
Rejestracja: 12 wrz 2008, 18:40

Nieprzeczytany post autor: Greenhaze »

Wirus pisze:Poziom jest tym mocniejszy, im więcej razy zadziałał.
.
To stwierdzenie akurat mija sie z prawda. Kazdy test poziomu konsumuje oczekujace zlecenia (offery/bidy) i tym samym oslabia ten poziom. Przykladowo 4ty test takiego poziomu jest czesto pulapka dla amatorow ktorzy stoja bezposrednio na poziomie. Czesto nastepuje fakeout i czyszczenie stopow oraz powrot pod/nad ten poziom. Wtedy w duzym uogolnieniu warto wchodzic. Z drugiej strony moze nastapic wybicie oraz kontynuacja gdzie szanse reakcji ceny przy pierwszym powrocie do tego poziomu sa juz wysokie. Jesli chodzi o poziomy to zawsze warto postawic sie w sytuacji silniejszego i slabszego gracza oraz przemyslec to jaka jest aktualnie psychologia rynku w odniesieniu do aktualnego sentymentu oraz macro ....analiza miedzyrynkowa jest takze bardzo istotna (przykladowo AU NU EU traduja w okolicy swoich wsparc co daje dodatkowy poglad na sile USD). Poziomy dzialaja ale trzeba je dobierac selektywnie i miec pojecie o czym mysli w danym momencie rynek jako kolektyw oraz jakie ma oczekiwania. Na dobra sprawe wystarczy jedna horyzontalna linia na charcie :)
Generalnie PA pokazuje kierunek a poziomy daja mozliwosc wejscia z bardzo niskim DD.

Pozdrawiam


Przyklad. Przebicie i test bardzo dobrze zdefiniowanego poziomu na AU H1 (Identyczna reakcja na EU)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Bo S/Ry to nie zakręty na wiejskiej drodze, żeby wszystkie brać.

Osobiście gram S/R-y wybiórczo. Najlepsze są te przebite i testowane od drugiej strony. Na te raz użyte już nie patrzę. Tylko dziewice mnie interesują ;).

Jeśli S/R raz działają raz nie, to przyjrzyj się, które działają, a które nie i zastanów się dlaczego. Dobierz sobie wskaźnik, który potwierdzi Ci poziom, narzędzie fibo, spróbuj ocenić nastrój na rynku, rzuć okiem na inny (wybaczcie określenie) "skorelowany" instrument albo chociaż spójrz na wyższy interwał jak tam układają się świece. Trzeba również pamiętać, że trend łatwiej przełamuje poziomy niż korekta.

Nie ma 100% S/R-a, ale za to jest zarządzanie ryzykiem.

No i jeśli widzisz, że do poziomu podchodzi świeca długa na 50 pips, to odpuść sobie. Będą jeszcze inne okazje. Grunt to ocenić, czy cena hamuje, czy jedzie ostro w kreskę. Dobry do tego jest M15 czy M5.

Pozdrawiam
Marcin

PS. Może tutaj się narażę, ale odradzam szukania poziomów na M1 czy M5. A takich praktyk widzę na forach sporo.

EDIT: Dodam tylko, że dla mnie poziom testowany parokrotnie jest bardzo dobrym poziomem, ale dopiero po przebiciu :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2012, 16:35 przez Stforex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

bo trzeba wiedzieć, ktore s/r sa aktywne 8)
DAYTRADER
powodzenia, kilometrow pips wam zycze

ODPOWIEDZ