Jak określić moment wejścia?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
cinek907
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 16 lis 2008, 23:11

Nieprzeczytany post autor: cinek907 »

sp2ews pisze:Siema!
pisze tu na forum po raz pierwszy wiec prosze o wyrozumialosc jezeli popelnie jakas gafe... I do tych "starych wyjadaczy" co to juz wszystko wiedza -
Poczytaj dział dla poczatkujących, zapoznaj się z podstawową nawet literaturą i dopiero wtedy zadawaj pytania.....
i czuja sie wazniejsi od nas nowicjuszy : troche wyrozumialosci ludziska dla zoltodziobow :) nie zadzierajcie nosa ;)
Drogi kolego....to nie jest zadzieranie nosa. W pierwszym poście pojawiło się pytanie "jak wejść jak wyjść i jeszcze jak na tym wszystkim zarobić". Istnieje dział journal gdzie dziesiątki(setki?) ludzi stara się to rozkminić i nikt nie jest w stanie udzielić sensownej odpowiedzi w jednym czy nawet kilku postach.Pozdrawiam


grafmax
Co do Twojego wykresu....u mnie najwyższa cena świecy tworzącej nowy szczyt(1.3852) pokrywa się praktycznie co do pipsa(1,3853) z najwyższą ceną eleganckiego pinbara z dnia poprzedniego na m5, dlatego ja na tym poziomie upatrywałbym poziomu oporu.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

cinek907 pisze:
sp2ews pisze:Siema!
pisze tu na forum po raz pierwszy wiec prosze o wyrozumialosc jezeli popelnie jakas gafe... I do tych "starych wyjadaczy" co to juz wszystko wiedza -
Poczytaj dział dla poczatkujących, zapoznaj się z podstawową nawet literaturą i dopiero wtedy zadawaj pytania.....
i czuja sie wazniejsi od nas nowicjuszy : troche wyrozumialosci ludziska dla zoltodziobow :) nie zadzierajcie nosa ;)
Drogi kolego....to nie jest zadzieranie nosa. W pierwszym poście pojawiło się pytanie "jak wejść jak wyjść i jeszcze jak na tym wszystkim zarobić". Istnieje dział journal gdzie dziesiątki(setki?) ludzi stara się to rozkminić i nikt nie jest w stanie udzielić sensownej odpowiedzi w jednym czy nawet kilku postach.Pozdrawiam
I o to chodzi drogi kolego. dziesiątki, setki ludzi, jeszcze wiecej postów z czego większość niestety nie stanowi dobrego źródła... I wex bądź tu mądry, przebrnij przez taki natłok informacji... Od tego jest przeciez forum, żeby szukac informacji. Ale jeśli jest kilkadziesiąt wątków po kilkaset nawet stron no to przepraszam, ale chyba prościej jest czytać coś na bieżąco niż wszystko od początku dlatego nie diw się,że ludzie wolą zadać pytanie od nowa.
Skoro nie chcesz odpowiedziec to nie, niech piszą ci co chcą odpisać. Ale nie krytykuj od razu a najpierw postaw się w czyjejś sytuacji.
Przepraszam za offtopa.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

grafmax pisze:Może ja bardziej obrazowo sprawę przedstawię. Żeby daleko nie szukać przykład z dziś. Problem dotyczy sytuacji w elipsie. Cena dochodzi do wcześniej utworzonego oporu, popyt traci siłę, tworzy się HL, powrót i na pinbarze sygnał na sell moim zdaniem. Ale po paru pipsach cena do góry i zabiera stop lossa. A jak rozegrałby tą akcje doświadczony trader? A jeśli nie otwierałby tam pozycji to dlaczego?
A patrzysz na czas otwierania pozycji ? z tego co widzę to jest pre-london to takie magic hour gdzie można sie pogubić z kierunkiem azaj kończy frankfurt przed londynem londyn je sniadanko i nie ma jednomyślności co do kierunku ktoś zamykał S ktoś trochę kupowałi często masz bałagan. Zwróć uwagę ża na czas otwierania pozycji na H4 nie widać nowych HH ani LH jedziemy w trojkąt a tam zawsze bajzel. Ale rozumiem że skalpujesz a to się rządzi innymi prawami
"If music is dying musicians are killing it" - MP

cinek907
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 16 lis 2008, 23:11

Nieprzeczytany post autor: cinek907 »

sp2ews pisze:I o to chodzi drogi kolego. dziesiątki, setki ludzi, jeszcze wiecej postów z czego większość niestety nie stanowi dobrego źródła... I wex bądź tu mądry, przebrnij przez taki natłok informacji... Od tego jest przeciez forum, żeby szukac informacji. Ale jeśli jest kilkadziesiąt wątków po kilkaset nawet stron no to przepraszam, ale chyba prościej jest czytać coś na bieżąco niż wszystko od początku dlatego nie diw się,że ludzie wolą zadać pytanie od nowa.
Skoro nie chcesz odpowiedziec to nie, niech piszą ci co chcą odpisać. Ale nie krytykuj od razu a najpierw postaw się w czyjejś sytuacji.
Przepraszam za offtopa.
Właśnie przez takich leniwców i nabijaczy postów co "wolą zadać pytanie od nowa" zamiast się choć troche wysilić, poszukać, pogłówkować powstaje tysiace postów i tematow z "czego większość niestety nie stanowi dobrego źródła". Tak jest na tym i na wszystkich innych ogólnodostepnych forach gdzie trzeba przedrzeć się przez gąszcz spamu zanim dotrze sie do czegoś wartościowego. EOT z mojej strony a jak będziesz miał ochote mi znowu coś "sensownego" odpisać pisz na PW.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
grafmax
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 443
Rejestracja: 01 paź 2010, 18:52

Nieprzeczytany post autor: grafmax »

SEROL666 pisze: A patrzysz na czas otwierania pozycji ? z tego co widzę to jest pre-london to takie magic hour gdzie można sie pogubić z kierunkiem azaj kończy frankfurt przed londynem londyn je sniadanko i nie ma jednomyślności co do kierunku ktoś zamykał S ktoś trochę kupowałi często masz bałagan Zwróć uwagę ża na czas otwierania pozycji na H4 nie widać nowych HH ani LH jedziemy w trojkąt a tam zawsze bajzel
Pozycja otwarta byłaby kilka minut przed 9 bo na FX Salt czas jest przesunięty o godzinę. Według pewnego zawodowca czas między 7 a 10 to dobry czas do gry wiec nigdy się z tym nie sprzeczałem. Poza tym np na tej stronie http://www.efixpolska.com/C/dwn/ae/Godzinyhandlu.pdf w podsumowaniu napisane jest że Kiedy dwa rynki „nachodzą na siebie” to jest dobry czas na trading.

Co do ogarnięcia sytuacji na wyższym TF to masz racje. Często to zaniedbuję a nie powinienem

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

grafmax pisze: Według pewnego zawodowca czas między 7 a 10 t
Zgadzam się tylko że ty psprzedawałeś nad wsparciem widocznym na H4 do tego we wzrostowym i tak się dziwię że long termowcy tak pózno zaatakowali.
EFIXowi nie zależy na Twoich zyskach tylko stratach. Jak zaczniesz ich porządnie skubać poznasz ich prawdziwa twarz.
grafmax pisze:Co do ogarnięcia sytuacji na wyższym TF to masz racje. Często to zaniedbuję a nie powinienem
No święte słowa ja zaczynam na D1czasem w weekend wchodzę na wyższe. H1 to minimum. A jak skalpujesz rynek to SL szybciej ustawiaj
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
grafmax
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 443
Rejestracja: 01 paź 2010, 18:52

Nieprzeczytany post autor: grafmax »

SEROL666 pisze: Zgadzam się tylko że ty psprzedawałeś nad wsparciem widocznym na H4 do tego we wzrostowym i tak się dziwię że long termowcy tak pózno zaatakowali.
Fakt, na H4 to jest nad wsparciem ale na H1 jest tam opór i to dość silny. I weź bądź mądry :wink: Wydaje mi się że jak się patrzy na zbyt wiele TF to zawsze na którym znajdzie się powód żeby nie wejść.

Analizując dalej ten mój wykres i patrząc na inne TF to na przykład: na H1 w tym miejscu jest silny opór, na M5 tworzy się pinbar czyli już dwa dobre zwiastuny na sell. Na M1 robi się LL po czym ładny miejscowy oporek (LH). Tam zrobić sell i jest piękny ruch na 27 pipsów co dla mnie to aż za dużo. Tylko łatwo to się mówi jak już jest po wszystkim i wszystko widać :wink:
SEROL666 pisze: A jak skalpujesz rynek to SL szybciej ustawiaj
Nie chcę dawać np 2 pipsy bo za czesto łapałbym SL

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

grafmax pisze:Fakt, na H4 to jest nad wsparciem ale na H1 jest tam opór i to dość silny. I weź bądź mądry Wink Wydaje mi się że jak się patrzy na zbyt wiele TF to zawsze na którym znajdzie się powód żeby nie wejść.
Ale jakos musisz ustalic plan gry gdzie jaka pozycje ustawic gdzie uważac na potencjalne opory i zwroty akcji spójrz na screen "głupia" 61 fibo zadzialało w dwie strony - choć jak w dwie strony to nic dobrego . No i wcześniej wspominany opór cenowy tu chyba jest gdzieś odpowiedz na Twoje pytanie
grafmax pisze:Tam zrobić sell i jest piękny ruch na 27 pipsów co dla mnie to aż za dużo
Znajdżź sobie Andrew523 na tym forum to skalper więc myśle że jego technika bedzie Ci bliska sercu - pisał chyba w tym samym dziale co my teraz "początki na rynku...."
grafmax pisze:Tylko łatwo to się mówi jak już jest po wszystkim i wszystko widać
Nic dodać nic ująć
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

grafmax pisze:dzięki sp2ews za wypowiedź

w każdym dobrym szanującym się wątku tak powinno być :) - każdy system generuje fałszywe sygnały
Poczytaj dzienniki graczy - najczęściej na początku opisują jakim systemem chcą grać i potem cała masa rzeczy do analizy.
Tutaj pewna kobieta prowadzi dziennik - głównie ze stratami ale większość jej kibicują

PS.
Przeczytaj wątek dwa razy - rób notatki ( przemyślenia ) - tego się nie da ogarnąć w jeden wieczór
Wiem że każdy system generuje też fałszywe sygnały ale ja grając na małym TF mam nie duży TP (do 15 pips - i często muszę zamknąć przy mniejszym proficie ) więc i SL stawiam małe ( z reguły 5). Takie fałszywki jak ta są dla mnie zabójcze a niestety zbyt często mi się one zdarzają. Dlatego szukam patentu jak wchodzić żeby nie dać się im zaskoczyć.
Narazie czytałem jeden dziennik, ale poszukam też dziennika tej kobiety :)
Dobra idę czytać :D

PS. Każda sensowna analiza mojego wykresu mile widziana.
[/quote]




Na M1 bardzo często bywają takie fałszywe wybicia z konsoli. Warto narysować dodatkową linię pośrodku i poczekać na mały pullback w kierunku konsoli. W 90% przypadków mamy test po takim wybiciu. W reszcie przypadków wystarczy ustawić Buy po HH czy Sell po LL. Nie widzę szerszego obrazu rynku więc ciężko mi powiedzieć czy tak właśnie to bym rozegrał.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
fx-forum

Awatar użytkownika
grafmax
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 443
Rejestracja: 01 paź 2010, 18:52

Nieprzeczytany post autor: grafmax »

SEROL666 pisze: Ale jakos musisz ustalic plan gry gdzie jaka pozycje ustawic gdzie uważac na potencjalne opory i zwroty akcji spójrz na screen "głupia" 61 fibo zadzialało w dwie strony - choć jak w dwie strony to nic dobrego . No i wcześniej wspominany opór cenowy tu chyba jest gdzieś odpowiedz na Twoje pytanie


Opory sprawdzał będę na H1 a zlecenia ustawiał na M1. Ogólnie gra na małym TF ma to do siebie że potencjalne wejścia pojawiają się często co jest mieczem obosiecznym. Bo z jeden strony nie trzeba czekać przed wykresem 2 dni na pojawienie się sygnału ale sztuka polega na tym żeby umiejętnie je selekcjonować.
SEROL666 pisze: Znajdżź sobie Andrew523 na tym forum to skalper więc myśle że jego technika bedzie Ci bliska sercu - pisał chyba w tym samym dziale co my teraz "początki na rynku...."


Ok poczytam. Bliska jest mi technika którą prezentuje MrYogi. Na nim się wzoruje, dlatego właśnie M1 i naked.
MkubuxK pisze: Na M1 bardzo często bywają takie fałszywe wybicia z konsoli. Warto narysować dodatkową linię pośrodku i poczekać na mały pullback w kierunku konsoli. W 90% przypadków mamy test po takim wybiciu. W reszcie przypadków wystarczy ustawić Buy po HH czy Sell po LL. Nie widzę szerszego obrazu rynku więc ciężko mi powiedzieć czy tak właśnie to bym rozegrał.


Dobre :) Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Przetestuję to.

Dzięki Panowie za rady

ODPOWIEDZ