jak wyznaczacie poziomy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Skco: nie jest bardzo czytelny, ale myślę, że dasz radę ;-) Jeśli popełniam błędy, proszę o naprostowanie.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

pawelklos
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 21 sie 2009, 19:09

Nieprzeczytany post autor: pawelklos »

bboy88 pisze:
pawelklos pisze:Każdy HH HL jest wsparciem i oporem. Każdy TF tworzy swoje swingi i to są właśnie S/R.

Nie używaj żadnych pivot points - to są śmieszne rzeczy :lol:
Prosze o wyjaśnienie tego
Poczytaj tutaj:

http://www.forex-strategie.pl/viewtopic.php?f=6&t=17

Wyjaśnienie HH HL itd.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Sam nie wiem jak się wyznacza poziomy wsparć i oporów tak żeby na tym zarabiać i zastanawiam się jak to robią ci co na ich podstawie zarabiają. Ja osobiście nie używam tego narzędzia.
Poniżej przedstawiam wykres. Połączyłem szczyty i dołki i szczerze mówiąc niewiele mi wyszło kresek poziomych, w każdym razie nie potrafiłbym wyłuskać tych sytuacji, w których potrafiłbym przewidzieć gdzie zadziała wsparcie czy opór.
Ktoś zaraz pewnie napisze, że właśnie trzeba wiedzieć, mieć wyczucie czy coś ale to chyba nie jest odpowiedź na pytanie autora wątku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Nieprzeczytany post autor: brother »

Alinoe właśnie o to chodzi wiemy jak rysować nie wiemy jak grać. Bo jak ktoś gra w sensie jest opór robię stopa i może obroni to wtedy jest gra czysto uznaniowa, to samo z poziomami popytu i podaży trafimy albo nie. Ja od dłuższego czasu szukam odpowiedzi na ff, ale tam też jeszcze nie znalazłem, aby ktoś mówił konkretnie jak tego używać inaczej niż za zasadzie trafie nie trafie. Można to jeszcze łączyć z czasem i patrzeć na zlecenia Azjaci, Londyn itd, ale to też nie zawsze działa.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

brother pisze:Alinoe właśnie o to chodzi wiemy jak rysować nie wiemy jak grać. Bo jak ktoś gra w sensie jest opór robię stopa i może obroni to wtedy jest gra czysto uznaniowa, to samo z poziomami popytu i podaży trafimy albo nie. Ja od dłuższego czasu szukam odpowiedzi na ff, ale tam też jeszcze nie znalazłem, aby ktoś mówił konkretnie jak tego używać inaczej niż za zasadzie trafie nie trafie. Można to jeszcze łączyć z czasem i patrzeć na zlecenia Azjaci, Londyn itd, ale to też nie zawsze działa.
Niestety zawsze to się tylko cena zmienia.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

brother pisze:Alinoe właśnie o to chodzi wiemy jak rysować nie wiemy jak grać. Bo jak ktoś gra w sensie jest opór robię stopa i może obroni to wtedy jest gra czysto uznaniowa, to samo z poziomami popytu i podaży trafimy albo nie. Ja od dłuższego czasu szukam odpowiedzi na ff, ale tam też jeszcze nie znalazłem, aby ktoś mówił konkretnie jak tego używać inaczej niż za zasadzie trafie nie trafie. Można to jeszcze łączyć z czasem i patrzeć na zlecenia Azjaci, Londyn itd, ale to też nie zawsze działa.
Musisz znaleźć sposób żeby określić siłę tych poziomów i wedle tego dobierać wielkość pozycji.
Czyli słaby poziom mała pozycja. Mocny poziom większa.
Tak jak to Weronika robiła przy fibo.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Nieprzeczytany post autor: brother »

daromanchester pisze:Musisz znaleźć sposób żeby określić siłę tych poziomów i wedle tego dobierać wielkość pozycji.
Czyli słaby poziom mała pozycja. Mocny poziom większa.
Tak jak to Weronika robiła przy fibo.
No właśnie tej "siły" nie potrafię jeszcze określić, kombinowałem z konfluencjami typu SR + LT+ harmoniczne, ale nieraz poziom z D1 okazuje się nic nie znaczący, a podaż na m5 broni ceny przez cały dzień. Cały czas czytam o tym żeby grać "to co widać", ale to co widzimy czyli np breakout może okazać się fałszywy i znów pojawia się uznaniowość. Dodam,że od początku gram na real i jak można się domyślać wpadłem w pułapkę "nie mogę więcej stracić, muszę odrobić" co dodatkowo utrudnia proces podejmowania decyzji.

Daro z wielkością pozycji masz rację do tej pory raczej grałem stałą wielkością dzięki za uwagę.

skco pisze:Niestety zawsze to się tylko cena zmienia.
Słuszna uwaga, ale dodałbym "Niestety", ale tylko dla przegrywających :D

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Poziom jest tym mocniejszy, im więcej razy zadziałał.
Nie graj nigdy w "muszę odrobić"; graj w grę, nie w pieniądze.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

brother pisze:No właśnie tej "siły" nie potrafię jeszcze określić
Wyślę Ci coś na PW powinno w pewnym stopniu ukrócić Twoje męki. :)
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Nieprzeczytany post autor: brother »

Wirus pisze:Poziom jest tym mocniejszy, im więcej razy zadziałał.
Nie graj nigdy w "muszę odrobić"; graj w grę, nie w pieniądze.
Wirus przecież tu chodzi o zarabianie pieniędzy, podszedłem do tego dosyć poważnie i chciałbym się z tego w przyszłości utrzymywać.

A ty jak reagujesz na stratę, zero emocji?
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

ODPOWIEDZ