Jak ocenić skuteczność tradowania?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ya_dunno
Gaduła
Gaduła
Posty: 198
Rejestracja: 23 mar 2010, 23:26

Nieprzeczytany post autor: ya_dunno »

i znowu wojna polsko-polksa powraca,,smiac sie czy plakac?
Obrazek

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

QuinetiQ pisze:OK, na przykładzie.
Mam strategię (manualną), sprawdzoną na backtestach, w której połowa tradeów kończy się na minusie (bywa, że jest 5 pod rząd), przy RR ~ 2:1. W praktyce w ciągu tygodnia mam statystycznie 2 dni pod kreską, ale tydzień zamykam prawie zawsze na + (jeżeli chodzi o ilość zebranych pipsów).
Pytanie: czy strategię przynoszącą takie rezultaty uważacie za wartą zainteresowania? czy szukać dalej?
Moim subiektywnym zdaniem koledzy wypowiadający się nie mają racji.
Uważam żeby ocenić strategię potrzeba co najmniej 10-15 lat...
Miałem ok. 2004 ostrą scysję... w tym temacie..z świetnym analitykiem z EA ..,Chińczyk pracujący w polsce..., chyba ok. 2001 roku.. rozpoczął .. z tym tematem przygodę..., około roku 2009 przyznał mi rację... :oops:
Przemyśl sobie to wszystko jeszcze raz...

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

zz jak możesz pisać, że ktoś nie ma racji skoro autor postu nawet nie napisał jaki to typ strategii? 10-15 lat? masz takie dane tickowe? BTW mając zarabiającą strategię nikt nie zapewni nam, że przez następne 100 lat będzie tak samo... tu potrzebna jest dokładna znajomość współzależności występujących w strategii która pozwoli nam w pewnym momencie powiedzieć - STOP... zanim stop bedzie wymuszony przez MC ;)

ps. nic nie trwa wiecznie...czas weryfikuje wszystkie założenia.

Pozdrawiam ;)

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Proszę o merytoryczną dyskusję, która na początku wątku zaczęła się pomyślnie rozwijać. Jeśli z tego wątku zrobi się kolejny śmietnik, zostanie on zamknięty i przeniesiony do kosza, a szkoda, bo temat jest ciekawy.

QuinetiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 27 sie 2011, 15:27

Nieprzeczytany post autor: QuinetiQ »

Dzięks panowie za odpowiedzi. Przemyślałem i doszedłem do wniosku, że strategia jest wprawdzie dochodowa, ale ze względu na na stosunek tradów wygranych do przegranych (do tego te ciągi SLów), dość obciążająca psychicznie. Już znalazłem coś bardziej obiecującego.
:wink:
@ Ciekawy strategia jest prosta, mechaniczna. Nazywa się Magic Breakout. Znalazłem ją gdzieś w sieci.

P.S.
przeglądając to forum natknąłem się na wpis sprzed kilku lat, w którym autor chwali się, że zgarnia dziennie po 200 pipsów, a jego rekord to 700. To możliwe?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

QuinetiQ pisze:że zgarnia dziennie po 200 pipsów, a jego rekord to 700. To możliwe?
A nazywa się George Soros? :D
Pomyślmy... Średnio 200.0 pips dziennie np. na EUR/USD przy bezpiecznym 1.0 locie to 2000 USD x założmy 270 dni handlowych = ponad 2mln USD np. w 4 lata ;).

Problem z takim "chwaleniem" jest tego typu, że autor na skutek euforii po ostatnich dwóch tygodniach pisze "słuchajcie, odkryłem przepis na sukces, zarabiam tą strategią (nie pisząc jak długo nią gra :) ) po 200 pips, a nawet 700 da rade! (raz się trafiło, bo był mocny trend)."
Potem nagle coś zaczyna iść nie tak i już wątek umiera.

Odpowiadając na pytanie czy to możliwe... Tak, możliwe. Jak prawie wszystko. Pytanie jak bardzo prawdopodobne i jak bardzo trudne.

Strategie typu "breakout" są fajne i proste ale jak przychodzi okres niskiej zmienności i konsolidacji (czy też można to nazwać fałszywymi wybiciami) to przestaje być ciekawie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

QuinetiQ chcesz sobie oszczędzić czas to nie szukaj hiper strategii dających po kilkaset pipsów dzień w dzień. Odpowiedz sobie za to na pytanie(tak jak raz już to zrobiłeś) jaka strategia nie przekroczy u Ciebie dopuszczalnego poziomu stresu ;) i na jaką tak naprawdę masz czas - chcesz dorabiać czy się z tego utrzymywać, jakie obsunięcie jesteś w stanie "przeżyć". Bez tego trudno Ci będzie nie przeskakiwać od strategii do strategii bo po prostu musisz wiedzieć co oczekujesz.

ps. według mnie w strategiach nie chodzi o "koszenie" 1000 p dziennie - można kosić stosunkowo mało i kwotowo zarabiać dużo - a przecież wyznacznikiem zadowolenia jest kasa a nie ilość pipsów.

pozdrawiam ;)

QuinetiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 27 sie 2011, 15:27

Nieprzeczytany post autor: QuinetiQ »

Nie jestem chciwy:) Szukam strategii, która przyniesie raczej mniej, ale pewnych pipsów. Wiem, że nie znajdę Holy Graala (niektórzy twierdzą, że jest nim raczej MM, niż strategia sama w sobie, i coś jest na rzeczy). Jak na chwilę obecną nastawiam się na day trading od 8.00 aż do końca rozsądnych spreadów. Jak na razie najlepsze rezultaty przynosiło skalpowanie "na czuja" :D I to by mi odpowiadało tylko nie mogę znależć do tego jakiegoś systemu z wyraznymi warunkami brzegowymi czy też wskażnika (o ile takowe istnieją). No nic, teraz testuję system oparty o pivoty. Rozsądne RR, przy odpowiednim zarządzaniu pozycją (zamykanie cześci tradu, BE) powinno być satysfakcjonujące. Zobaczymy w praktyce.

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

QuinetiQ pisze:niektórzy twierdzą, że jest nim raczej MM, niż strategia sama w sobie, i coś jest na rzeczy
wyniki potrafią się różnić nawet o kilkadzisiąt % w zależności od strategii. Mądry MM jest bardzo ważny - może "słabą" strategię przekształcić w "gralla" a potencjalnego "gralla" w MC ;)
QuinetiQ pisze:Jak na razie najlepsze rezultaty przynosiło skalpowanie "na czuja"
cały "problem" w tym czuju jest taki, że jak przychodzą złe momenty nie mając planu nie wiemy jak postąpić najrozsądniej bo nie znamy statystyk strategii.
QuinetiQ pisze:nie mogę znależć do tego jakiegoś systemu z wyraznymi warunkami brzegowymi
brzegowymi czyli dotyczącymi SL, TP czy ściśle określonych metod wejść, wyjść?

QuinetiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 27 sie 2011, 15:27

Nieprzeczytany post autor: QuinetiQ »

Ciekawy pisze:cały "problem" w tym czuju jest taki, że jak przychodzą złe momenty nie mając planu nie wiemy jak postąpić najrozsądniej bo nie znamy statystyk strategii.
dlatego porzuciłem ten sposób

Ciekawy pisze:brzegowymi czyli dotyczącymi SL, TP czy ściśle określonych metod wejść, wyjść?
brzegowymi, tzn. kiedy wejść, a kiedy wyjść :)

ODPOWIEDZ