Jak krew w piach...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Nendo

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

nie rozumiem freakout, piszesz o strukturze , HH, HL, LH etc ... a SL stawiasz 15 pipsów sztywno, to jest bez sensu...
Jak nie masz dość środków a SL wypada większy to OMIJASZ SETUP a nie stawiasz za krótki SL, to poprostu nie jest setup dla Ciebie. Zmiejszając w ten sposób ryzyko do minimum zwiększasz ryzyko zaliczenia SL-a. Tak mi się wydaje ...

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Nendo pisze:nie rozumiem freakout, piszesz o strukturze , HH, HL, LH etc ... a SL stawiasz 15 pipsów sztywno, to jest bez sensu...
Jak nie masz dość środków a SL wypada większy to OMIJASZ SETUP a nie stawiasz za krótki SL, to poprostu nie jest setup dla Ciebie. Zmiejszając w ten sposób ryzyko do minimum zwiększasz ryzyko zaliczenia SL-a. Tak mi się wydaje ...
właśnie o to chodzi - 15 pips SL na interwał M15 jest idealny, ale myślę o zejściu na M5 z racji większej ilości setupów i możliwości zacieśnienia stopa do 10 pestek :) rzadko kiedy zdarza się bym odrzucił jakąś okazję... no chyba że było to akurat po danych kiedy rynek jeszcze szalał, to wtedy tak

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

mam jeszcze jeden i to chyba ostatni już pomysł - gra z trendem w oparciu o D1, H4 i M5 :) na D1 znaleźć sensowną formację świecową (np. pinbar), na H4 poszukać formacji zgodnej z kierunkiem D1, a na M5 wejść po pierwszej sekwencji HH/HL lub LL/LH i ustawić target na najbliższym SR...

tu na D1 był fajny pin:
eurusd-d1.png
na H4 też był pin pod oporem:
eurusd-h4.png
a na M5 wejście w shorta na pierwszym LH tuż po LL (miejsce otwarcia pozycji tam gdzie pionowa linia):
eurusd-m5.png

jest i wąski SL, i fajne R:R, a i czasu nie trzeba by było dużo przesiadywać przy MT4 ;) na historii wygląda całkiem kusząco, ale przyda się jakiś forward test
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

polecam jeszcze takie mądrości ludowe
https://comparic.pl/stawiac-zlecenia-re ... radeciety/
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Nendo

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Freakout ... z nudów kiedyś robiłem różne statystyki ...

To wycinek wyników dotyczących świec godzinnych na EURUSD ...
52561 świec godzinnych przebitych przez kolejną świecę.
1.
Następna świeca przebiła Close poprzedniej B>0
Następna świeca przebiła Close poprzedniej minimum 5 pips (B>=5)
Następna świeca przebiła Close poprzedniej minimum 10 pips (B>=10)
2.
Jeżeli świeca przebijana miała range >= 20
3.
Jeżeli świeca przebijana miała range >= 30
Screenshot_1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

jednak odpuszczam sobie fx, przynajmniej na jakiś czas :) chyba za głupi jestem na ten cyrk - nie widzę na wykresach absolutnie nic, po 8 latach prób jest to dla mnie jeszcze czarniejsza magia niż kiedykolwiek wcześniej...

dzięki wszystkim za rady udzielone w tym wątku, see you ;)

Rafal154
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 467
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:00

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Rafal154 »

freakout pisze:
07 maja 2019, 17:39
jednak odpuszczam sobie fx, przynajmniej na jakiś czas :) chyba za głupi jestem na ten cyrk - nie widzę na wykresach absolutnie nic, po 8 latach prób jest to dla mnie jeszcze czarniejsza magia niż kiedykolwiek wcześniej...

dzięki wszystkim za rady udzielone w tym wątku, see you ;)
Szacunek człowieku za podjętą decyzję , po tylu latach przyznać się do porażki i odpuścić a nie brnąć na upartego to trzeba być dojrzałym człowiekiem .:564: .
Jak postanowisz wrócić to się odezwij :wink: :)

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Krótkie pytanie do regularnie zarabiających - jak wy to robicie że potraficie stale wychodzić na plus?
“Everybody lies” jak to zwykł mawiać Dr House
:564:
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

@freakout,
A ty prowadzisz dziennik i analizy swoich tradów?
Potrzebujesz prowadzić statystyki strategii pod kątem twojego wykonu strategii, czy rzeczywiście
wykonujesz ją według założeń? Dopiero wtedy, gdy masz ponad 90% tradów wykonanych
poprawnie, zgodnie z założeniami, to ci wyjdzie, czy sama strategia jest słaba, czy ty jesteś
niekonsekwentny. Zakładając, że ty wykonujesz swoje założenia przynajmniej w 90%, i w 100%
odnośnie SL (!!!), to strategia jest za słaba! Albo nie potrafisz tej teorii przełożyć na rzeczywistość tu i teraz,
albo ta teoria jest tylko pozornie skuteczna.

Znając, co nieco, twoje założenia, to one są dobre, tylko żeby SL nie wyjęli, to potrzebne są
bardzo konkretne warunki rynkowe, kiedy cena po retescie poziomu Break Out nie chce go negować.

Albo, jest tak, że chcesz wykonać coś, co jest w praktyce niemożliwe?
Zwykle jest tak, że trader, tak jak ty, coś widzi na wykresie historycznym, czyli dokonanym, zamkniętym, i
potem robi z tego "regułę", i chce usilnie "udowodnić rynkowi, że ma rację", czyli chce tę regułę narzucić
wykresowi, co się musi skończyć tak, jak u ciebie!
Poza warunkami, o których wyżej napisałem, potrzebujemy dobrze poznać zachowania danego instrumentu.
I rozpoznać dobre i złe ceny transakcyjne.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Nendo

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Bardzo dosadnie wyraził Twoją myśl Dadas niejaki Trader Dante
Screenshot_1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ