Jak krew w piach...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Pinbar nie jest żadną koniecznością, liczy się tylko ogólne PA od jakiegoś poziomu, np. Low dzienne, jak w tym wypadku, otwarcie USA i okolice zmiany H4, jak w tym wypadku. Nie chodzi o żadne historyczne, złudne poziomy, tylko o te, na które rynek rzeczywiście reaguje tu i teraz.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

fx-technik pisze:
17 maja 2019, 21:15
Pinbar nie jest żadną koniecznością, liczy się tylko ogólne PA od jakiegoś poziomu, np. Low dzienne, jak w tym wypadku, otwarcie USA i okolice zmiany H4, jak w tym wypadku. Nie chodzi o żadne historyczne, złudne poziomy, tylko o te, na które rynek rzeczywiście reaguje tu i teraz.
no i to jest właśnie to czego w moim tradingu brakuje - dobrych miejsc do otwarcia pozycji :) ostatnio bawiłem się trochę RN i nawet niezłe to jest, ale do skubania po te kilkanaście pips trzeba już gęstą siatkę ustawiać i wychodzi trochę mamałyga, zwłaszcza jak się człowiek chce podeprzeć wyższym TF

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

freakout pisze:
17 maja 2019, 21:24
fx-technik pisze:
17 maja 2019, 21:15
Pinbar nie jest żadną koniecznością, liczy się tylko ogólne PA od jakiegoś poziomu, np. Low dzienne, jak w tym wypadku, otwarcie USA i okolice zmiany H4, jak w tym wypadku. Nie chodzi o żadne historyczne, złudne poziomy, tylko o te, na które rynek rzeczywiście reaguje tu i teraz.
no i to jest właśnie to czego w moim tradingu brakuje - dobrych miejsc do otwarcia pozycji :) ostatnio bawiłem się trochę RN i nawet niezłe to jest, ale do skubania po te kilkanaście pips trzeba już gęstą siatkę ustawiać i wychodzi trochę mamałyga, zwłaszcza jak się człowiek chce podeprzeć wyższym TF
Na DAX30 moim Tf odniesienia dla BO i trendu jest M15, a rozgrywka zwykle na M5.
Widzisz, trzeba pomyśleć nieco inaczej, w kontekście % zmiany ceny.
I to trzeba sobie powymierzać i ustawić narzędzie zgodnie z tą harmonią danego typowego rynku.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

zbyt skomplikowane to wszystko, a ja bardzo, ale to bardzo nie lubię sobie niczego utrudniać - tym bardziej że na wykresie wszystko jest proste, a ja jakimś cudem nie potrafię na tym zarobić ;) pora chyba wrócić na dodatnie RR i z tym pokombinować, bo na 1:1 to jednak nie mam skilla :)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

freakout pisze:
17 maja 2019, 21:44
zbyt skomplikowane to wszystko, a ja bardzo, ale to bardzo nie lubię sobie niczego utrudniać - tym bardziej że na wykresie wszystko jest proste, a ja jakimś cudem nie potrafię na tym zarobić ;) pora chyba wrócić na dodatnie RR i z tym pokombinować, bo na 1:1 to jednak nie mam skilla :)
Proste jest pozornie, gdy świece są zamknięte.
Poza tym, to się staje łatwe, gdy masz odpowiednio dużo praktyki.
Taką mierną analogią jest kierowanie autem, gdzie na początku patrzysz na dźwignię zmiany biegów,
szukasz przełączników, itp. Z czasem robisz wszystko automatycznie.
W tradingu jest nieco trudniej wszystko ogarnąć, ale czas leczy wszystko.

Poza tym, nie możesz np. się zasadzić tylko raz dziennie na otwarcie USA na DJI30?
To bardzo prosta strategia i 1 trade na dzień.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

fx-technik pisze:
17 maja 2019, 22:35
freakout pisze:
17 maja 2019, 21:44
zbyt skomplikowane to wszystko, a ja bardzo, ale to bardzo nie lubię sobie niczego utrudniać - tym bardziej że na wykresie wszystko jest proste, a ja jakimś cudem nie potrafię na tym zarobić ;) pora chyba wrócić na dodatnie RR i z tym pokombinować, bo na 1:1 to jednak nie mam skilla :)
Proste jest pozornie, gdy świece są zamknięte.
Poza tym, to się staje łatwe, gdy masz odpowiednio dużo praktyki.
Taką mierną analogią jest kierowanie autem, gdzie na początku patrzysz na dźwignię zmiany biegów,
szukasz przełączników, itp. Z czasem robisz wszystko automatycznie.
W tradingu jest nieco trudniej wszystko ogarnąć, ale czas leczy wszystko.

Poza tym, nie możesz np. się zasadzić tylko raz dziennie na otwarcie USA na DJI30?
To bardzo prosta strategia i 1 trade na dzień.
nie gram indeksów, wolę waluty ;) a tak szczerze to najchętniej rzuciłbym fx w cholerę - wypaliłem się już jakiś czas temu i dalej próbuję z musu, w sumie nie wiem nawet po co :) najwyższy czas przerzucić się na coś innego, bo nic tu po mnie - ot, taka przygoda, która przez 8 lat kosztowała mnie coś koło 5 tysięcy i setki demokont :d

wątek można zamknąć, dzięki wszystkim za pomoc :564:

JD_Investment
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2007, 17:42

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: JD_Investment »

krystian74 pisze:
26 kwie 2019, 19:50
Zobacz czy pasują tobie świece RB. Mają parę plusów jednym z nich jest jednakowa wartość pipsowa na każdej z nich.
Mam strategię manualną opartą o świece RB i jestem zadowolony.
@krystian74

Czy pisząc o świecach RB miałeś na myśli świece CRB (Constant-Range Bars)? Czy używasz ich na platformie MT4 czy innej? Jeżeli MT4, to jakich skryptów do tworzenia tych świec używasz?

jd

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

JD_Investment pisze:
02 cze 2019, 18:57
krystian74 pisze:
26 kwie 2019, 19:50
Zobacz czy pasują tobie świece RB. Mają parę plusów jednym z nich jest jednakowa wartość pipsowa na każdej z nich.
Mam strategię manualną opartą o świece RB i jestem zadowolony.
@krystian74

Czy pisząc o świecach RB miałeś na myśli świece CRB (Constant-Range Bars)? Czy używasz ich na platformie MT4 czy innej? Jeżeli MT4, to jakich skryptów do tworzenia tych świec używasz?

jd
Najlepszą opcją jest kupić generator RB od ovo.cz.
Jest darmowe rozwiązanie dla MT4, ale niekoniecznie lepsze.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

freakout pisze:
17 maja 2019, 21:44
zbyt skomplikowane to wszystko, a ja bardzo, ale to bardzo nie lubię sobie niczego utrudniać - tym bardziej że na wykresie wszystko jest proste, a ja jakimś cudem nie potrafię na tym zarobić ;) pora chyba wrócić na dodatnie RR i z tym pokombinować, bo na 1:1 to jednak nie mam skilla :)
Swego czasu pytałes na jakie wsparcia/opory zwracać uwage. Otóz własnie na takie jak teraz. Na którym jest cena obecnie. Jak widać wcześniej cena na ten opór zareagowała ;)
I może to przypadek może nie (nieważne) ale lepsze takie miejsce niz jakkiekolwiek inne "dowolne".
https://charts.mql5.com/21/400/eurusd-h ... rokers.png

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Cblondyn pisze:
05 cze 2019, 09:04
freakout pisze:
17 maja 2019, 21:44
zbyt skomplikowane to wszystko, a ja bardzo, ale to bardzo nie lubię sobie niczego utrudniać - tym bardziej że na wykresie wszystko jest proste, a ja jakimś cudem nie potrafię na tym zarobić ;) pora chyba wrócić na dodatnie RR i z tym pokombinować, bo na 1:1 to jednak nie mam skilla :)
Swego czasu pytałes na jakie wsparcia/opory zwracać uwage. Otóz własnie na takie jak teraz. Na którym jest cena obecnie. Jak widać wcześniej cena na ten opór zareagowała ;)
I może to przypadek może nie (nieważne) ale lepsze takie miejsce niz jakkiekolwiek inne "dowolne".
https://charts.mql5.com/21/400/eurusd-h ... rokers.png
I to jest, właśnie błędne podejście, czyli od dupy strony.
Nie lepiej jest rozpocząć od czasu teraźnieszego, a nie przeszłego?
EURUSDH4.png
I dopiero stąd obserwować PA w kontekście, czy ten poziom może być ewentualnie oporem?
Jak na razie, ten poziom nie jest oporem, ponieważ PA na to nie wskazuje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ